Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Elf faj faji sajátosságainak finomítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1788)

merlin 05-11-2007 19:41

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 95521)
Őőő... hogy derülne ki, hogy Xszövitag felmérés nélkül?
Mármint, szerintem senki nem fog szövifelmérés helyett vaktában ártózgatni, hogy megtudja kik az ellen szövisei.

fekete hajú tündérke megnyugszik, s inkább kreatív, mint támadó

Cassandra 05-11-2007 19:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95522)
Ha nem fér be tolvajokkal, akkor egy-egy ártó varázslatból ezt ki tudja deríteni.

Tudom, plusz taktikai elem, de nem hiszem, hogy erre szüksége lenne az elfnek.

Ha van tippje arra nézve, hogy kik lehetnek, de ha nincs!?
Nem fogja végigrengetni a fél csoportot.
Megjegyzem, ha nem fér be tolikkal, akkor tolvajokkal kisérletezik a környéken, úgy is kiderítheti felmérés nélkül, hogy kik a szövitagok.:)


Artúr 05-11-2007 19:43

A 9. javaslatról írtad:

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95512)
Mint javaslat ez nem lenne rossz, de sokaknak az őrtorony területarányának kiszámítása, és képletbe foglalása is problémát okoz, ennek fényében azt hiszem, hogy ez a számítást annyira megbonyolítaná, hogy rengeteg problémát szülne.


Azt gondolom aki tudatosan számolva játszik annak ez a számítás nem jelentene problémát. Ennél a tekercskopás pótlásának kiszámítását is bonyolultabbnak tartom.

Kb ennyi lenne:

Ha a torony összterületből elfoglalt %-a nagyobb mint 15% akkor minden újabb 1% a maluszt 3%-al növeli.

Példa: 20% toronnyal

20 (torony%) – 15 (azért mert ettől a %-tól emelkedne a malusz) = 5 (különbség)
5 (a különbség) * 3 (a malusz %) = 15 (ennyi %-al emelkedik a malusz)
20 (alap malusz) + 15 (maluszemelkedés) = 35% a végleges malusz

Ez nem olyan bonyolult és még egyszerűb lenne ha 20% toronyaránytól emelkedne. :)

Akinek ártottak az pedig az ártás mértékéből következtethetne a támadó felépítésére. (A rosszban lenne valami jó is. :D ) Ez visszatarthatná az elfet a felesleges ártózástól, és építés/bontással kombinálva új taktikai elem lehetne. Nekem tetszene, színesítené a játékot.

Aki pedig nem precízen hanem csak saccolva játszik az most sem nagyon tud különbséget tenni hogy 30 vagy 50%-os veszteség bónusszal ártózik-e.

Gondold meg ez az alsó és az A csopiban is megoldaná a dolgot. ;)

merlin 05-11-2007 19:44

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95512)

10.
Ezt támogatom a leginkább. Kiegészítve az emberlopással.

Üssük inkább a meleg vasat, mert a hideg túl rideg!

Cassandra 05-11-2007 19:45

Quote:

Originally Posted by merlin (Post 95523)
fekete hajú tündérke megnyugszik, s inkább kreatív, mint támadó

Egyáltalán nem támadásnak szántam, az én érdekem is, hogy mielöbb megoldás szülessen.:)

(Off: Nem is fekete a hajam.:P)

Blacky 05-11-2007 19:46

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95505)
Így van, és mint ilyen, nem vonatkozna rájuk a szigorítás, tehát a régen megszokott mennyiségű készültséget vinné a térkapunyitás, a tolvajok felfedése, illetve az emberlopás nem 80%-os, csak 20%-os maluszt kapna. A tolvajok mérgezése varázslat az maradna az ártó varázslatok között, az nem átmeneti, védelmi jellegű akció.

Nekem ez a változat teljesen szimpatikus...Erre szavazok..Már ha ezek a változások életbe lépnének hatalmas segitség lenne Legalább is az orimnak..:) :) :)

merlin 05-11-2007 19:50

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 95527)

(Off: Nem is fekete a hajam.:P)

a sötétben nekem minden vonzó fekete, még a barna is

Tsobi 05-11-2007 20:14

Én továbbra is kitartok a 8-as mellett...lenne egy egyszerű kiegészítés hozzá.
Amint engem vagy a szövimet támadott x,abban a pillanatban megszűnnek a malluszok x-szel és összes szövijével szemben... Hiába nincs felmérés,hiába nem támadtak x szövijei,amint minket akció ért,onnantól kezdve szabad az út a védekezéshez :) Így megoldva a szöviháborús téma is ...

Ati 05-11-2007 20:15

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 95530)
Én továbbra is kitartok a 8-as mellett...lenne egy egyszerű kiegészítés hozzá.
Amint engem vagy a szövimet támadott x,abban a pillanatban megszűnnek a malluszok x-szel és összes szövijével szemben... Hiába nincs felmérés,hiába nem támadtak x szövijei,amint minket akció ért,onnantól kezdve szabad az út a védekezéshez :) Így megoldva a szöviháborús téma is ...

A VÉDEKEZÉSHEZ most is szabad az út, az ártó akciókhoz nem az.

Goldy 05-11-2007 20:21

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95505)
a régen megszokott mennyiségű készültséget vinné a térkapunyitás, a tolvajok felfedése, illetve az emberlopás nem 80%-os, csak 20%-os maluszt kapna. A tolvajok mérgezése varázslat az maradna az ártó varázslatok között, az nem átmeneti, védelmi jellegű akció.


Ez teljesen korrektnek tűnik...


All times are GMT +1. The time now is 02:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu