Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Tábornok személyiség módosítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4028)

Kubbi 01-18-2010 21:27

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237509)
Illetve ezzel a módosítással mindenféle bolygatás nélkül lenne esély megtörni a "tudósok uralmát", mivel legkevesebb 6% támadóerő többletet jelent, ellenben a tudós 5%-val (bár az védelemre is használató, meg ugye varázslás, toli, stb...)

Miért akarnád megtörni a tudósok uralmát? elég gyenge érv
ha nem a tudós, akkor a gazdálkodó ha nem az, akkor valami más lenne a favorit...

nekem ezzel a javaslattal az a bajom, hogy a kihaló tolvajok alá tennétek egy újabb szöget.

Pool 01-18-2010 21:31

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 237530)
Miért akarnád megtörni a tudósok uralmát? elég gyenge érv
ha nem a tudós, akkor a gazdálkodó ha nem az, akkor valami más lenne a favorit...

nekem ezzel a javaslattal az a bajom, hogy a kihaló tolvajok alá tennétek egy újabb szöget.

a tolvajokat leverik enélkül is simán...

siQ 01-18-2010 21:35

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237509)
És az orknak még így is több bónusza van, szóval nem kell félteni az orkot...

és ismét egyetértek Alggal! :)

Még mindig nem értitek, hogy nekem nem az a bajom, hogy az Ork hűde gyenge, hanem józan paraszti ész: 7 tábi > 5 tábi
uj javaslat: 7 tábi < 5 tábi

Amugy meg dobálóztok itt, hogy ez jó 5let, megerősitjük 6%-al az óriás, 5% a gnóm ütőerejét, ha meg egy morál-tartó személyiséggel akarok egy szerencsétlen varisnak (jóesetben)2-3% véderőtöbbletet adni akkor lehurrogjátok:) (Ez nem személyesen nektek szól, hanem ugy általában)

Pool 01-18-2010 21:59

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237533)
Még mindig nem értitek, hogy nekem nem az a bajom, hogy az Ork hűde gyenge, hanem józan paraszti ész: 7 tábi > 5 tábi
uj javaslat: 7 tábi < 5 tábi

Amugy meg dobálóztok itt, hogy ez jó 5let, megerősitjük 6%-al az óriás, 5% a gnóm ütőerejét, ha meg egy morál-tartó személyiséggel akarok egy szerencsétlen varisnak (jóesetben)2-3% véderőtöbbletet adni akkor lehurrogjátok:) (Ez nem személyesen nektek szól, hanem ugy általában)

Ha van 1000 lo
akkor ork tudornak nem úgy jön ki, hogy 1000*6(ló üti)*1,45(teki)*1(morál)*1,1(7 tábi)*1.3(ork támadótöbblet)=12.441?

gnom tudor 1000*6*1,55*1*1,12(ha így lenne 5 tábinál)=10.416?

óriás tudor 1000*6*1,35*1*1,15(ennyivel erősebb hadilag)*1,14(így lenne 6 tábinál)=10.619,1?

törpe tudor 1000*6*1,45*1*1,14 (6 tábi)=9.918?

jól számoltam ezeket?
most vért és felfelé ütést nem számoltam azt se szövis-e vagy sem, csak az alapokat...
ha nem számoltam el vmit, vagy rosszul vagy kihagytam, akkor az ork még mindig jobb, mint a gnom/óriás/törpe a +1 tábikkal is

akkor nem értem, hol több 5 tábi, mint 7?
arról nem is beszélve, ha az ork is felveszi a tábit...

Alg 01-18-2010 22:16

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237533)
Még mindig nem értitek, hogy nekem nem az a bajom, hogy az Ork hűde gyenge, hanem józan paraszti ész: 7 tábi > 5 tábi
uj javaslat: 7 tábi < 5 tábi

Amugy meg dobálóztok itt, hogy ez jó 5let, megerősitjük 6%-al az óriás, 5% a gnóm ütőerejét, ha meg egy morál-tartó személyiséggel akarok egy szerencsétlen varisnak (jóesetben)2-3% véderőtöbbletet adni akkor lehurrogjátok:) (Ez nem személyesen nektek szól, hanem ugy általában)

Na mégegyszer, utoljára: ork nem tábi szem, 7 tábornoka van

Gnóm új tábi szem, 5 tábornoka van.

Ha mindet kiküldi egyszerre: ork 10%-ot kap, gnóm 12-t, de a gnóm elhasznált egy személyiséget. Ilyenkor nem számít kinek mennyi van, az orknak lehetne 43 tábornoka is, úgyis 1 sereggel megy ki mind

Mikor számít, hogy az orknak több tábornoka van? gnóm kimegy 4 tábornokkal, 1 marad neki otthon, kap 6%-ot

Ork kimegy 4 tábornokkal, ugyanúgy 6%-ot kap, de 3 sereggel tud visszaütni, vagy egy, de kicsit erősebb sereggel...

Normálban szerintem szinte semmit nem számítana így sem, mert ott van elég célpont, nem szükséges az a plusz pár %, főleg, hogy cserébe nem tudsz esetleg visszatámadni, ha kellene.

A-ban meg csak jó, mert egy picikét könny ebbé teszi az ütést, és az nem baj(ugye nem?)... cserébe persze ugyanúgy "védtelen" maradsz, ha ki akarod használni a bónuszt.

Még egyszer nem magyarázom el, ha nem baj... jóéjt

Mod: Pool, ez így kicsit sarkított, 1000 darab lóra nézve ki mennyire erős... beleszámít sok más is, férőhely, kajafogyasztás, szokásos országfelépítés... de ezt neked nem kell magyaráznom. Amit az előző oldalon írtam, hogy fajonként mennyit erősítene a támadóértéken a szem. felvétele, azt érdemes nézni.

Pool 01-18-2010 22:27

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 237540)
Mod: Pool, ez így kicsit sarkított, 1000 darab lóra nézve ki mennyire erős... beleszámít sok más is, férőhely, kajafogyasztás, szokásos országfelépítés... de ezt neked nem kell magyaráznom. Amit az előző oldalon írtam, hogy fajonként mennyit erősítene a támadóértéken a szem. felvétele, azt érdemes nézni.

Én csak azt akartam levezetni, hogy ezzel sem fog többet érni az 5/6 tábi a 7-től, sőt így inkább csábító lesz full tábival menni ütni és ha jó lenne még kizavarni sereget, csak pislogás lenne :)
Ennyit akartam, nem többet...

siQ 01-18-2010 22:38

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 237535)
akkor nem értem, hol több 5 tábi, mint 7?
arról nem is beszélve, ha az ork is felveszi a tábit...

gnóm 5 tábi: 12%
ork 7 tábi: 10%

ha ez neked nem több akkor nem ismered a számokat 12-ig:P
Nem kifogást fogalmazok meg a javaslattal szemben (ha ez eddig nem esett volna le). Csak rávilágitok egy logikátlanságra.
Szóval az igazi megfogalmazása egy ilyen uj személyiségnek inkább az lenne, hogy ha az összes tábornokoddal támadsz kapsz egy plusz szorzót, de sosem az 5 lesz > mint a 7 hanem az 5*x > 7

Pool 01-18-2010 22:39

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237556)
gnóm 5 tábi: 12%
ork 7 tábi: 10%

ha ez neked nem több akkor nem ismered a számokat 12-ig:P
Nem kifogást fogalmazok meg a javaslattal szemben (ha ez eddig nem esett volna le). Csak rávilágitok egy logikátlanságra.
Szóval az igazi megfogalmazása egy ilyen uj személyiségnek inkább az lenne, hogy ha az összes tábornokoddal támadsz kapsz egy plusz szorzót, de sosem az 5 lesz > mint a 7 hanem az 5*x > 7

De ha ezt a haderővel küldöd, akkor mindjárt több a 7 tábi :)

siQ 01-18-2010 22:41

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 237557)
De ha ezt a haderővel küldöd, akkor mindjárt több a 7 tábi :)

sugóban annyi lesz leirva, hogy Gnóm 5 tábi több mint ork 7 tábi:) Vagy nem?:)

Pool 01-18-2010 22:47

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237560)
sugóban annyi lesz leirva, hogy Gnóm 5 tábi több mint ork 7 tábi:) Vagy nem?:)

Hagyjuk....

szinkoly 01-18-2010 23:34

Jaj, mikor Monro feldobta a topicot még délután, nem volt időm beírni, ment a vonatom vizsgára, de közben látom lett termés. Előre mondom, hogy maga az ötlet, hogy legyen mindenki által használható egy szem az tetszik, de az új szorzó elv annyira nem. Épp az ork miatt (látom közben ez terítékre is került, így van valaki még mellettem:)). Eddig az ork volt kinevezve hadilag a brutál fajnak, aki sereg mellé lapban üt 30%ot, plusz az 8 tábornokos 20% (és egyebek). Eddig csak rá volt érvényes ez a bónusz. Az új terv szerint mindenki aki felvenné, kapna érte nagyobb bónuszt. Igaz, hogy az ork ereje nem csökken, de a bónusza (hogy erős hadis) mérlegre kerül mondjuk egy gnómmal szemben, aki kétséget kizárólag megtartja a tekijeit 50%, míg az orknak vihetik (mondjuk előtte töltse fel). És a fontos, hogy ez mellett a gnóm még univerzális is.
És akkor nem beszéltünk mondjuk az óriásról. Mi lenne, ha a szieszta mellett, ezt venné fel? Tart x varit, mert jobban elfér a 100as templomhelyel, a többi mehet barakkra. Így erősödik hadilag, tolvajok ügyén ott a szieszta, a varivédelem meg függ a variszámtól, hogy mennyit áldoz rá.
Tehát az ork ereje nem csökken, viszont könnyebben felveszi vele a versenyt más faj, lehet nem a haderőben(bár arra lenne szánva a dolog), hanem hogy univerzálisabb és könnyebben rendben tartható és főleg VÉDHETŐ, mint egy ork.
Szerintem ha valaki nagyot akar ütni, igenis tegye meg, hogy épít több barakkot (mint ahogy orknak pl ajánlják), vagy felveszi az orkot fajnak.

Princ 01-19-2010 00:36

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237560)
sugóban annyi lesz leirva, hogy Gnóm 5 tábi több mint ork 7 tábi:) Vagy nem?:)

Nem egészen. :D Eddigiek alapján: 'Tábornok szem: +1 tábornok. Kiküldve 1 sereggel az összes tábornokot dupla bónusz kapható mint amit eggyel kevesebb tábi kapna ugyancsak egyszerre kiküldve.'

Sztm egyszerűen gyönyörű. :p Alaptábornokkal se rossz. Kinek mi az alap? :)

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 237546)
Én csak azt akartam levezetni, hogy ezzel sem fog többet érni az 5/6 tábi a 7-től, sőt így inkább csábító lesz full tábival menni ütni és ha jó lenne még kizavarni sereget, csak pislogás lenne :)
Ennyit akartam, nem többet...

Ha hozzávesszük a faji meg satöbbi módosítót, bármit ki lehet hozni. Ezer gnóm paci 5 tábival erősebb mint hulla 6 tábival de gyengébb mint ork 4 tábival.
Ezért szokták analitikusan nézni. Szóval nekem is fura lesz ha azonos mennyiségű tábornok hol ennyi, hol pedig annyi bónuszt ad. Megszokható természetesen, akkor már nem lesz fura. : ))

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237490)
ui: nem értem teljesen, hogy mit akarsz mondani :)
A tudós erősnek számít, de erős a szövid attól lesz, hogy hogyan használják az orijaikat és hogy dolgoznak együtt, illetve eleve milyen a szövifelépítés. Ott pedig inkább az olyan taktikázásra lehetőséget jelentő szemiket favorizálom, mint a vándor vagy a harcos. A tudós nem jó taktikázásra, attól csak erősebb leszel picit, amit aztán 10 millió féleképpen lehet ellensúlyozni :)

Valami olyasmit vártam volna hogy tényleg, 6..10% hadibónusz a szemek között valóban erősnek számít. De az ellenkezés hevében ilyenre nem hiszem hogy sor kerül, akkor meg továbblépni sem tudunk mert nincs közös kiindulópont.
(Jobb egy fokkal hogy többek között azért nem erős szem, mert egy erősebb szövi erősebb egy gyengénél, - mint a másik topikban, ahol akár helyezéskontrollált környezetben is simán rámfokoztak és vándor létemre szembejöttek. De azért még mindig nem az igazi. :p)

Andrew 01-19-2010 00:44

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237560)
sugóban annyi lesz leirva, hogy Gnóm 5 tábi több mint ork 7 tábi:) Vagy nem?:)

Fogd föl úgy, hogy a pluszt maga a személyiség adja teljes kitámadás esetén :D

Von 01-19-2010 00:56

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 237575)
Valami olyasmit vártam volna hogy tényleg, 6..10% hadibónusz a szemek között valóban erősnek számít. De az ellenkezés hevében ilyenre nem hiszem hogy sor kerül, akkor meg továbblépni sem tudunk mert nincs közös kiindulópont.

Az nem 6-10% hadibónusz, hanem feltételes 6-10% hadibónusz. És bizony egy kis továbbgondolással azt a feltétel elég sok helyen elég csúnyán visszaüthet.
Pl. nagyhekin, sehol senki, szöviháború, kimész az összes tábival, keresztbe leütnek mondjuk 200 hekit, és nincs kin visszajönni, max fedezhetsz. A szövid meg már el is vesztette a háborút ezzel...
A tudós passzív bónusz, a tábi nem, ez elég lényeges különbség.

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 237575)
(Jobb egy fokkal hogy többek között azért nem erős szem, mert egy erősebb szövi erősebb egy gyengénél, mint a másik topikban, ahol akár helyezéskontrollált környezetben is simán rámfokoztak és vándor létemre szembejöttek. De azért még mindig nem az igazi. :p)

Az az erősebb szövi erősebb egy gyengénél arra érv, hogy nem ezen múlik. Pláne ott, ahol a tábibónuszt esetleg rosszul használják. De ezt a témát már megkerültük kétszer.
A lényeg, hogy az én játékstílusomban pl 95%ban nem számítana semmit, ha kap bónuszt a többi faj is a tábira. Ez ebből a szempontból szubjektív, és ezért nem vagyok ellene :)

none 01-19-2010 09:11

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237577)
A lényeg, hogy az én játékstílusomban pl 95%ban nem számítana semmit, ha kap bónuszt a többi faj is a tábira. Ez ebből a szempontból szubjektív, és ezért nem vagyok ellene :)

egyetértek.. én is szeretek benthagyni 1-2 tábornokot taktikai okokbol..:)
ha erősödne is a tábornok, én max Aban hasznosítanám, és leginkább olyan orik ellen, akik nem igazán tudnak kisérni.. szerintem a dupla bónusztol még alsóbb csoportokban ugyan úgy sok személyiség megelőzné egy hadi számára.. (nekem mindenképp:))

Princ 01-19-2010 10:53

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237577)
Az nem 6-10% hadibónusz, hanem feltételes 6-10% hadibónusz. És bizony egy kis továbbgondolással azt a feltétel elég sok helyen elég csúnyán visszaüthet.
Pl. nagyhekin, sehol senki, szöviháború, kimész az összes tábival, keresztbe leütnek mondjuk 200 hekit, és nincs kin visszajönni, max fedezhetsz. A szövid meg már el is vesztette a háborút ezzel...
A tudós passzív bónusz, a tábi nem, ez elég lényeges különbség.

Az az erősebb szövi erősebb egy gyengénél arra érv, hogy nem ezen múlik. Pláne ott, ahol a tábibónuszt esetleg rosszul használják. De ezt a témát már megkerültük kétszer.
A lényeg, hogy az én játékstílusomban pl 95%ban nem számítana semmit, ha kap bónuszt a többi faj is a tábira. Ez ebből a szempontból szubjektív, és ezért nem vagyok ellene :)

Ha ezeket a szempontokat veszem, sokadik szemként a tábi jelenleg is megállja a helyét, ehhez igazán nem szükséges variálni.
Ha meg az átlagét, ahol is úgy látom, orkként nem kevesen választják a tábornokot a tudóssal szemben (rendben, nagyon tudatlanok, de mégis ezt teszik), akkor a szemek halmozásával már jelenleg is érződő előny tovább fog növekedni, tulajdonképpen céltalanul, mert az ország egyetlen lehetséges külső dísze (ami tömegek által is elérhető) önmagában is bőven elég motiváció a fordulgatásra.

Von 01-19-2010 11:19

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 237624)
Ha ezeket a szempontokat veszem, sokadik szemként a tábi jelenleg is megállja a helyét, ehhez igazán nem szükséges variálni.
Ha meg az átlagét, ahol is úgy látom, orkként nem kevesen választják a tábornokot a tudóssal szemben (rendben, nagyon tudatlanok, de mégis ezt teszik), akkor a szemek halmozásával már jelenleg is érződő előny tovább fog növekedni, tulajdonképpen céltalanul, mert az ország egyetlen lehetséges külső dísze (ami tömegek által is elérhető) önmagában is bőven elég motiváció a fordulgatásra.

Szükségesnek nem szükséges variálni, ezt én sem állítottam :)
Azt meg pláne nem mondtam, hogy tudatlanok, akik a tábit felveszik az elsők között, hanem, hogy az én játékstílusomba nem illeszkedik, illetve igen vannak olyanok is akik bedőlnek a +10% vonzásának mintha passzív bónusz lenne, de értelemszerűen feltételezem, hogy a jobb játékosok szintén tudják mit miért csinálnak.
Abban nem értünk egyet, hogy szerinted a szemek halmozásával érződik előny, szerintem meg nem.
Itt hadd említsem meg a nagyképűség vádja nélkül, hogy elég sok (összesen) 15 és 20 fölötti személyiségekkel rendelkező szövit vertünk már szét, illetve Hódos pályafutásom során volt egy szövi akik igazán rommá vertek úgy, hogy "csak" 3 egyszemes és egy kétszemes volt benne (de aztán kiderült, hogy kik azok :D) :)
Ezekből én azt a következtetést vontam le, hogy a személyiségek marginális jelentőségűek az eredményesség szempontjából, ugyanakkor ahogy mondod, rendkívüli a jelentőségük az "érzés" szempontjából :)
Pont a marginális jelentősége miatt, és azért mert a tábibónusz nem passzív, hanem aktivizálni kell, vagyok a kiterjesztés mellett. Természetesen durván összetápolni sok szemcsit nincsen értelme. De csak a status quo kedvéért nem is vagyok ellene a tábi személyiség megpiszkálásának.

Padlócsempe 01-19-2010 14:54

Bár jóval gyengébb módositás, de úgy is lehetne erősiteni a tábornok személyiséget, hogy +1 helyett +2 tábornokot ad, de egy országnak legfeljebb 8 tábornoka lehet (szóval orkokra nem vonatkozik).

Igy nem lenne 5 tábornok erősebb, mint 7 tábornok.

Ami ellene szól, hogy csak 2% (gnómoknál 1%) erősitést jelentene a jelenlegi helyzethez képest.

Dynosaur 01-19-2010 17:25

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 237644)
Bár jóval gyengébb módositás, de úgy is lehetne erősiteni a tábornok személyiséget, hogy +1 helyett +2 tábornokot ad, de egy országnak legfeljebb 8 tábornoka lehet (szóval orkokra nem vonatkozik).

Igy nem lenne 5 tábornok erősebb, mint 7 tábornok.

Ami ellene szól, hogy csak 2% (gnómoknál 1%) erősitést jelentene a jelenlegi helyzethez képest.

de akkor meg milyen már az, hogy orkokra nem vonatkozik... jobb lenne "egységesen"... :)

Remedy 01-19-2010 17:31

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 237535)
Ha van 1000 lo
akkor ork tudornak nem úgy jön ki, hogy 1000*6(ló üti)*1,45(teki)*1(morál)*1,1(7 tábi)*1.3(ork támadótöbblet)=12.441?

gnom tudor 1000*6*1,55*1*1,12(ha így lenne 5 tábinál)=10.416?

óriás tudor 1000*6*1,35*1*1,15(ennyivel erősebb hadilag)*1,14(így lenne 6 tábinál)=10.619,1?

törpe tudor 1000*6*1,45*1*1,14 (6 tábi)=9.918?

jól számoltam ezeket?
most vért és felfelé ütést nem számoltam azt se szövis-e vagy sem, csak az alapokat...
ha nem számoltam el vmit, vagy rosszul vagy kihagytam, akkor az ork még mindig jobb, mint a gnom/óriás/törpe a +1 tábikkal is

akkor nem értem, hol több 5 tábi, mint 7?
arról nem is beszélve, ha az ork is felveszi a tábit...



Ehhez csak ket dolgot tennek hozza. Egyreszt, ha szamolgatsz, akkor ne db lovakkal, hanem barakkszammal szamolj, leven gnomba, oriasba, es torpe barakkba is tobb fer, mint az orkba. Es akkor meg azt bele se szamoltam, hogy haz is kevesebb kell nekik.

Masik, hogy pl a gnom es orias mas szinten van vedve, vagy mas bonuszai vannak, szoval ez nem ilyen egyszeru.

En tenyleg csak azert nem tamogatom ezt teljes mellszelessegel, mert szerintem jelentosen gyengulne az ork. :)

Padlócsempe 01-19-2010 18:07

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237672)
de akkor meg milyen már az, hogy orkokra nem vonatkozik... jobb lenne "egységesen"... :)

Milyen már, hogy jelenleg gyakorlatilag csak rájuk vonatkozik...
Milyen már, hogy az élőhalottra a varázsló és tolvaj személyiség nem vonatkozik...

Szerintem pont jó.

monro 01-19-2010 19:44

Quote:

Originally Posted by none (Post 237605)
egyetértek.. én is szeretek benthagyni 1-2 tábornokot taktikai okokbol..:)

Azért ez nem egészen így van az 1A-ban. Ott sokszor úgy támadsz ki, hogy esélyed sincs még egy seregre akkor se ha keresztbevernek... Így sok esetben gyakorlatilag mindegy maradt e otthon tábornokod vagy sem ezért kiküldheted mindet.

Hex 01-19-2010 19:58

nem nyúlnék hozzá a tábornokhoz, jó az ahogy van. Nem kellene mégbrutálisabb hadist csinálni az orkból

szerk.: no normálisan átolvastam a lényeget :)
így sem támogatnám a javaslatot :)

Remedy 01-19-2010 19:59

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 237696)
nem nyúlnék hozzá a tábornokhoz, jó az ahogy van. Nem kellene mégbrutálisabb hadist csinálni az orkból

Akkor nem olvastad el, Hex. Az ork maradna, amilyen, a tobbieket erositenek "melle".

vityu 01-19-2010 20:00

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 237696)
nem nyúlnék hozzá a tábornokhoz, jó az ahogy van. Nem kellene mégbrutálisabb hadist csinálni az orkból

Öööö, te értetted a javaslatot? Itt az ork csak gyengülhetne max. Ellenben egyetértek veled, én se nyúlnék hozzá! :D

Tsobi 01-19-2010 20:03

Én támogatom, bár orkkal vagyok, ami tábornok is még egyebek mellett. Tudjuk, hogy papíron ez milyen fokú erősítést jelent, szerintem igazán megnézhetjük a gyakorlatban is a tesztidőszak alatt, aztán majd elválik. :)

Von 01-19-2010 20:06

Quote:

Originally Posted by monro (Post 237693)
Azért ez nem egészen így van az 1A-ban. Ott sokszor úgy támadsz ki, hogy esélyed sincs még egy seregre akkor se ha keresztbevernek... Így sok esetben gyakorlatilag mindegy maradt e otthon tábornokod vagy sem ezért kiküldheted mindet.

Én ezt pl az alsóbb csoportokra írtam, és mivel none azzal értett egyet, így szerintem ő is arra gondolt, nem A-ra.
A-ban természetesen a tábornok személyiségnek nagyobb a jelentősége, de ezt az első hsz-emben írtam, hogy nem tápolná túl a nem orkokat, mivel egy gnóm tábornok tudóssal kombinálva se érné el egy ork tudós ütőerejét.

Dynosaur 01-19-2010 20:57

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 237679)
Milyen már, hogy jelenleg gyakorlatilag csak rájuk vonatkozik...

pont ezen próbálunk változtatni.... ;)

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 237679)
Milyen már, hogy az élőhalottra a varázsló és tolvaj személyiség nem vonatkozik...

azért ez más... (amúgy lehet növeli a készülijét, csak Te nem látod! :D)

Kubbi 01-19-2010 21:15

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237719)
pont ezen próbálunk változtatni.... ;)

csak azért hogy változtassunk, nem kell ám változtatni

Dynosaur 01-19-2010 21:38

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 237725)
csak azért hogy változtassunk, nem kell ám változtatni

nem azért támogatom... :) nekem tetszik, hogy a többi faj is kaphatna duplabónuszt a végén, ha már az összes tábival kimegy, ugyanakkor ez egy olyan módosítás, ami nem borogat semmiféle egyensúlyt, mert ettől még nem lesz erősebb a jelenlegi legerősebb hadis, az ork. És igazából ahogy valaki mondta ez egy feltételes hadi bónusz, szóval csak akkor ér valamit, ha utána megvonom magamtól a reagálás lehetőségét.

Padlócsempe 01-19-2010 21:50

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237728)
nem azért támogatom... :) nekem tetszik, hogy a többi faj is kaphatna duplabónuszt a végén, ha már az összes tábival kimegy, ugyanakkor ez egy olyan módosítás, ami nem borogat semmiféle egyensúlyt, mert ettől még nem lesz erősebb a jelenlegi legerősebb hadis, az ork. És igazából ahogy valaki mondta ez egy feltételes hadi bónusz, szóval csak akkor ér valamit, ha utána megvonom magamtól a reagálás lehetőségét.

Az összes eddigi javaslat közül talán ez az ami a legjobban belenyúl a játék egyensúlyába. (Leszámitva, mikor valaki azt vetette fel, hogy induljon újra 200 hekiről az egész 1/A :D)

Gabro 01-20-2010 05:45

nekem tetszik a javaslat, aki hadi akar lenni, annak jobban megérheti ezt választani a tudóssal szemben, és tekiket se kell többet tartani:D

Iron 01-21-2010 10:13

Nekem is tetszik, mert más fajok is erősödnek, tehát pl egy elf beütéséhez nem kell konkrétan orknak lenni, viszont a topic nyitásakor amit monró irt felsorolás melyik fajok mennyi %-ot kapjanak, én a 14%-osból kivenném a törpét, és áttenném a 12%-oshoz, mivel a törpe elég hadi a 40% hadügyi teki és a barakkban elférő 62.4 kattincs miatt. Aki ügyes hadizik vele sem gond feljebb lépni. A többi stimm abszolúlt :)

siQ 01-21-2010 11:33

Quote:

Originally Posted by Iron (Post 237875)
Nekem is tetszik, mert más fajok is erősödnek, tehát pl egy elf beütéséhez nem kell konkrétan orknak lenni, viszont a topic nyitásakor amit monró irt felsorolás melyik fajok mennyi %-ot kapjanak, én a 14%-osból kivenném a törpét, és áttenném a 12%-oshoz, mivel a törpe elég hadi a 40% hadügyi teki és a barakkban elférő 62.4 kattincs miatt. Aki ügyes hadizik vele sem gond feljebb lépni. A többi stimm abszolúlt :)

Szerintem nem jó ha nem egységes az utolsó tábornok szabálya. Nem lenne értelme mindegyik fajra személyre szabottan megváltoztatni, mindegyiknél ugyanúgy legyen számolva.

Dynosaur 01-21-2010 13:28

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 237729)
Az összes eddigi javaslat közül talán ez az ami a legjobban belenyúl a játék egyensúlyába. (Leszámitva, mikor valaki azt vetette fel, hogy induljon újra 200 hekiről az egész 1/A :D)

(azt hittem már írtam erre... fúú... megint jó keveseket alszom... :()

szóval szerintem azért nem nyúl bele az egyensúlyba, mivel nem növel semmilyen eddigi maximumot. (eddig ugye az ork a legerősebb hadis, ez ez után is így marad.)

az egyetlen negatívuma ennek a szemnek, hogy a H5tools mehet a kukába... :D kell írjak egy sajátot... :p

Iron 01-21-2010 13:31

SiQ: Igen, valóban igazad van, annyira nem gondoltam bele.

siQ 01-21-2010 14:25

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237882)
szóval szerintem azért nem nyúl bele az egyensúlyba, mivel nem növel semmilyen eddigi maximumot. (eddig ugye az ork a legerősebb hadis, ez ez után is így marad.)

az egyetlen negatívuma ennek a szemnek, hogy a H5tools mehet a kukába... :D kell írjak egy sajátot... :p

H5 tools -ot már eddig is javitani kellett fejben néhány esetben.

A másik érvedre legszivesebben három pontot irnék, de inkább írok egy példát. Legyen egy személyiség, amitől az Élőhalott 1%-al bénább hadis lesz, mint az Ork, szerinted belenyúltam az egyensúlyba vagy nem?:)

Dynosaur 01-21-2010 15:59

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237885)
A másik érvedre legszivesebben három pontot irnék, de inkább írok egy példát. Legyen egy személyiség, amitől az Élőhalott 1%-al bénább hadis lesz, mint az Ork, szerinted belenyúltam az egyensúlyba vagy nem?:)

hmm... igen... de azért az új tábi nem ennyire radikálisan növel... :p

Akkor kiegészítem úgy, hogy azért nem annyira bántja szerintem az egyensúlyt, mert mindegyik fajt erősíti egy kicsit, kivétel a jelenlegi legerősebbet, de az így is a legerősebb marad, és nem 1%-kal, hanem fölényesen.

Nahh de mindegy, ez már csak meglátás, és felfogás kérdése... :)

Kubbi 01-21-2010 16:09

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237890)

Akkor kiegészítem úgy, hogy azért nem annyira bántja szerintem az egyensúlyt, mert mindegyik fajt erősíti egy kicsit, kivétel a jelenlegi legerősebbet, de az így is a legerősebb marad, és nem 1%-kal, hanem fölényesen.

Az embert, és a félelfet is?

Dynosaur 01-21-2010 17:45

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 237891)
Az embert, és a félelfet is?

nem hittem, hogy valaki ebbe fog belekötni... :eek: :mad:

mért, szerinted nem?? ha beválasztja valaki félelffel a tábit akkor igen, hadilag őt is erősíti! Nehogy abba köss már bele, hogy mért nem ad bónuszt a félelfnek lopásra, vagy én már nem is tudom... :confused:


All times are GMT +1. The time now is 13:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu