Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   A piac nem raktár. (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4301)

Hex 08-03-2010 17:39

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 259451)
Szeretem az ilyeneket. Fogadjunk 10vipben, hogy több pénzem/tartalékom van normálban, mint a játékosok 95%nak...
Vagy már én is láthatatlan tintával írok? Mert akkor még egyszer : Várom az ötleteket, hogyan tartassuk be a SZABÁLYT????

jaaa, hogy neked már van és hogy ne lehessen másnak :) Amúgy bármibe fogadnék, hogy Tibunak több van mint neked :D

viszont ha netán bevezetnék, akkor remélem, hogy a piac nem megfelelő használatával szerzett pénzedet elsőként fogod elszórni, hogy példát mutass :D

Killer 08-03-2010 18:23

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 259451)
Szeretem az ilyeneket. Fogadjunk 10vipben, hogy több pénzem/tartalékom van normálban, mint a játékosok 95%nak...
Vagy már én is láthatatlan tintával írok? Mert akkor még egyszer : Várom az ötleteket, hogyan tartassuk be a SZABÁLYT????

én meg várom az ötleteket hogy szedjek be 1 milla lovat piaci manőverek nélkül,ha netán ütni akarok??!!

RRRrrr 08-03-2010 18:35

Quote:

Originally Posted by taszi (Post 259460)
én meg várom az ötleteket hogy szedjek be 1 milla lovat piaci manőverek nélkül,ha netán ütni akarok??!!

Ez is egyszerü. Nem a piacon kell tartani az egységeket, hanem az országban...

none 08-03-2010 18:42

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 259451)
Szeretem az ilyeneket. Fogadjunk 10vipben, hogy több pénzem/tartalékom van normálban, mint a játékosok 95%nak...

tombolán nyerted?:)
nagyon elvakultan szajkózod ugyanazt és nem veszed észre, hogy mennyire nincs igazad..

Takanohana 08-03-2010 18:50

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 259451)
Szeretem az ilyeneket. Fogadjunk 10vipben, hogy több pénzem/tartalékom van normálban, mint a játékosok 95%nak...
Vagy már én is láthatatlan tintával írok? Mert akkor még egyszer : Várom az ötleteket, hogyan tartassuk be a SZABÁLYT????

Áruld el, mi abban a szabálytalan, hogy a feleslegemet kiteszem a piacra, méghozzá viszonylag magas áron, merthogy nincs szükségem rá pillanatnyilag, azért is felesleg, és ha megveszik, keresek rajta. Nem ez a piac lényege?
Dobálózol azzal, hogy szabálytalanság, meg tartsuk be a szabályt, megmondanád, hogy konkrétan hol követek el szabálytalanságot, amikor felesleges cuccaimat eladásra felkínálom a piacon?

Nem vagyok hülye, értem, miről beszélsz, de a piacon tartani a tartalékot nem jelent effektíve szabálytalanságot. Ha szigorítanánk bármit is a jelenlegi rendszeren, az azokat a tranzakciókat is sújtaná, amik szerinted is tök szabályosak. Vagy hogy akarod szétválasztani a valódi kereskedést és a tartalék-tárolást?

Remedy 08-03-2010 18:51

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 259461)
Ez is egyszerü. Nem a piacon kell tartani az egységeket, hanem az országban...

Azt csak a bunkermatyi elfek tudjak megtenni. Fogadjunk hogy Te ilyen vagy, azert nem latsz tovabb az orrodnal...

Hex 08-03-2010 18:52

Épületek
Épületnév DB % Férőhely
Ház 2850 19% 185250
Barakk 7240 48% 376480
Templom 900 6% 117000
Kocsma 900 6% 46800
Raktár 30 0% 30000
Tanya 1550 10% 112375
Őrtorony 1500 10% 78000
Könyvtár 0 0% 0
Kovácsműhely 0 0% 0
Bank 30 0% 225000
Bányák 0 0% 0
Összes 15000 100% -
Hektár 15000 - -


tessék, benn van minden egység, és ha bejönne az, amit mondasz valszeg az a kevés gabona, ami piacon lenne, az is horror áron lenne kinn. Vajon ilyen éplistával egy ork hány elfet fog beverni?

kb. 96 körös így

Princ 08-03-2010 18:57

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 259391)
Ha ezek, vagy ehhez hasonló teljesülne akkor máris el lehetne gondolkozni azon, érdemes-e piacon tartalékolni, és talán teljesülni részben a szabály, miszerint a piac nem raktár.
Hatalmas hekin is pozítivnak tartanám, mert igy valóban kell bent tartani egységeket az országban, és nem csak arra az 1körre amíg mondjuk támadást inditunk vagy védünk kell etetni a népet. Tehát 15k heki felett lehet módosulna a játék. Előnyére...

"A piac nem raktár."
Ez nem tiltást fejez ki, hanem szándékot, hogy mi a rendeltetése, mire lett létrehozva (ill h mire nem) a piac. A súgó és a kézikönyv sok ilyet mond, itt leírások és útmutatások szerepelnek, nem szabályok.

A játék nagy része a piacon zajlik, lehet kisebb vagy nagyobb szerepet adni neki, de szerintem ahogy most van, éppen jó.

Rob 08-03-2010 19:00

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 259438)
Hallatni lehetne más ötletet is, amin el lehet gondolkozni, én csak felvetettem hirtelen kettőt...

egyébként halkan jegyzem meg, hogy egy nem létező problémára keressük nagy erőkkel a megoldást:cool:

Xeper 08-03-2010 19:03

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 259391)
A lényeg, hogy a súgó is írja, meg Ati is megemlíti néha, hogy a piac nem raktár.
...
és talán teljesülni részben a szabály, miszerint a piac nem raktár.

Attól, mert a piac nem raktár, nincs olyan szabály, hogy nem tarthatsz piacon egységet.

A piac nem raktár, ezért nem tarthatsz benne egyetlen nyersanyagot sem, cserébe 50 népedet foglalkoztatja :D Tessék, senki nem szegi meg ezt a szabályt :D

A piac nem raktár, ezért van olyan szabály, hogy a biztosan nem eladásra kipakolt dolgaid (átlagár 2*-ese feletti cuccok) nem érnek haza.
Tehát ezzel a csúsztatással nem kellene tüzelned ezt az elborult ötletet, mert nincs értelme.


All times are GMT +1. The time now is 20:16.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu