Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Új Személyiség: Lich (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3884)

Hex 11-01-2009 13:06

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 227376)
Ez pedig a másik, hogy nem is erősítene ez így rajta, mivel tovább gyengíthetné hadilag, mert a templomok a barakkok rovására mennének.


egy személyiségnek nem az az elsődleges feladata, hogy erősítsen, hanem hogy valami pluszt adjon. a hulla erősítésére van egy másik topic. Amúgy meg erősítené, mert az egyik legnagyobb gyengeségét vennénk el a hullának. Még pedig a vakságát.

Dynosaur 11-01-2009 13:14

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 227381)
egy személyiségnek nem az az elsődleges feladata, hogy erősítsen, hanem hogy valami pluszt adjon. a hulla erősítésére van egy másik topic. Amúgy meg erősítené, mert az egyik legnagyobb gyengeségét vennénk el a hullának. Még pedig a vakságát.

hát nem tudom, hogy a hullának mennyire hátrány, hogy nem tud távolozni... én inkább nevezném azért vaknak, mert nem tud gömbözni... de pont ettől ilyen "berserker" faj... támad akit lát, úgysincs vesztesége... max nem fér be, de akkor is mi kára van? semmi...

Andrew 11-01-2009 13:32

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 227382)
hát nem tudom, hogy a hullának mennyire hátrány, hogy nem tud távolozni... én inkább nevezném azért vaknak, mert nem tud gömbözni... de pont ettől ilyen "berserker" faj... támad akit lát, úgysincs vesztesége... max nem fér be, de akkor is mi kára van? semmi...

Kísérhetik több sereggel... az mondjuk egy elég durva kár :D No meg a morálzuhanás sem egy áldás :p

richardka 11-01-2009 19:15

nem támogatom, de most nem indoklom meg ne lehessen belekötni:p

BigPi2 11-02-2009 08:42

Be kell, valljam emberesen, hogy első olvasásra félre értettem a javaslat lényegét.
Már magamban különböző stratégiákat kezdtem el gyártani, mert milyen jó lesz majd varázsló nélkül is tudni fogom, ha valaki támadást indít ellenem, vagy térkaput nyit rám.

Kár, hogy nem, így gondoltad Hex. Ebben az esetben más fajnak is jól jöhetett volna ez a személyiség. Hiszen ki ne örült volna egy olyan személységnek A-ban ami automatikusan vérszomjjal indítja a seregeket, észleli ha bármilyen ellenséges hadmozdulat fenyegeti az országodat. Mindezt, templomok és varázslók nélkül.

A képzelgésemtől vissza térve az eredeti javaslathoz. Lehet olyan személyiséget kialakítani ami elsősorban egy fajnak ideális, mert már volt erre példa, de megtiltani, hogy a többi faj ne használhassa az helytelen. A többi hibáját, pedig a többiek is elmondták.

Dynosaur 11-02-2009 19:02

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 227385)
Kísérhetik több sereggel... az mondjuk egy elég durva kár :D No meg a morálzuhanás sem egy áldás :p

hmm... Neked már megint igazat kell adjak... :D

Hex 11-02-2009 19:10

Quote:

Originally Posted by BigPi2 (Post 227557)
Be kell, valljam emberesen, hogy első olvasásra félre értettem a javaslat lényegét.
Már magamban különböző stratégiákat kezdtem el gyártani, mert milyen jó lesz majd varázsló nélkül is tudni fogom, ha valaki támadást indít ellenem, vagy térkaput nyit rám.

Kár, hogy nem, így gondoltad Hex. Ebben az esetben más fajnak is jól jöhetett volna ez a személyiség. Hiszen ki ne örült volna egy olyan személységnek A-ban ami automatikusan vérszomjjal indítja a seregeket, észleli ha bármilyen ellenséges hadmozdulat fenyegeti az országodat. Mindezt, templomok és varázslók nélkül.

A képzelgésemtől vissza térve az eredeti javaslathoz. Lehet olyan személyiséget kialakítani ami elsősorban egy fajnak ideális, mert már volt erre példa, de megtiltani, hogy a többi faj ne használhassa az helytelen. A többi hibáját, pedig a többiek is elmondták.


ergo a többi fajnak nem lenne értelme használnia, mivel tud varázsolni. Legalábbis szerintem. Sajnálom, hogy ennyire nem tetszett senkinek az ötlet. :) majd máskor

tdomo 11-04-2009 11:45

Attól eltekintve, hogy egy hulla varázsolhat, vagy sem, egy olyan személyiség szerintem semmiképpen nem jó, amit kimondottan csak egy faj használhat.

richardka 11-04-2009 17:13

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 227822)
Attól eltekintve, hogy egy hulla varázsolhat, vagy sem, egy olyan személyiség szerintem semmiképpen nem jó, amit kimondottan csak egy faj használhat.

nem lenne egyszerübb betenni a hullás topikba?? Extraként??
és akkor hajrá:D

monro 11-05-2009 01:54

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 227345)
Ezt az új személyiséget kizárólag hullák használhatnák:
A lényeg ennyi lenne, hogy a hulla tudna távolozni és térkaput felderíteni magára, plusz, ha ezt a személyiséget választaná, akkor megszűnne az automatikus vérszomj, ezt is neki kellene feltenni, hogy ha sereget indít.

mit szólnátok ehhez?

Mivel a hulla nem varázsolhat de lehetnek mondjuk telepatikus állapotú aggóniái, és ezek amiket írsz nem lennének hátrányára inkább azt "adhatná" a személyisége, hogy automatikusan kijelezné neki a térkapukat bezáródásuk elött 1 körrel pld. De ezt is lehet pld 85% feletti lakossági és katonai morálhoz kötni :D
Mondjuk túl sokra nem menne vele de ha már felvetetted ideírtam mit változtatnék rajta hogy támogatható legyen számomra :)

(ui: a vérszomj elvétele sokkal nagyobb hátrány mint ami előnyöket ideírtál. templomok tartása a vérszomj végett->kevesebb barakk és nagy területen a vérszomjat sem lehet 3% templommal feltenni, főleg nem tekik nélkül)


All times are GMT +1. The time now is 03:15.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu