Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   egy apro tuning hullahoz (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=776)

Láma 11-07-2006 15:53

Minden ésszerű hulla erősítést támogatok, sztem a +lakóhely és a védelem növelése toli és variakciókkal szemben a járható út. Faji varit, meg úgy általában varázslási lehetőséget nem támogatok:)

Szecsa 11-07-2006 16:38

A hulla ne varizzon, ne bukjanak be tolik :)
Nem kell ide fajivari, meg egyeb varazslasi modszer :)
Xeper, lehet hogy utoleri, de sajnos a sebezhetosegeben nagyon visszaesik.
Sajnos az a teny, hogy hiaba lenne pl. 3k hekin rezisztje, ott eleg suru a mezony, es kevesebb az orias is. Így ha egy klan 3-4 tagja a teljes vari- es tolikeszultsegevel gyengiti igy-ugy a hullat, akkor utana hadilag elegge sebezheto, sajnos.

Smooth Scroller 11-07-2006 17:11

i agree, but...
 
oke sracok, 1et ertek, semmi varizas (en ilyet nem is javasoltam), semmi bebukas a toliknal. akkor a lakibonusz, a toli/varireziszt mellett kitartva modositanam a korabbi javaslatomat. ez pedig az lenne (a tolireziszt mellett), hogy pl 4. szinten lenne ra 5% esely, hogy a toli/vari akcio 1szeruen eredmeny nelkul jarna sikerrel. ez kb. annyit jelent, hogy atlagosan minden 20. akcio eredmenye a 0 zsakmany. azaz, a tolik nem hoznanak el semmit, es 1 haz sem gyulladna. tehat mondjuk vki nekiall gyujtani a zombinal, mire az eredmeny: 10 haz gyullad, 9 haz gyullad, 9 haz gyullad, 8 haz gyullad, 0 haz gyullad, 7 haz gyullad, stb. azaz kozben volt 1 olyan akcio ami sikeres volt, de nem volt eredmenye. hasonloan a variknal, csak ott az akcio lebukas veszelye nelkul 1szeruen nem sikerul. mondjuk rengesnel: 12 epulet romba dol, 10 epulet romba dol, 0 epulet romba dol, 8 epulet romba dol, stb. a gomboles, vagy kronika meg 1szeruen nem sikerul, ha eppen bejon az eselye ennek. sztem semmi bonyolult nincs ebben, es nem is durva.

TEHAT A HULLA SEMMILYEN INFOT NEM KAPNA ARROL, HOGY KINEK NEM VOLT SIKERES A GOMBIJE, VAGY KI GYUJTOTT 0 HAZAT. csak latna az esemenyekbol, hogy ilyen eset is volt.


na szoval akkor a modositott lista a kovetkezo lenne:

4. szinten
+5% lakibonusz (40 helyett 42 katona)
+5% tolireziszt es varireziszt (-5% zsakmany, -5% arto hatas)
5% esely az eredmeny nelkul toli/vari akciora (kb. minden 20. akcio)

3. szinten
+10% lakibonusz (40 helyett 44 katona)
+10% tolireziszt es varireziszt (-10% zsakmany, -10% arto hatas)
10% esely az eredmeny nelkul toli/vari akciora (kb. minden 10. akcio)

2. szinten
+15% lakibonusz (40 helyett 46 katona)
+15% tolireziszt es varireziszt (-15% zsakmany, -15% arto hatas)
15% esely az eredmeny nelkul toli/vari akciora (kb. minden 7. akcio)

1. szinten
+20% lakibonusz (40 helyett 48 katona)
+20% tolireziszt es varireziszt (-20% zsakmany, -20% arto hatas)
20% esely az eredmeny nelkul toli/vari akciora (kb. minden 5. akcio)


sztem ebben semmi tulzas nincs, viszont kicsit tobb hulla lehetne a felsobb csopikban is, es kevesebb lenne a frusztralt hullas oritulajdonos.

TAMOGASSATOK PLIZ!

Szecsa 11-07-2006 17:20

Ez az x akcionkent sikertelenseg ad egyfajta pszichikai vedelmet is a hullanak :)
Mert ha keves haz gyullad pl. es hirtelen egyszercsak 0 gyullad, akkor utana lehet abbahagyjak.
Vagy a pl. 20.-ra valo esely=0 folyamatosan szamlalodna nala?
Ertem itt ezalatt, hogy pl. 800 hekin egy hullatol elso lopasra 0 ember jon. Ilyenkor ket dolog merulhet fel: automatikus vedelme bekapcsolt vagy pont ez a 20. akcio vele szemben es eredmenytelen a lopas :)
Ezt akartam erteni pszichikai vedelem alatt :)
Vegulis, en tamogatom igy!

Phoenix 11-07-2006 18:44

nem vagyok egy nagy hullarajongó, de mint mindeki ebben a játékban én is kipróbáltam már...és hát hiába a tanyafree és a kocsma&templom nélküli ori, de akkor is egy könnyen szétszedhető ori :D

én támogatom ez az utóbbi felvetést, de azt nem szívesen, hogy a tolik egyáltalán még cask be se próbálják lopni, mert meghal a tolijuk egy bizonyos százaléka ;)

de ez utóbbit, hogy bizonyos akciók nem sikerülnek, nem úgy képzeled, hogy van egy számláló, mert akkor akár ki is lehet számolni, hogy akkor ez még sikerült és a következő nem fog, és azt meg majd a másik bukja be :)

röviden: támogatom ;)

BeeLord 11-07-2006 19:55

Gondolom 5% azt jelenti, hogy minden egyes akciónál 5% esély van rá, hogy nem sikerül, és 95%, hogy igen. Így adott esetben akár 10 egymás utáni akció is sikertelenül járhat, de az is lehet, hogy 100 lopásból egy se fuccsol be.

Valezius 11-07-2006 20:17

Quote:

Originally Posted by BeeLord (Post 41628)
Gondolom 5% azt jelenti, hogy minden egyes akciónál 5% esély van rá, hogy nem sikerül, és 95%, hogy igen. Így adott esetben akár 10 egymás utáni akció is sikertelenül járhat, de az is lehet, hogy 100 lopásból egy se fuccsol be.

Hát a valószínűség márcsak ilyen. :)

De azért előbb eszem meg a kalapom, minthogy 200akció egymásután sikerüljön, vagy akárcsak 4egymás után befuccsoljon. (a valószínűségi védelem miatt) :cool:

Med 11-07-2006 20:39

...tetszik ez az elv... én azért picit szigorítanék rajta - az 5% nem húzza ki a hullát a slamasztikából... nem iszonyatosan lesz leamortizálva, csak nagyon-nagyon... ;)

szóval ha én háborúzom, ez a csöppnyi pszichikai hatás nem venné el a kedvemet - addig ütöm, míg mozog :cool:
ha meg egy egész szövi startol rá, akkor meg pláne mindegy, hogy 5% vagy nem... újrázhat megint - szóval szerintem tényleg ERŐSÍTSÜK a hullát, ne alamizsnálkodjunk :)

de az elv jó - talán ha elérnénk a százalékkal azt a határt, ahol egy-két orinak már nem éri meg a hullát gyalázni, míg másik kettőnek igen, talán ott van a jó megoldás, mert akkor tényleg érezhető lenne a különbség...
megkockáztatom, hogy ez 30% körül mozog...

Xeper 11-07-2006 21:02

A 0 zsákmányos toliakció jó ötlet, bár a szintenkénti 5% kicsit kevésnek tűnik... 10% már A-ban 40% sikertelenséget jelentene (de nem tolihalált!), ami nem csak pszichikai hatás lenne :)

Smooth Scroller 11-07-2006 21:10

sztem nem kell ezen felul erositeni. azert nem olyan rossz ez mar. pl 2. szinten a 15% az uj lakibonusz miatt erosodik a serege is 15%-kal, vmint a tolik 15%-kal kevesebbet lophatnak el - tekibol is, illetve barmibol -, meg a varik is csak kisebb kart tudnak csinalni, ehhez a 15% kisebb karhoz meg hozzajon ujabb 15% amiatt, hogy ugy kb minden 6-7. akcio eredmenye is nulla lesz a nagy szamok torvenyet figyelembe veve.

nem olyan rossz igy sztem, ezen tul mar nem kene tapolni. ezekkel a rezisztekkel meg tobb sereggel sztem eletkepes lehet a hulla es nem csak 1000 jatekosbol 1-nek (akit vedenek a hipergazdag haverjai).

valamint ezekkel a modositasokkal NEM lennenek erositve a lamak a jatek elejen keves hekinel, hiszen oket mindez nem erintene (!), mert a valtozasok csak a 4. szinttol indulnanak es ott is csak igen light-osan.

en szeretnek inditani 1 ilyen hullat. ;) (meg sztem masok is.)


All times are GMT +1. The time now is 18:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu