Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Új játékosok nagyobb arányú megtartása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4509)

BimmBimm 02-18-2011 18:12

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 280406)
Aki kezd, választhatná az oktató módot. Itt eldöntené, hogy milyen stílusban akar játszani, hadi-toli-vari és ezek kombinációi tetszés szerint, mf vagy szövi, stb. Ezek után kapna egy országot, ami a stílusnak megfelelően jól fel van építve, kész ország, anyagiakkal is ellátva. Körülötte csak gépi ellenfél. A szövik is. Ráadásul a csopi alján a gépi ellenfelek bénán lennének felépítve, és bénán is viselkednének. (pl megtámadnák orinkat semmi sereggel, lopni próbálnának alig tolvajokkal, stb.) Ahogy előbbre jutna a játékos a mezőnyben úgy erősödnének körülötte a gépi országok, hogy nehogy azt higgye, ezt kell megtanulni. Feljebb lépni persze nem lehetne, de időkorlát nem muszáj, hogy legyen, előbb-utóbb úgyis ki akarná próbálni magát az éles mezőnyben. Csak addigra lenne már némi fogalma a játékról.

Lényegében a gépies dolog nem tetszik, ezt valahogy máshogy kell megoldani, mert mi alapján legyen beállítva a gép? Lehet hogy teljesen más fogja fogadni a való játékban... Tutorial jó lenne valamilyen szinten, valamilyen formában, de csakis emberek ellen.

Remedy 02-18-2011 18:14

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 280413)
Lényegében a gépies dolog nem tetszik, ezt valahogy máshogy kell megoldani, mert mi alapján legyen beállítva a gép? Lehet hogy teljesen más fogja fogadni a való játékban... Tutorial jó lenne valamilyen szinten, valamilyen formában, de csakis emberek ellen.

Esetleg egy kulon kezdo, gyakorlo csoport. (persze remelem vicceskedvu "profik" nem mennenek oda gonoszkodni)

Kati 02-18-2011 18:52

Sokkal többen játszanának, ha nem 2000 kört kellene eltölteni 2-be egy forduláshoz. Ezt Pali már annak idején felvetette.
Személy szerint az 1000 kört is soknak tartom. Inkább új személyiségeket és fajokat kellene kitalálni és lehetne 500 körönként szintet lépni.
Akkor én is elővenném a szabis országaimat.

Ati 02-18-2011 18:59

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 280419)
Sokkal többen játszanának, ha nem 2000 kört kellene eltölteni 2-be egy forduláshoz.

Nem hiszem, hogy egy frissen regisztrálót ez rémítene vissza az első napon.

Kati 02-18-2011 18:59

Azokat nem, de a régieket igen

Harmgor 02-18-2011 19:09

az tény,hogy dög unalom az a 2000kör a Bben

főleg,ha az ember kevesebb mint 1hét alatt felmegy a neki megfelelő helyre

Remedy 02-18-2011 19:12

Quote:

Originally Posted by Harmgor (Post 280422)
az tény,hogy dög unalom az a 2000kör a Bben

főleg,ha az ember kevesebb mint 1hét alatt felmegy a neki megfelelő helyre

Senki nem tiltja meg, hogy A-bol forogj (bar kicsit eltertetek a tematol)

chillin' 02-18-2011 19:35

Őszintén szólva,nekem az 1000 kör is rohadt sok és unalmas tud lenni.Lényegtelen,hogy melyik csoportba vagyok és mennyire vagyok aktív. 95%-ban mf-ként játszom és a 3. csoportig semmi "megterhelő" nincs. Pénz nélkül is simán tudok max hekivel lépni. G topban,már érdekesebb a helyzet a sokszemélyiségű,tapasztaltabb szövik miatt,de ott is simán lehet lépni. B-be meg már tényleg csak lábat lóbálni járnak az emberek.

Én már régebb óta gondolkodtam olyan megoldáson,hogyha az emberke gyorsan felrohan a top30%-ba akkor mondjuk,ha eltölt 500kört(a top 30ba) akkor léphet. Ezt most csak úgy hasra ütés szerint mondtam...100körig matyizik+500kört eltölt a top30%ba és léphet.
Lehet nagyon nagy hülyeség ez így.Lusta voltam még elgondolkodni azon,hogy milyen hátrányai lehetnének... :)

richardka 02-18-2011 19:43

Quote:

Originally Posted by chillin' (Post 280427)
Őszintén szólva,nekem az 1000 kör is rohadt sok és unalmas tud lenni.Lényegtelen,hogy melyik csoportba vagyok és mennyire vagyok aktív. 95%-ban mf-ként játszom és a 3. csoportig semmi "megterhelő" nincs. Pénz nélkül is simán tudok max hekivel lépni. G topban,már érdekesebb a helyzet a sokszemélyiségű,tapasztaltabb szövik miatt,de ott is simán lehet lépni. B-be meg már tényleg csak lábat lóbálni járnak az emberek.

Én már régebb óta gondolkodtam olyan megoldáson,hogyha az emberke gyorsan felrohan a top30%-ba akkor mondjuk,ha eltölt 500kört(a top 30ba) akkor léphet. Ezt most csak úgy hasra ütés szerint mondtam...100körig matyizik+500kört eltölt a top30%ba és léphet.
Lehet nagyon nagy hülyeség ez így.Lusta voltam még elgondolkodni azon,hogy milyen hátrányai lehetnének... :)

én pl lépésnél a védelmet sokalom. mi a turot csináljak 3 napig?? Föleg hogy összesen van 10 ori előttem.

Remedy 02-18-2011 19:45

Legyszives koncentraljatok a temara, ha egy mod van ra. Teljesen masrol beszeltek mar....

Droszka 02-18-2011 19:50

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 280414)
Esetleg egy kulon kezdo, gyakorlo csoport. (persze remelem vicceskedvu "profik" nem mennenek oda gonoszkodni)



Mehetnének "profik" is, de kizárólag tanítani!
P.l: Meg lehetne írni a kezdőnek miért kapott 8 mészárt, mert lopott! :D
Biztos össze lehetne szedni egy kisebb csapatot, akinek lenne türelme és ideje rá! :)
(Némi VIP kör ellenében! :D)

Zoli 02-18-2011 19:56

Quote:

Originally Posted by Droszka (Post 280433)
Mehetnének "profik" is, de kizárólag tanítani!
P.l: Meg lehetne írni a kezdőnek miért kapott 8 mészárt, mert lopott! :D
Biztos össze lehetne szedni egy kisebb csapatot, akinek lenne türelme és ideje rá! :)
(Némi VIP kör ellenében! :D)

lényegében ez a helyzet ma is...csak nincs elnevezve :D

Remedy 02-18-2011 19:56

Quote:

Originally Posted by Droszka (Post 280433)
Mehetnének "profik" is, de kizárólag tanítani!
P.l: Meg lehetne írni a kezdőnek miért kapott 8 mészárt, mert lopott! :D
Biztos össze lehetne szedni egy kisebb csapatot, akinek lenne türelme és ideje rá! :)
(Némi VIP kör ellenében! :D)

Szerintem akik tanitani akarnak, egyszeruen maguk melle fogadnak egy kezdo jatekost barmelyik alsobb csoportban. Persze mindennek, amiket most irunk, ahhoz kellene egy jatekhoz valo alap hajlandosag, amit azok reszerol nem tudok elkepzelni, akik mar a vedelem alatt feladjak az egeszet... (nem is biztos, hogy ezeket kellene "megtartani")

chillin' 02-18-2011 19:57

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 280432)
Legyszives koncentraljatok a temara, ha egy mod van ra. Teljesen masrol beszeltek mar....

Igaz,bocs... :)


Én meguntam a játékot.Nem azért,mert annyira tudok már mindent,hanem valahogy nem mozgat meg. Egyetem mellett ami kis időm van aztán inkább a barátnőmre fordítom vagy pihenek.

Az egyik probléma szerintem az lehet,hogy sok ilyen online játék van a piacon,ha nem is ugyanolyan kategóriában.Mindenki megtalálhatja a magának megfelelőt.
Tudom is én,valaki hall a teveclubról aztán leragad mellette,holott lehet ha találkozna a hódítóval,azt mondaná,hogy ez mennyire frankó.

Nem tudom mennyire és hol van reklámozva a játék,de ha Ati csak arra épít,hogy hallomás alapján(ismerősök egymás közt...) szerezzenek róla tudomást akkor nem a legjobb...Egy kis marketing sose árt :)
Tudom ez pénz,idő stb...

Szesy 02-18-2011 20:06

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 280351)
Amit én látok, az az, hogy az új játékosok ma sokkal kevésbé maradnak meg hosszútávon, mint régen. (A regisztrációk száma gyakorlatilag egyenletes az utóbbi években, néha-néha megugorva egy-egy kampánykor.) Ennek okait én a vizualitás hiányára vezetem vissza -- lehet, hogy nem helyesen. Ezügyben elindultak a változtatások.

Nem tudom de engem abszolút nem érdekel a vizualitás.
Kipróbáltam pár olyan játékot is ahol azzal nem volt gond de nekem az nem tetszett.

Bekapcsolom a ps-3-at és ott aztán adok a vizualitásnak ha erre vágyom:D

Nekem teljesen jó így a Hód ahogy van:)

Viszont lehet a fiataloknak fontos....

Ati 02-18-2011 20:24

Quote:

Originally Posted by Szesy (Post 280438)
Viszont lehet a fiataloknak fontos....

Az is elhangzott, és teljesen jogosan, hogy a régóta játszók prioritásai megváltoznak. Család, gyerekek stb. Megmondom őszintén, hogy amikor azt mondom, hogy minden tiszteletem azoké, akik a kezdetek óta velünk vannak, akkor azt teljesen komolyan is gondolom. Én személy szerint ennyire huzamos ideig sehol nem tudtam megmaradni. Már farmozni se farmozok. :) Ezért is fontos az új nemzedék figyelmének felkeltése... mindezt úgy, hogy a mostani, hűséges játékosok játéka ne boruljon egy esetleges bonyolítástól. Irtó bonyolult játék van elég, abba az irányba nem tervezem az elmenetelt.

Dew 02-18-2011 20:31

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 280376)
A mostani felületet semmiképp nem szeretném mellőzni.

ez fontos! legyen választható mindenképp!

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 280409)
Ez jól hangzik, és a grafikai irányba való elmenetel után lehetséges, hogy valami lesz is vele kezdve, de jelenleg a védelem alól kiérés szerintem a fő szempont. Nem lopják le, nem verik le, nem fosztják ki, mert 10 új játékosból 4 már a védelem ideje alatt kiesik a játékból.

nekem van ötletem a tutorial-ra (alapja egy másik játékból van, egyedi ötletekkel megfűszerezve):

Szóval úgy lehetne, hogy az újonnan regisztrált országoknál a főoldalon megjelenik egy csuklyás elf, vagy egy vicsorgó ork, vagy valaki, aki segít a játékosnak, és "küldetéseket" ad. Például: "Az embereidnek enni is kell, ezért építs 5 tanyát!". A küldetés elvégzését honorálja valamivel (nyers, pénz, tekercs, rúna, (nagy ritkán) egység). De ilyen alapvető küldetések is, hogy pl "Másold be a pontlistabeli helyezésed: ", vagy "Állítsd át az intézőben a sorrendett erre, és erre". Így alapvető képet kaphat a játék opcióiról, kezelőfelületéről.

Ha megcsináltál x küldetést, akkor utána felkínálja a választási lehetőséget: "Mi áll hozzád legközelebb? 1. Termelés, 2. Hadakozás, 3. Tolvajlás, 4. Varázslás." Kiválasztod a megfelelőt, és a tutorial ennek "szellemében" folytatódik tovább. Ha a tolvajt választottad az a küldetés, hogy húzz kocsmát, meg őrtornyot, ha meg a hadit, akkor barakkot. Akár a fajválasztást is rakhatnánk ide, "1. Termelés (ajánlott faj(ok): törpe)".

Persze az egészet ki lehet kapcsolni, és akkor azt csinál az ember az elejétől, amit akar, de még egy "profi" is végigcsinálná a tutorialt a jutalomért.

Dew 02-18-2011 20:35

Quote:

Originally Posted by Dew (Post 280440)
Ha megcsináltál x küldetést, akkor utána felkínálja a választási lehetőséget: "Mi áll hozzád legközelebb? 1. Termelés, 2. Hadakozás, 3. Tolvajlás, 4. Varázslás." Kiválasztod a megfelelőt, és a tutorial ennek "szellemében" folytatódik tovább. Ha a tolvajt választottad az a küldetés, hogy húzz kocsmát, meg őrtornyot, ha meg a hadit, akkor barakkot. Akár a fajválasztást is rakhatnánk ide, "1. Termelés (ajánlott faj(ok): törpe)".

esetleg lehetne pár 200 hekis gépi ország, amelyek nem támadhatóak (esetleg csak a küldetést végző által láthatóak), csak a küldetés-t követve lehet őket kilopni, varázsolni rájuk, támadni őket. hogy mindenféle "retorzió" nélkül láthassa a kezdő, hogy működnek ezek a dolgok.

Pool 02-18-2011 20:35

Quote:

Originally Posted by Dew (Post 280440)
ez fontos! legyen választható mindenképp!



nekem van ötletem a tutorial-ra (alapja egy másik játékból van, egyedi ötletekkel megfűszerezve):

Szóval úgy lehetne, hogy az újonnan regisztrált országoknál a főoldalon megjelenik egy csuklyás elf, vagy egy vicsorgó ork, vagy valaki, aki segít a játékosnak, és "küldetéseket" ad. Például: "Az embereidnek enni is kell, ezért építs 5 tanyát!". A küldetés elvégzését honorálja valamivel (nyers, pénz, tekercs, rúna, (nagy ritkán) egység). De ilyen alapvető küldetések is, hogy pl "Másold be a pontlistabeli helyezésed: ", vagy "Állítsd át az intézőben a sorrendett erre, és erre". Így alapvető képet kaphat a játék opcióiról, kezelőfelületéről.

Ha megcsináltál x küldetést, akkor utána felkínálja a választási lehetőséget: "Mi áll hozzád legközelebb? 1. Termelés, 2. Hadakozás, 3. Tolvajlás, 4. Varázslás." Kiválasztod a megfelelőt, és a tutorial ennek "szellemében" folytatódik tovább. Ha a tolvajt választottad az a küldetés, hogy húzz kocsmát, meg őrtornyot, ha meg a hadit, akkor barakkot. Akár a fajválasztást is rakhatnánk ide, "1. Termelés (ajánlott faj(ok): törpe)".

Persze az egészet ki lehet kapcsolni, és akkor azt csinál az ember az elejétől, amit akar, de még egy "profi" is végigcsinálná a tutorialt a jutalomért.

Ez a travianban van, lehet, hogy jogsértő lenne
Vmi egyedi ötlet?

Dew 02-18-2011 20:36

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 280442)
Ez a travianban van, lehet, hogy jogsértő lenne
Vmi egyedi ötlet?

nem travianoztam, nem onnan van.

szerk: szerintem nem írhatom le a játék nevét, de elküldöm üzenetben, ha érdekel

Pool 02-18-2011 20:37

Quote:

Originally Posted by Dew (Post 280443)
nem travianoztam, nem onnan van.

Pedig ugyanezt csinálj ott a játék
építs búzamezőt, válassz, hogy kereskedelem vagy katonaság stb...

Dew 02-18-2011 20:39

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 280445)
Pedig ugyanezt csinálj ott a játék
építs búzamezőt, válassz, hogy kereskedelem vagy katonaság stb...

küldöm üzenetben a linket.

Blacky 02-18-2011 20:43

Én két részre bontanám a dolgot..

1 a Régebbi játékosk miért vannak szabin és miér tcsak Hébe hóba vannak itt..

- Nagyon sok játékos tette le a "lantot " a Nagy ELF varilás során, és szerintem az sem tett jót a játékosk lelkivilágának hogy az A bol való fordulás el lett intézve a nehogy már minden amatör szerezzen kék számot felkiáltásnál....

- Az emberek prioritása meggáltozott..Én pl magamból kiindulva amikor regiztem akkor még hajlandó voltam éjjel is felhúzni az órát egy ütés kedvéért, ma már inkább leszabizom az orit azt csak akkor játszom ha úgy gondolom, hogy van affinitásom pár napig nézni a számsorokat..:)

2. A "friss" husik gyorsan itthagyják a játékot....

itt elsösorban az hogy nincs ami megfogja Öket, mert valljuk be öszintén ez egy stratégiai játék, és mit látunk ?? Egy rakat számoz sok oszlopban meg a számok elött felírva hogy az pl lovas....lehet hólye a példa De a klánháborunál is van egy falud ami kinéz valahogy ahogy építed fel az épületeket a bányánál mozog az ember ...Hülye dolog de sok munkatársamtol halottam azt amikor bennt mutattam a játékot hogy milyen játék ez ahol nincs semmi csak egy csomo szám ?? Mitöl izgalmas ez ??

mondom Neki hogy mindjárt beütök várjátok, meg..Aztán megvárták mert azt hitték valami jó kis csatát látnak de csak egy jelentést olvastak legyintettek azt otthagytak....tehát várnak valamire amit ebben ajátékban nem kapnak meg ami nincs benne..az pedig a külcsín.....

lehet ragozni hogy iylen a játékmenet meg olyan a mai fiatalok nem többismeretlenes egyenleteket akarnak megoldani hanem JÁTSZANI SZERETNÉNEK..Könnyed szórakozás ahol lehet pihenni..

Én úgy gondolom hogy az nem pihentetö hogy ha csúcsra akarok jutni ahhoz kell kb 1 év INTENZÍV játék ÉJJEL-NAPPAL természetesen VIP stb stb....

Lehet szeretni ezt a játékot és Tényleg bizonyos szintü fanatizmus is kell hpzzá de azért mégis kell a fiataloknak az akis szikra ami megfogja Öket.....


meg tegye mindenki a szívére a kezét ha idetéved egy ifjonc hát a Jóisten védej meg a sok ÉNvagyokahódkirályaTe megegytudatlansenkivagy Tipusúemberektöl..Van egy kettö itt 3 nap után lehet tudni kik azok..Meg ha egy frissen regelt mondjuk beleolvas az 1/A-s események topicba egy egy nagyobb ütés után ás a beírások olvasásánál azt hiszi hogy egy sarki kocsmába tévedt annyi a gyanusítgatás meg sárdobálás meg az "alázás" azért az is kellemetlen tud lenni


Köszönöm hogy elolvastátok további szépe estét kívánok

Dew 02-18-2011 20:43

De ha tényleg ilyen "sok" helyen van, akkor lehetne itt is egy hasonló legalább jellegben. :p Nekem bevált annó, amikor ott voltam kezdő. Sokat segített! :)

Ati 02-18-2011 21:00

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 280442)
Ez a travianban van, lehet, hogy jogsértő lenne
Vmi egyedi ötlet?

Meg 800 másik játékban.

richardka 02-18-2011 21:11

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 280432)
Legyszives koncentraljatok a temara, ha egy mod van ra. Teljesen masrol beszeltek mar....

Csendben megjegyzem hogy témárol irok, még ha nem is jött le
előttem leirták hogy sokat kell várni, hogy teljenek azok a fránya körök, én meg leirtam hogy egyes csopikba fellépek összesen van 10 ori előttem ergo piff puff és fenn is vagyok és jön az unalom

Arra probáltam célozni hogy sokan ezért hagyják abba a régiek közül

és hogy jo fiu legyek irok az ujakrol is

Mondjuk uj vagyok, regisztrálok, picit olvasgatom a sugot és ..... ennyi
3 napos védelem van amit én friss ésszel még nem fogom fel mire jo, néha benézek, semmi se változik
ha szövibe vagyok akkor okoskodom és kérdezek a szöviforumon, vagy éppen okitanak , ergo hamar ráérzek az izére hogy akarok e ezzel játszani vagy sem.

ha MF vagyok akkor max a forumokon kérdezgetek (pl a kezdők foruma), na ami válaszok szoktak lenni (szoktam olvasgatni), abbol egy kezdő egy kukkot se ért, max a végén az az info hogy olvass sugot

2-3-4 nap után megunom és csá

csak gondoltam megmagyarázom
két kezemen nem tudom megszámolni hány régi ismim hagyta abba,

Kubbi 02-18-2011 21:19

Quote:

Originally Posted by Dew (Post 280441)
esetleg lehetne pár 200 hekis gépi ország, amelyek nem támadhatóak (esetleg csak a küldetést végző által láthatóak), csak a küldetés-t követve lehet őket kilopni, varázsolni rájuk, támadni őket. hogy mindenféle "retorzió" nélkül láthassa a kezdő, hogy működnek ezek a dolgok.

Nekem szerintem tetszene ez a lehetőség.
Illetve a kezdeti 3nappal kellene talán kezdeni valamit
Mármint mire elég a 3nap? aki ki van épülve így is elkalapál 3nap után
és mi is, akik rég óta játszunk csak unatkozunk
Esetleg kezdő játékosoknak azt a 3napot lehetne feladatokkal kitölteni mármint egyszerű feladatokal ahogy Dew is írta.
No meg olyannal ami segít megismerni mélyebben a játékot. Pl mennyi az alap támadóereje a lónak. ha jól válaszol kap 5 lovat :) Persze ezeket érdekes formában tálalni
esetleg segítségként odatenni egy linket hogy tudja hol keresse

richardka 02-18-2011 21:26

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 280460)
Nekem szerintem tetszene ez a lehetőség.
Illetve a kezdeti 3nappal kellene talán kezdeni valamit
Mármint mire elég a 3nap? aki ki van épülve így is elkalapál 3nap után
és mi is, akik rég óta játszunk csak unatkozunk
Esetleg kezdő játékosoknak azt a 3napot lehetne feladatokkal kitölteni mármint egyszerű feladatokal ahogy Dew is írta.
No meg olyannal ami segít megismerni mélyebben a játékot. Pl mennyi az alap támadóereje a lónak. ha jól válaszol kap 5 lovat :) Persze ezeket érdekes formában tálalni
esetleg segítségként odatenni egy linket hogy tudja hol keresse

valami hasonlot akartam mondani, de mehet tekibe és mehet szinte bármibe nyereményként
5 körönként 1 kérdés nem fogja nagyon megerösiteni, de segit neki az indulásba, és kedvet csinál nekik

Valezius 02-18-2011 21:31

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 280409)
mert 10 új játékosból 4 már a védelem ideje alatt kiesik a játékból.

Azt gondolom, hogy ez elég természetes.
Egyrészt az internetező szokásokból fakad.
Másrészt játékok terén nagy a konkurencia. Elég logikus, hogy van egy csomó ember, aki mindenfélét kipróbál, aztán ott is hagyja a legtöbbet.

Ati 02-18-2011 21:32

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 280467)
Azt gondolom, hogy ez elég természetes.
Egyrészt az internetező szokásokból fakad.
Másrészt játékok terén nagy a konkurencia. Elég logikus, hogy van egy csomó ember, aki mindenfélét kipróbál, aztán ott is hagyja a legtöbbet.

"Régen" ez az arány 10-ből 1 volt.

Mindenestre szerintem is tény, hogy a netes szokások változásából fakad ez.

richardka 02-18-2011 21:35

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 280468)
"Régen" ez az arány 10-ből 1 volt.

Mindenestre szerintem is tény, hogy a netes szokások változásából fakad ez.

Azt meg lehet tudni hogy már az azonositás miatt esnek ki, vagy még azonositják az orikat??

Blacky 02-19-2011 05:40

Azért az is lendítene a dolgon szerintem hogy pl a védelem ideje alatt szabadon leheseen variálni a személyiségeket a frissen regizöknek...Ugyanis mindenki ismeri a Több ország szabálytalan irányítása dolgot..Ha valaki veszi a fáradságot a régiek közül és megnézi, hogy egy nap mennyi ÚJ REGISZTRÁCIÓJÚ játékos kerül át az anarchba csodát fog látni...
Ugyanis ma már a fiatalok szeleburdik nem foglalkoznak azzal, hogy ha választassz egy személyiséget akkor azt csak a köv körben tuddo megváltoztatni dumával..Választ egyet aztán "JAJ ELRONTOTTAM mert ez nem megfelelö és már regeli is a másik országot és azután meg jön az anarch a fiatal meg nagy ívben letolja és otthagyja még a védelem letelte elött az egész Hódítót....

Más téma
Talán esetleg / most iszonyat igoványos talajra lépek /, de pl az egy gépröl való játékon is lehetne variálni, ugyanis azt mindenki beláthaja hogy aki csalni akar az MEG IS FOGJA TENNI...Volt már rá példa a Hódító történetében és lesznek is....
Tehát Én nem értem hogy például van egy IP címröl két ország és az egyik mondjuk a 2/b ben van a másik az 5/X ben akkor miért kell öket az anarchba átzsupszolni ha nincsenek összekapcsolva ??????? Hiszen teljesen különbözö és másik csoportban vannak.. Mielött jönnének az hogy pedig ez nincs így nagyon nagyon sok példa akadt már rá pár itt a külsö fórumon is heves viták zajlottak-e téma körül...Például lehetne azt is csinálni az ilyen országokkal hogy lenne egy szürö, hogy ha egy IP röl játszanak akkor nem engedi a rendszer azt hogy egy IP-n szereplö országok ugyanabba a csopiba kerüljenek így tehát egy gépröl játszó játékosok nem is kerülhetnek össze az A ban sem viszont pl akiknek egy gépe van azoknál játszhatna a testvér ösccs a hugica is esetleg......

De ez nagyon nagyon ingoványos téma szerintem...

Ha tényleg az a cél, hogy az Új játékosok meg is maradjanak akkor szerintem lassan át kéne alakítani ezt a stratégiai menedszerjátékot legalább is úgy hogy a mostani fiatalok számára "emészhetöbb" formában legyen "tálalva"..
a mai fiataloknak ez a játék szerintem ebben a formájában tulságosan " fapados" az Ö tempójukhoz mérten relatíve unalmas és lassu játékmenet miatt és a külcsín relatíve semmitmondósága miatt..A mai Twitter és FACEBOOK generáció nem nagyon kíváncsi arra hogy itt mit csinál pár " begyöpesedett vén trotty éjjel nappal " Öket nem érdekli az hogy valaki arra élvez el hogy éjjel 2 kor feltelefonálja a klánját és jaj istenem megcsináltuk a klán legnagyobb ütését ami mondjuk 3800 heki, és az sem érdekli Öket ha mondjuk valaki 3 év alatt különbözö praktikákat megtalálva felkerül a topra és mondjuk ott van 2 ávig..Ezezk a fiatalok a pikk pakk azonnalra buknak a sitty suttyra és arra hogy "Hé haver nézzd már mivel játszok ,? Látod milyen überkirály a grafika ??? Látod milyen jo karit regiztem ?? Nézed hogy áll az orim ?? Mekkorra tornyom ?? Nézzd hogy pítenek a kis munkások stb stb.....Lehet itt ragozni a dolgokat a Hódítü ma már a kockafejü számolómüvészek játéka lett és nem fogja meg a mai fiatalakat

kistigris 02-19-2011 08:02

Olvasgatom ezt a fórumot és azon gondolkozom szóljak-e, vagy sem.Ezt a gondolatomat mindenesetre megosztom veletek, a többit még érlelem.
Szóval, szerintem nem biztos , hogy el kell mennünk a vizualitás irányába.Először is én ,és még szerintem sokan mások is azért kezdtem el játszani (igaz pár évvel ezelőtt) mert nem tucat játékról van szó.Én is olyan helyen dolgozom ahol több százan vagyunk együtt, és sokan kérdezték miért fordítom még a szabadidőmet is excel táblákra.Pontosan azért mert itt gondolkodni kell, nem adják a számba, hogy a te orid ilyen színű formájú...etc.Most is van sok fiatal akit nem az állatos, farmos játék fog meg, hanem veszi a fáradtságot és gondolkodik.Nem hiszem , hogy feltétlenül az az oka a játékos csökkenésnek hogy nem látunk ötven törpét bányászni.
Még csak annyit, ha be áll a sorba a hód ez is tucattá vélik, és többen hagynák itt mint amennyien jönnének, és szerintem ezzel vesztene a legtöbbet a játék.

Ez csak a vizualitással kapcsolatos véleményem, a többi tapasztalatból eredő vélemény, hogy miért is hagytam volna abba többször is, de ezt még fórumképessé kell varázsolnom.

Ati 02-19-2011 08:28

Quote:

Originally Posted by kistigris (Post 280500)
Még csak annyit, ha be áll a sorba a hód ez is tucattá vélik, és többen hagynák itt mint amennyien jönnének, és szerintem ezzel vesztene a legtöbbet a játék.

A mostani felületet mindenképp meg szeretném hagyni, pont amiatt, mert tudom, hogy sokan nem arra vágynak, hogy színes-szagos országuk legyen. Úgy érzem viszont, hogy nekik is jót tenne, ha az ellenfelek tábora növekedne azáltal, hogy olyan ellenfelek is megjelennek (ugyanazon a felületen!), akik viszont a színes-szagos országok nélkül elvesztek.

Ez persze csak elméleti fejtegetés, hogy ebből mi igaz, az csak utólag fog kiderülni.

kistigris 02-19-2011 15:56

Igazad van Ati, biztosan kell újítani ahhoz hogy megfogjuk a fiatalabb generációt is.Kellenek az új játékosok ezt nem vitatom.Viszont szerintem meg kellene azt is vizsgálni, hogy a jelenleg meglévő orik miért nem játszanak.Csak egy kis példa a 2/B ből egy 400-as kiragadott csapatból 73 aktív játékos van, a többi szabin.

papp2 02-19-2011 16:42

Akor itt egy fiatal jatekos velemenye.
Engem megfogot a jatek es foleg azert mert nem ojan mint a tobbi vagyis nincs grafika. Plusz ami meg megfogot az az hogy nem lehet mentenni mint a tobbi jateknal, vagyis ha lefoldeltek akor szerezd visza.

Dus 02-19-2011 16:46

Más többszemélyes, online, böngészős játékban sincs mentés.

papp2 02-19-2011 16:50

En beerem ezel a jatekal. Nem kel mas jatek :)

Blacky 02-19-2011 16:54

Quote:

Originally Posted by kistigris (Post 280545)
Viszont szerintem meg kellene azt is vizsgálni, hogy a jelenleg meglévő orik miért nem játszanak.Csak egy kis példa a 2/B ből egy 400-as kiragadott csapatból 73 aktív játékos van, a többi szabin.

Én a környezetembe abbahagyók véleményét tudom csak elmondani mikor megkérdeztem, hogy miért nem játszanak a válasz az volt hogy azért mert MEGUNTÁK...ennyi azt hisezm ebben minden benne van....

Még egy adalék 4/K ban 230-as csopi 63-an játszanak abból 18 ori KÉK számos tehát az aktív orik 28%-a...a csoport aktivitásáról annyit hogy az elsötöl a 44 dik helyen lévö országig az elmult 7 napban EGY azaz EGY darab ütés volt !!!! Gyakorlatilag a topban nulla aktivitás van mindenki termel vagy csak várakozik , mert egyszerüen NINCS OK !!! a játékra..megvan amit akart mindenki mindenki ott van ahol kell senki nem bánt senkit szép lassan eltelik a kör aztán jónapot lépek feljebb..Ha lenne valami cél hogy üssék egymást az emberek vagy pörgösebb lenne a játékmenet tuti volna élet, mert a változatosság gyönyörködtet mondottá vala egyszer valaki....

Blacky 02-19-2011 16:58

Quote:

Originally Posted by papp2 (Post 280756)
Akor itt egy fiatal jatekos velemenye.
Engem megfogot a jatek es foleg azert mert nem ojan mint a tobbi vagyis nincs grafika. Plusz ami meg megfogot az az hogy nem lehet mentenni mint a tobbi jateknal, vagyis ha lefoldeltek akkor szerezd visza.

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 280757)
Más többszemélyes, online, böngészős játékban sincs mentés.

Légyszives olvassd el mit írt mielött automatán nyomod a lefele nyilat legalább értelmezhetnéd a mondatait...Kiemelt rész csak NEKED DUS


All times are GMT +1. The time now is 00:23.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu