Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Új játékosok nagyobb arányú megtartása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4509)

Barracuda 09-04-2014 15:30

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 307993)
A cím elejét hagyd meg annak, amin beléptél, ha a számozott oldalakat használod.

köszönöm, igy már működött :) 86 jó válasz... egész jó hozzám képest :D

Ghosti 09-09-2014 13:55

Mivel mar eleg regota fel lett dobva a kerdes, hogy mit is kellene csinalni az uj jatekosok megtartasa erdekeben, es meg mindig nem jutottunk tul sok konkret megoldasra, gondolkoztam a felvetett javaslatokon.

Eloszor is rakerestem, hogy valojaban hany online game van jelenleg ami meg mindig 'text based' es kellemesen meglepodtem,hogy van meg boven.

Volt aki azt vetette fel, hogy kellene szinesiteni kepekkel stb. Igen lattam, hogy a text base jatekokban is vannak kepek, mondjuk nehannyal lehetne szinesiteni az oldalakat a jelenlegi tablazatok mellett, ha ez nem lassitana le az oldalak valtasat. De mennyire tartana meg az uj jatekost? Szerintem nem sokkal tovabb.

Volt aki azt javasolta, hogy tegyuk a kezdoket kulon, vagy gepi egysegek legyenek stb...
Elsonek jonak hangzott, de belegondolva, a hodito nem egy tamagocsi jatek, ha meg a szamitogep ellen akar valaki jatszani arra van sok mas jatek. A hodito azert jo jatek mert minden egyes harc es tett elo szemely ellen megy es nem lehet 100%ba tudni mi fog tortenni. A gepi egyseg egy ido utan kiszamithato es unalmassa valik aztan megyunk keresunk ujjat.

Tovabba azt is olvastam hogy a text base strategy jatekokat 'hardcore' jatekosok jatszak leginkabb. Szerintem mielott barmi javaslatot teszunk fel, el kellene donteni, hogy valojaban kik ezek az uj jatekosok akiket keresunk? Mert ha a mai tizeneveseket nezzuk, azok inkabb kepeket nyomogatnak, van kivetel, de legtobbet nem koti le a sok elore tervezgetes, felkeszules stb.
Rajuk inkabb a gyors eredmeny jellemzo, rogton bele a tettekbe es a szamitogep iranyitja a hatterbe a tobbit, ok a micro dolgokkal nem akarnak foglalkozni.

Mert ugye valljuk be, hogy a Hodito ennel sokkal osszetettebb jatek. Sakkban sem csak toljuk a figurakat egyik kockarol a masikra, sokszor orakig gondolkozik valaki a kovetkezo lepesen elvegre a strategiat ki kell dolgozni.

Mindezzel annyit akarok mondani, hogy eloszor el kellene donteni merre akarjuk vinni a jatekot? Ha a fiatal nemzedekhez akkor eleg nagy valtozasok kellenenek a rogtoni eredmenyekhez. Ha pedig inkabb megszeretnenk fogni azokat akik 'hardcore' jatekosok es a strategia jobban erdekli oket mint hogy nyomom a kepes gombot es rogton tortenik valami, akkor meg el kellene gondolkozni azon, hogy hol hirdetunk es kiket er el a hirdetes. Jelenleg fogalmam sincs az uj jatekosok hany evesek stb.

A jatek akkor jo ha elvezetes, izgalmas, es elmenyekben, de legfokeppen esemennyekben gazdag. Ez szerintem ugy igaz a regi jatekosokra is mint az ujjakra. Tehat ha megakarunk tartani sok uj jatekost, akkor ezt meg kell adni nekik, hogy megszeressek a jatekot. De amig csak beszelunk rola es semmit nem csinalunk, meg proba keppen sem ez erdekben addig nem fog semmi sem tortenni.

Hozzuk be vegre a Hodito 8at, kepesen stb. Nem kellenek nem tudom milyen mozgo villogo dolgok, eleg ahogy feljebb irtam, nehany kep a tablazatok melle. Kezdetnek boven eleg. Terjesszuk a jatekot az idosebbek kozott is nemcsak a tizenevesek kozott es a hirdetesbe legyen benne, hogy ez egy komoly strategiailag osszetett, text based jatek. Az ujjaknak ha kell Ati jeloljon ki segitoket a segito forumon, de csinaljunk mar valamit ne csak vitazzuk. Ha valami nem olyan terre fordul vissza lehet vonni, es ha meg igy sem fog menni akkor legalabb mondhassuk hogy megprobaltuk. Kezdjunk bele, lepesrol lepesre.

Felajanlom ha kell jovok tesztelni a 8at, csak tortenjen mar valami uj, hogy feltudnank lenditeni a jatekot es ha minden jol megy jonnek az ujjak es lehet a regiek kozul is vissza ternenek mert lassak, hogy van haladas. Szerintem mindenkinek be kell latni, hogy ez sokaig nem fog tudni igy menni. Nem csak kenyelmi dolgok kellenek, hanem valami uj is ami valtoztat a jatekon, hogy ne legyen mindig a megszokott mert mar mindenki megunta es lassan nem lessz ki ellen jatszani.

Ati 09-09-2014 14:52

Alapvetően ami kellene, az a mostaninál sokkal nagyobb reklám. Ha a sokkal több új ember közül ugyanilyen arány megmarad, mint most, akkor máris többen játszanak.

Ebben tudtok Ti is nagyon-nagyon sokat segíteni a Hódító népszerűsítésével, a címének terjesztésével stb. Ráadásul ez nem csak karitatív tevékenység, hiszen az általatok hozott új játékosok után VIP tagságot is kaphattok. Minél több új embert hoz valaki, annál többet.

Ghosti 11-09-2014 22:56

Mintha nemregem lattam volna valami videot ami az uj jatekosoknak lett keszitve, de most nem talalom. Valaki betuzne a linket? Koszike

Masik kerdes, akkor van beteve valami az ujjaknak mar, ha igen a regiek ezt hol lassak?

Ghosti 11-12-2014 14:35

Egy-ket dolog felutott bennem.

Szerintem nem lehet csak arra szamitani hogy egy jatek szajrol szajra terjed.
Azert kellene valami kampany az interneten is.
Mert jo ha beirod a jatek nevet, persze elojon, de aki meg nem jatszott nem tudja mi a jatek neve, en barmikor beirtam, hogy online strategia jatek vagy barmi mas keresot, a hodito meg sem jelenik a tobbiek kozott. Nincs ra keret, hogy idonkent ha nem is allandoan, de valami nagyobb hirdetes felutne a netet, hogy amikor valaki rakeres a leiro szavakra a hodito beugorna?

Masik, mikor lesznek kijelolve segitok? Vagy meg mindig nincs eleg uj jatekos?
Szerintem az a 100 kerdeses kitolto lap nem abrazolja valaki tudasat.
Aki jatszik egy ideje mind megtudja valaszolni egy kezdo kerdeseit. Mert ugye miert nem tudok kepezni, miert mennek el a seregeim, miert tudnak 50x meglopni kerdesekre nem kell profinak lenni.
A legnagyobb problema szerintem, hogy nincs ki felkarolja az ujjakat. Nincs ki megszerettese veluk a jatekot. Uj jatekosokat tart karral kell fogadni, nem terelni a kulsore ahol bongesszek ki ha a sugoba nem talaljak. Nagyon embertelennek es hidegnek tartom ezt.:(
Regen voltak mindig moderatorok es segitok, errol miert mondtunk le? Sokkal melegebb a fogadtatas amikor ereztetik, hogy torodnek az emberrel.

Ati 11-12-2014 21:22

Quote:

Originally Posted by Ghosti (Post 308331)
Regen voltak mindig moderatorok es segitok, errol miert mondtunk le? Sokkal melegebb a fogadtatas amikor ereztetik, hogy torodnek az emberrel.

Nagyon ritka az, amikor fórumon valaki nem kap választ a kérdésére. A segítők is csak a fórumon voltak jelen. (Ráadásul ez a Hódítóban nem is volt, csak a nemzetközi játékokban.)

Egyébként igazad van, ez a kérdés eléggé elsikkadt.

Ghosti 11-15-2014 16:47

Ati,
Megneztem a kezdok sugojat:)
Konnyen ertheto es meg kepek is vannak benne!
Csak hamar veget er es hogyan tovabb? Mert ugye aki meg nem jatszott nem biztos erti egeszjeben mivel kellene folytatni, vissza hivni nem lehet ezeket az ablakokat, igy szepen ettol magukra vannak hagyva, hogy olvassak a sugot.
Na innentol kellene valami meg, nem artana az elso 3 nap vissza ugrananak ezek a sugo oldalak, vagy amit en partolok, egy jatekosokbol osszetett segito vagy ahogy ti nevezitek partfogo rendszer. A kulso forumon is el lehet ezt erni de akkor oda kell valahogy terelni oket.

Masik otletem az lenne, hogy a bonusz alatt nem lehetne megoldani egy masodik 'napi kerdes' jellegu bonuszt? Minden nap megjelenne egy uj kerdes amire a valaszt meglehet talalni a sugoban. Pl. Hany max tabija lehet egy orknak, mi a vedo es tamado erteke elitnek, hany runat termelnek a templomok minden korben, hany %-al tobb tekercsed lehet a tudos szemelyiseggel? stb... 5K arany a helyes valasz jutalma vagy amit akarsz adni erte. Regieket nem zavarja mert nem fognak foglalkozni vele, de egy uj jatekosnak segitcseg lenne ez is. Megnezi a kerdest es ha nem tudja fejbol a valaszt megkeresi a sugoban.

Mert par napja arra gondoltam nyitok en a kulson egy ilyen jellegu temat a kezdo alatt, de ugye nem mindenki regel kulson, es bonuszt sem kapnanak, es mi allitja meg egy regi jatekost, hogy beirja a valaszt?

Utolso kerdesem ez a kezdo sugo az angolba is bekerult?

Miss Capricious 11-16-2014 18:25

Quote:

Originally Posted by Ghosti (Post 308367)
Masik otletem az lenne, hogy a bonusz alatt nem lehetne megoldani egy masodik 'napi kerdes' jellegu bonuszt?

Ez a ,,napi kérdés" szerintem jó ötlet, és igazából a már meglévő kvíz kérdései teljesen jók lennének erre a célra (néhány félreérthetőtől eltekintve). Tudom, az eredetileg nem erre készült, de a kérdéseket fel lehetne használni.

Ghosti 11-16-2014 19:38

Quote:

Originally Posted by Miss Capricious (Post 308371)
Ez a ,,napi kérdés" szerintem jó ötlet, és igazából a már meglévő kvíz kérdései teljesen jók lennének erre a célra (néhány félreérthetőtől eltekintve). Tudom, az eredetileg nem erre készült, de a kérdéseket fel lehetne használni.

En egy kezdonek nem pont a kviz kerdeseit tennem fel, inkabb egyszerubb kerdeseket amire a valasz megtalalhato a sugoban. Nem tudom, amugy mar elfelejtettem mik voltak a kerdesek a kvizen meg kellene neznem megint:)

Miss Capricious 11-16-2014 20:05

Quote:

Originally Posted by Ghosti (Post 308380)
En egy kezdonek nem pont a kviz kerdeseit tennem fel, inkabb egyszerubb kerdeseket amire a valasz megtalalhato a sugoban. Nem tudom, amugy mar elfelejtettem mik voltak a kerdesek a kvizen meg kellene neznem megint:)

Konkrét kérdésekre már én sem emlékszem, de emlékeim szerint azokra is meg lehetett találni a választ a súgóban, max picit többet kell elolvasni belőle. Ami szerintem nem baj. De igazából mindegy, tőlem írhatsz egyszerűbb kérdéseket :D

Ghosti 11-16-2014 23:19

Quote:

Originally Posted by Miss Capricious (Post 308381)
Konkrét kérdésekre már én sem emlékszem, de emlékeim szerint azokra is meg lehetett találni a választ a súgóban, max picit többet kell elolvasni belőle. Ami szerintem nem baj. De igazából mindegy, tőlem írhatsz egyszerűbb kérdéseket :D

Csak azert irtam ezt, mert ha jol emlekszem a kviz olyan jellegu volt, hogy aki segito akar lenni annak egy bizonyos mertekben magasabbnak kell legyen a tudasa mint egy kezdonek. Igy en ugy velem oda halado jatekosnak valo kerdesek kerultek bele, de lehet rosszul gondolom.

Kalmár 11-24-2014 07:32

Új vagyok és küldetéseket hiányoltam .
 
Sziasztok.

A javaslatom lényege:
Ma már minden hasonló játék, küldetés-oktató.jutalom rendszerrel indul .

Nemfeltétlenül felugró ablakos rendszert kéne bevezetni.

Baloldali főmenüben egy almenü, küldetések néven.
A sikeres teljesítést zöld küldetés ikon jelezné mint a vip-en .

Első lépések :
Feladatok építés, kiképzés, minden almenü használata egy küldetés, egy jutalommal.
pl: Lépjél be a piacra a kufárnál agy el gabonát,
jutalom 1000 gabona és 10,000 arany.

Később haladó küldetések pl :
Építés: legyen őszesen 20 barakkod, jutalom 100 katona
Vagy legyen 20 őrtornyod jutalom 100 íjász .

Ez tudom komor anyagi ráfordítást igényel .
De remélhetőleg az új játékosok közül kisebb volna a lemorzsolódás.

Az első pár nap nekem is gondokat tokoz hogy kiismerjem magam a baloldali főmenüben .
Tehát legalább az első 3-4 napban kellene küldetés-oktató-jutalom rendszerrel segíteni a játékosokat.

Optimális esetben az első szinten mikor nehéz szövetségre találni végig segítené a játékost az eligazodásban . Továbbá plusz játékélményt nyújtana .

Ati 11-24-2014 17:45

Quote:

Originally Posted by Kalmár (Post 308425)
Nemfeltétlenül felugró ablakos rendszert kéne bevezetni.

Baloldali főmenüben egy almenü, küldetések néven.

Ezt a javaslatot nem teljesen értem. Leírtad azt, ami most van.

Az egyetlen különbség, hogy az Országod menü kiemelt tetejéről a bal oldali menübe tennéd.

Szerintem valamit nem értek, mert ez nem egy óriási változás. Mi az, amiben máshogy értetted?

Kalmár 11-25-2014 07:12

Küldetések
 
Sziasztok.:)

Talán nem fogalmaztam túl jól.

Küldetések : kezdőknek egyszerű feladatok, sikeres teljesítés után jutalom .
72 Kör után erősebb, felkészültebb országuk lenne .
Jutalom motiválja hogy aktívabban játsszon .
Megismeri a Hódítót , megszereti .

Kézikönyv számomra nagyon hasznos volt, a súgó még inkább .
Viszont 3 évet játszottam más játékokkal .:cool:
Tehát a kezdeti nehézségek nem vették el a kedvem .

Ghosti 11-26-2014 03:42

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 308430)
Ezt a javaslatot nem teljesen értem. Leírtad azt, ami most van.

Az egyetlen különbség, hogy az Országod menü kiemelt tetejéről a bal oldali menübe tennéd.

Szerintem valamit nem értek, mert ez nem egy óriási változás. Mi az, amiben máshogy értetted?

Szerintem amit Kalmar akar ertelmezni a kovetkezo technikailag ertve:

A menuben legyen egy 'Kikuldetesi' link az ujjaknak 3 napig, vagy ameddig kell a felugro ablakok helyett. Amit valamennyire en sem gondolok rossz otletnek, mivel egyszer becsukod a felugro ablakot tobbet nem jelenik meg.

A kikuldetesen meg a gyakorlati kerdeseket erti, ami mivel megneztem es el is mentettem mert tobben rakerdeztek mar, ugye osszben 3 ilyen ablak van ahol keri, hogy csinalj valamit.

  1. "Irány a Hadsereg menüpont, és próbáld ki! Képezz tehát 100 katonát!... Az első feladat sikeres teljesítéséért 15.000 aranyat kaptál!
  2. Építeni az Építés menüpontban tudsz. Menj oda, és építs 3 darab könyvtár épületet! ... A második feladat sikeres teljesítéséért 3.000 aranyat kaptál!
  3. Tudománytekercset íratni a Tudomány menüpontban tudsz. Menj oda, és írass 200 darab gazdasági tekercset! ... A harmadik feladat sikeres teljesítéséért 13.200 aranyat kaptál!"
Roviddel ezutan vege is a kezdo sugonak. Amit O ker, az hogy a "Kikuldetesi' linkbe legyen tobb ilyen gyakorlati keres amivel egy uj jatekos elszorakozik az elso napokban.

Maskulomben en is majdnem erre utaltam a bonusz alatt feltenni kerdeseket, amig Kalmar egy uj menu linkbe tenne gyakorlatiakat. Az alap gondolat megegyezik, a kivitel mas csak.


Kalmar, ha rosszul ertem javitcsal ki.

SwissCottage 10-15-2017 16:01

Quiz vége

A 100 kérdésre 87 helyes választ adtál. Megpróbálod újra?

7 év kihagyás után kb. 1 hónapja kezdtem ismét játszani, azt hittem ennél nagyobb láma vagyok/voltam. :D

Egy kérdés a tutoriallal kapcsolatban: anarchista csoportban reggeltem egy új országot, nem emlékszem hogy a játék felajánlotta volna a tutorialt. Ez valóban megeshet, vagy elnéztem valamit?

Más.
Ati említetted pár hsszel ezelőtt, hogy törlés után kikülködött kérdőívekre 0 körüli a válaszadási arány. Egy ideje egy hasonló profillal rendelkező cégnél dolgozom, szivesen vetnék egy pillantást arra a kérdőívre, de legjobb lenne ha tudnál küldeni egy azonos levelet melyet a törölt országok tulajdonosai kapnak.

Swiss

Ati 10-17-2017 10:55

Quote:

Originally Posted by SwissCottage (Post 309918)
Quiz vége

A 100 kérdésre 87 helyes választ adtál. Megpróbálod újra?

Gratula, az szép! :)

Quote:

Originally Posted by SwissCottage (Post 309918)
Más.
Ati említetted pár hsszel ezelőtt, hogy törlés után kikülködött kérdőívekre 0 körüli a válaszadási arány. Egy ideje egy hasonló profillal rendelkező cégnél dolgozom, szivesen vetnék egy pillantást arra a kérdőívre, de legjobb lenne ha tudnál küldeni egy azonos levelet melyet a törölt országok tulajdonosai kapnak.

A leggyorsabb módja, ha regelsz egy országot anarchba, és otthagyod, nem azonosítod. Akkor megkapod a törléskor a kérdőívet. Most egy pont olyan levelet én is csak így tudnék átküldeni, plusz az az idő, ameddig átküldöm, ezt ezzel a módszerrel meg lehet spórolni.

SwissCottage 10-17-2017 16:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309919)
Gratula, az szép! :)



A leggyorsabb módja, ha regelsz egy országot anarchba, és otthagyod, nem azonosítod. Akkor megkapod a törléskor a kérdőívet. Most egy pont olyan levelet én is csak így tudnék átküldeni, plusz az az idő, ameddig átküldöm, ezt ezzel a módszerrel meg lehet spórolni.

Köszönöm, így lesz. Itt külsőn írok majd privit.

Ati 10-17-2017 17:08

Quote:

Originally Posted by SwissCottage (Post 309920)
Köszönöm, így lesz. Itt külsőn írok majd privit.

Rendben, köszi.


All times are GMT +1. The time now is 04:19.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu