Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Klánba történő ki- és belépések módosítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3901)

Tsobi 11-11-2009 20:12

A fordulást azonnal meg lehet ejteni,az nem számít klán ki- és belépkedésnek.

Fáraó 11-11-2009 20:16

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 228943)
háát nem tudom hogy támogatnám e vagy sem

Az hogy valaki átépit az ütéshez , azért ez a játékhoz tartozik. Ingyen semmit se adnak. Ez azért ne legyen már indok

Mi van pl forduláskor?? akkor azt is kiiktatom?? Mondjuk leforditom az orit épp a min föld felett vagyok, majd erre klánütés miatt még fordulni se tudok és totál kivernek a min földből.

Én hagynám talán ugy ahogy van. Tul egysiku lenne a hod, kiszámitom kidobok 1-2 tagot (vagy odafokozok), 2 körre, aztán kényelmesen elmehetek aludni, mert a siker biztos.

Hova tünik a játék izgalma?? beverem, nem verem?? szembejön, nem jön szembe?? ha beverem mennyit hozzok??:D

az atépitésnek mi koze ehez ?
én csak egy extrém példát irtam hogy mennyibe kerulhet egy ilyen sikertelen utés(de létezik is ilyen ori aminek ennyibe kerulne)

a szintlépést se keverd bele mert szintetlépni ugyanugy lehet sereg elol igyis meg ha 2 koros a kilépés akkor is

és ettol jonne meg a játék izgalma hogy visszajon vagy sem az ellen
es nem venné el a játékélményt a támado féltol

aki nem akarja megkockáztatni hogy sereget kapjon az ne lépjen klánba
ha meg már klánbalépet viselje a kovetkezményeit

Tsobi 11-11-2009 20:17

Quote:

Originally Posted by Fáraó (Post 228950)
aki nem akarja megkockáztatni hogy sereget kapjon az ne lépjen klánba

Ancsa,aki Jack: ezt hogy érted? Szövetségen Kívül nem megy a játék. :)

richardka 11-11-2009 20:19

Quote:

Originally Posted by Fáraó (Post 228946)
szerintem apapkovetelménynek kéne lennie hogy ne lehessen igy minimalizálni a vesztegeket
es hogy minden klán tartson annyi egységet az orijában ami egy sikeres védést esetleg egy visszatámadást lehetővé tesz
és le lehessen verni azokat akik tul sokat kockáztatnak es uresen hagyják magukat vagy olyan éplistájajuk van ami nem túl életképes

nem biztos hogy ezzel minimalizálva vannak az ütések

Ki tudja kinek mennyi hekit kell leadni, ki tudja kinek mennyi a kedvezmányese. Na ezt kell beszorozni a kilépett tagokkal, persze csak akkor ha vissza is akarnak lépni:D

5-6 tagnál vagy többnél ha csak 400 hekit számolok leadásra, azért az nem kevés föööd

tetejébe visszalépsz lehet hogy rosz helyre essel, na bumm ujra veszithetsz földet.

tehát akkor fekete fehéren lássam ez lenne a cél??
" 8 tagu klán rááll a másik 8 tagura. A védekező nincs felkészülve, ergo a veszteséget minimalizálni szeretné, szembe menni nem tud mert 4 tag dolgozik utazik, tehát nem tud gép elé jönni, tehát kitesz mondjuk 6 tagot.
Na most ha késleltetve lenne a kilépés, akkor be is verik, tetejébe a tagok is kilépnek, tehát visszajövetelnél ujabb földleadás lenne."


remélem rosszul gondoltam, és értelmeztem a célt

richardka 11-11-2009 20:31

Quote:

Originally Posted by Fáraó (Post 228950)
az atépitésnek mi koze ehez ?
én csak egy extrém példát irtam hogy mennyibe kerulhet egy ilyen sikertelen utés(de létezik is ilyen ori aminek ennyibe kerulne)

a szintlépést se keverd bele mert szintetlépni ugyanugy lehet sereg elol igyis meg ha 2 koros a kilépés akkor is

és ettol jonne meg a játék izgalma hogy visszajon vagy sem az ellen
es nem venné el a játékélményt a támado féltol

aki nem akarja megkockáztatni hogy sereget kapjon az ne lépjen klánba
ha meg már klánbalépet viselje a kovetkezményeit

nem csak te irtad ezeket az átépitéseket, mások is, vagy lehet hogy tévedtem

szintlépés lesz majd következőleg tiltva:D mert más esett nem lesz jo, lefordul a fele klán:D Ergo tiltsuk be:p

az csak támadonak élmény ha hozz sok sok hekit a vesztesnek nem:D bár lehet hogy élménynek veszik, a mai világba van aki ennek örül van aki annak. Furi egy világ van

helyes akkor én ugy akarok játszani hogy klánba nem lépek be, csak ugy mennék, hogy is kell az ilyen?? (ezt te se mondtad komolyan, gondolom én komolyan)

Fáraó 11-11-2009 20:31

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 228951)
Ancsa,aki Jack: ezt hogy érted? Szövetségen Kívül nem megy a játék. :)

ne offoljuk szét a tpicot a személyes dolgokkal :)
ha nem lépsz klánba tutira nem fognak leverni ez 100% :D
aki ennyire félti a seggét az minek lép klánba ?
nem akarok lenézni ezért senkit mert amég vannak kiskapuk kidobálás/elfokozás addig mindig lessz akinek jol fog jonni és kihasználja szimplán azért mert igy jobban megéri és kevesebb foldet veszit vagy éppen semmit
más kérdés hogy az ilyen kiskapukat szerintem be kéne csukni hogy élvezhetobb legyen a játék

Fáraó 11-11-2009 20:42

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 228953)
nem biztos hogy ezzel minimalizálva vannak az ütések

Ki tudja kinek mennyi hekit kell leadni, ki tudja kinek mennyi a kedvezmányese. Na ezt kell beszorozni a kilépett tagokkal, persze csak akkor ha vissza is akarnak lépni:D

5-6 tagnál vagy többnél ha csak 400 hekit számolok leadásra, azért az nem kevés föööd

tetejébe visszalépsz lehet hogy rosz helyre essel, na bumm ujra veszithetsz földet.

tehát akkor fekete fehéren lássam ez lenne a cél??
" 8 tagu klán rááll a másik 8 tagura. A védekező nincs felkészülve, ergo a veszteséget minimalizálni szeretné, szembe menni nem tud mert 4 tag dolgozik utazik, tehát nem tud gép elé jönni, tehát kitesz mondjuk 6 tagot.
Na most ha késleltetve lenne a kilépés, akkor be is verik, tetejébe a tagok is kilépnek, tehát visszajövetelnél ujabb földleadás lenne."


remélem rosszul gondoltam, és értelmeztem a célt

biztos hogy minimalizálva vannak hisz nem 10-15ezer hekit buknak hanem 6*400at :)
és ha késleltetve lenne meg se nyomnák a kilépes gombot ugy nem lenne pluszba semmi veszteséguk bár tobb lenne mint igy és a támadó fél megkapná a megérdemelt foldet mert erosebb volt és jobban felkészult

Arwen 11-11-2009 20:44

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 228932)
Mielőtt mindenki csak azt látná, hogy ez áldozat nélküli menekülés, és semmi más, azt is vegyétek számításba, hogy a szövetségbe belépéshez földterületet kell leadni. Akár az országod területének 50%-át (felét!!!) is! Egy-egy ilyen szövetségből kidobálás komoly veszteségeket okoz, amit nem hiszem, hogy bárki is túl sűrűn el akarna játszani!

A véleményezéskor ezt is tessék figyelembe venni, még ha eddig ezt nem is említette senki!

Quote:

Originally Posted by Fáraó (Post 228935)
ha van elég topkore akkor ez kompenzálhato azért hisz kap rá klánbalépési kedvezményt is
igaz nem a végletekig de azért vissza lehet élni vele

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 228936)
Igy van. Eleg sok topkorrel eleg sokaig el lehet ezzel jatszani. Valamint meg ha nem is lenne, mondjuk 5% fold is jobb mint 14%. Igy kerek ez a megjegyzes. :)

Igen, és azt se felejtsük el, hogy a klánba lépési kedvezmény - ha jól emlékszem - a kláncsaták növelése érdekében lett bevezetve, nem menekülési célból. Úgy tűnik ez visszafelé sült el. Így nem sok kláncsata lesz a jövőben, mert senkinek nem éri meg, hogy energiát fektessen a nagy semmibe.

monro 11-11-2009 20:59

Quote:

Originally Posted by Arwen (Post 228958)
Igen, és azt se felejtsük el, hogy a klánba lépési kedvezmény - ha jól emlékszem - a kláncsaták növelése érdekében lett bevezetve, nem menekülési célból. Úgy tűnik ez visszafelé sült el. Így nem sok kláncsata lesz a jövőben, mert senkinek nem éri meg, hogy energiát fektessen a nagy semmibe.

Ismételten emlékeztetnék egy topicra a részklánokról...
Nos nem lenne ilyen probléma ha menne a hadüzi és 24 kör mulva látható ráállás nélkül lehet támadni 48körig. Ha a 24 kör alatt kiteszik a klán felét a "félősök" akkor nincs gond mert nem lesz támadás DE FÖLDLEADÁS SEM a támadóknál!

Padlócsempe 11-11-2009 23:49

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 228899)
bator pekek

Egyéniben elfokozással minimalizálni a veszteségeket taktikai elem, klánszinten a tagok kidobásával minimalizálni a veszteségeket "bátorság"...

Szerintem mindkét kiskaput meg kéne szüntetni, Vityu ötlete nem rossz.

-Fegya- 11-12-2009 15:50

Határozott ellenző nem vagyok. De azért nem árt meggondolni néhány dolgot a védekező fél szempontjából is. A támadó fél érveit már sokan kifejtették...

A támadó fél készülhet a támadásra. A támadó országok lebonthatják az összes termelő területüket. Teljesen kiélezhetik országaikat. Barakkjaikat maximálisan feltölthetik. Minden országukba max pénzt tarthatnak. Olyan időpontot választhatnak a támadásra, amely időpontban minden támadó tag ráér.

A védekező felet váratlanul érheti a támadás. A védekezésre vagy ellentámadás indítására maximum 1 órájuk van. Nincs módjuk kiélezni az országaikat (állandóan maximálisan kiélezett országokat full sereggel termelés nélkül anyagilag hosszú távon nem lehet bírni). Valószínű, hogy nem minden tagot tudnak mozgósítani. Így barakkjaikat, még ha volt is védelmük, nem mindenki tudja televásárolni. Nem valószínű, hogy országaikban max pénzt tartanak a túlcsordulás veszélye miatt. Így visszatámadó sereg vásárlására nincs esélyük. Ha van is max pénzük, nagy országok esetén akkor sem elég visszatámadó sereg vásárlására. Így a védekezőnek sokszor nincs más választása, csak a veszteség minimalizásása.

Ha bevezetjük ezt a javaslatot, akkor az esetleges nagy földvesztés elkerülésének érdekében sokan inkább kis klánokban fognak harcolni és még ritkább lesz a nagyobb klánok közötti harc. Ennek ellenére inkább támogatom a javaslatot, mint ellenzem, de vannak kételyeim.

vityu 11-12-2009 16:03

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 229070)

A támadó fél készülhet a támadásra. A támadó országok lebonthatják az összes termelő területüket. Teljesen kiélezhetik országaikat. Barakkjaikat maximálisan feltölthetik. Minden országukba max pénzt tarthatnak. Olyan időpontot választhatnak a támadásra, amely időpontban minden támadó tag ráér.

A védő is felkészülhet egy akármilyen támadásra, csak el kell döntse, hogy mit akar, ha egy klánráállás történik majd. Így vagy védelemre, vagy támadásra szedi az egységeit be, ha nincsen annyi pénze amennyi egy teljes klánsereg megvételéhez kell.
A védőknek vannak termelő épületeik, a támadóknak nincsenek. A védők mindet elbonthatják, hogy az ellenfél alá kerüljenek.

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 229070)
Ha bevezetjük ezt a javaslatot, akkor az esetleges nagy földvesztés elkerülésének érdekében sokan inkább kis klánokban fognak harcolni és még ritkább lesz a nagyobb klánok közötti harc. Ennek ellenére inkább támogatom a javaslatot, mint ellenzem, de vannak kételyeim.

Ez is jobb lesz. Mert ha egy fősben beverek egy 2 főset, ott csak kicsit több, mint a felével kapok kevesebbet. :)
Még mindig jobb kis klánokban harcolni, mint nagy klánokban menekülni.

-Fegya- 11-12-2009 16:15

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 229073)
Még mindig jobb kis klánokban harcolni, mint nagy klánokban menekülni.

Ezért mondtam, hogy inkább támogatom a javaslatot...

wand 11-12-2009 17:03

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 228897)
Hat ezzel nem ertek egyet. Szerintem is lenne ertelme a ki es belepest 2 korre csusztatni, hatrany nem lenne belole a normalis felepitessel jatszo jatekosoknak.

(Ha mar az egyeniben amelett kardoskonak hogy ne lehessen elfokozni, szerintem klanban se lehessen igy elmenekulni...) :)

Részemről csak annyit modok erre, hogy örülök, hogy sikerült "megtérned" :)
Mondjuk szebb lett volna ha már elvi szinten is belátod, de úgy látszik az a tipus vagy aki leginkább a saját tapasztalataiból tanul. de végülis a lényeget tekintve mind1.

Remedy 11-12-2009 17:11

Quote:

Originally Posted by wand (Post 229079)
Részemről csak annyit modok erre, hogy örülök, hogy sikerült "megtérned" :)
Mondjuk szebb lett volna ha már elvi szinten is belátod, de úgy látszik az a tipus vagy aki leginkább a saját tapasztalataiból tanul. de végülis a lényeget tekintve mind1.

Ezt mar irtam ebbe a topicba, hogy mar reg tamogattam volna, mindenfele tapasztalat nelkul is. (Ha esetleg emlekeznel, Zouek ugyanezt csinaltak mar ellenunk, csak ok egy szinttel "ugyesebbek" voltak, mar akkor kidobtak tagokat, amikor meg rajuk sem alltunk, csak kimentunk szkra...) :) Szal a tapasztalat mar regen megvolt, de hidd el, anelkul is egesz jol at tudom latni a dolgokat, szal ne sertegess :P

Szoval ennek tenyleg semmi koze a sajat tapasztalathoz, nem tudom miert ezzel jossz mindig. :)

wand 11-12-2009 17:14

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 229070)
Határozott ellenző nem vagyok. De azért nem árt meggondolni néhány dolgot a védekező fél szempontjából is. A támadó fél érveit már sokan kifejtették...

Igen, pont a BigGunvsPékek kláncsta kapcsán merült fel bennem, hogy ha ez a szabály már élne, Big szépen beverte volna Pékeket, max lefelé, de végülis mind1.
viszont mi történt volna utána? ami most. Big szépen visszaveszi a kirakott tagjait és felfelé elhúz utolérhetetlen magasságokba.
Pékeknek esélyt sem hagyva arra, hogy őket kirakják, holott Bignek minden esélye megvolt erre.
Ezért a védő fél szempontjából kiegészíteném az itteni javaslatot annyival, hogyha valaki kilép egy klánból akkor ugyanabba a klánba ne léphessen vissza 72 (48?24?) körig. Ezzel megadva az esélyt a a védőknek is egy esetleges odaállásra olyan időpontban amikor nekik is megfelel.

És bár a példa elején BigvsPék volt a példa, mindenki vontakoztasson el tőle mégha érintett is, csak az elvet nézze.

Gyula 11-12-2009 17:33

Quote:

Originally Posted by wand (Post 229081)
Igen, pont a BigGunvsPékek kláncsta kapcsán merült fel bennem, hogy ha ez a szabály már élne, Big szépen beverte volna Pékeket, max lefelé, de végülis mind1.
viszont mi történt volna utána? ami most. Big szépen visszaveszi a kirakott tagjait és felfelé elhúz utolérhetetlen magasságokba.
Pékeknek esélyt sem hagyva arra, hogy őket kirakják, holott Bignek minden esélye megvolt erre.
Ezért a védő fél szempontjából kiegészíteném az itteni javaslatot annyival, hogyha valaki kilép egy klánból akkor ugyanabba a klánba ne léphessen vissza 72 (48?24?) körig. Ezzel megadva az esélyt a a védőknek is egy esetleges odaállásra olyan időpontban amikor nekik is megfelel.

És bár a példa elején BigvsPék volt a példa, mindenki vontakoztasson el tőle mégha érintett is, csak az elvet nézze.

12 kör bőven elég, ha az ellen vissza akar támadni akkor nem dobálja ki a tagokat.

wand 11-12-2009 18:16

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 229083)
12 kör bőven elég, ha az ellen vissza akar támadni akkor nem dobálja ki a tagokat.

A mostani javaslattal már nem dobhatná ki őket, eleve ebből indult az okfejtés.

a 12 kört meg azért keveslem, mert lehet épp piacon vannak a visszatámadáshoz szükséges lovai, és nem biztos, hogy 12 kör alatt visszajön.
Az lehet, hogy a 72 kör tényleg túlzás, de akkor legyen 24, annyi idő alatt a meglepett védő is rendezheti a sorait, a támadó meg eleve fel lehet készülve egy védésre, és 24 körig oda lehet figyelni.

Remedy 11-12-2009 18:27

Quote:

Originally Posted by wand (Post 229092)
A mostani javaslattal már nem dobhatná ki őket, eleve ebből indult az okfejtés.

a 12 kört meg azért keveslem, mert lehet épp piacon vannak a visszatámadáshoz szükséges lovai, és nem biztos, hogy 12 kör alatt visszajön.
Az lehet, hogy a 72 kör tényleg túlzás, de akkor legyen 24, annyi idő alatt a meglepett védő is rendezheti a sorait, a támadó meg eleve fel lehet készülve egy védésre, és 24 körig oda lehet figyelni.

Engem cseppet sem zavar egy ilyen kiegeszites :)

(Bar bevallom, az cseppet problemas, hogy ilyenkor nem fog mukodni a helytarto a kirakott orszagokban, igy azokra nagyon oda kell figyelni, szoval 24 kornel tovabb semmikepp nem tamogatom, de meg az is necces lehet bizonyos esetekben ha elfogynak szkn a piacok, vagy az adott ember epp nem tud figyelni az orszagara 24 korig egyfolytaban...)

monro 11-12-2009 21:21

Quote:

Originally Posted by wand (Post 229092)
A mostani javaslattal már nem dobhatná ki őket, eleve ebből indult az okfejtés.

a 12 kört meg azért keveslem, mert lehet épp piacon vannak a visszatámadáshoz szükséges lovai, és nem biztos, hogy 12 kör alatt visszajön.
Az lehet, hogy a 72 kör tényleg túlzás, de akkor legyen 24, annyi idő alatt a meglepett védő is rendezheti a sorait, a támadó meg eleve fel lehet készülve egy védésre, és 24 körig oda lehet figyelni.


Ez így nagyon korrekt lenne mindkét fél szempontjából. A piacokkal is kevésbé lehet játszani (nagy tételek kirakása ár alá pld.) ha van 24 kör amíg ott kell maradni. Bár ugye ez is kijátszható ha 1 orit 24 körrel hamarabb tesznek ki mint maga a ráállás akkor őt már ugye vissza lehet majd venni rögvest ütés után, de ez már csak részletkérdés és hagy helyet a taktikázásnak.

Mindent összevetve ez egy nagyon jó javaslat a 24 körrel. Grat!

vityu 11-12-2009 23:33

Na akkor ha már eléggé kiforrott a javaslat, betettem egy szavazást is.
Ha néhol kicsit értelmetlen, az csak azért van, mert túl hosszúak lettek, kevesebbe meg nem nagyon tudtam megfogalmazni a javaslatot.

Szavazzunk hát! :)

Von 11-12-2009 23:45

Én támogatom, hogy ne lehessen klánból ezért hatékonyan kidobálni, azt meg pláne, hogyha nem lehet, akkor lehessen legalább több eséllyel visszaütni. Amíg lehet kidobálni, addig senki nem vetheti senki szemére, hogy miért teszi; amint nem lehet, kénytelen lesz mindenki alkalmazkodni, ennyi. Nem rosszindulat, hanem ésszerűség.

Von 11-13-2009 01:13

Ugyanakkor felvetnék egy ezzel kapcsolatos problémát, amivel nem értek egyet, de gondolatkísérletnek tanulságos lehet:
Ha az 1/A 50+%-a nem ér rá, azért elf, vagy mert kényelmesen szeretne lenni, azért elf, akkor én miért ne csinálhatnám meg, hogy kidobok inkább mindenkit, mert mondjuk nem érek rá a klánütéssel foglalkozni, vagy mert kényelmesen szeretnék lenni?

Kutyuleee 11-13-2009 01:16

Quote:

Originally Posted by Von (Post 229129)
Ugyanakkor felvetnék egy ezzel kapcsolatos problémát, amivel nem értek egyet, de gondolatkísérletnek tanulságos lehet:
Ha az 1/A 50+%-a nem ér rá, azért elf, vagy mert kényelmesen szeretne lenni, azért elf, akkor én miért ne csinálhatnám meg, hogy kidobok inkább mindenkit, mert mondjuk nem érek rá a klánütéssel foglalkozni, vagy mert kényelmesen szeretnék lenni?

Mert ha lusta vagy akkor szivjál:D:D:D ha meg időd nincs akkor beton elf vagy és nem is kell klánütéssel foglalkoznod. ha egyéniben nem vernek be akkor klánban még kevésbé:)

Remedy 11-13-2009 01:16

Quote:

Originally Posted by Von (Post 229129)
Ugyanakkor felvetnék egy ezzel kapcsolatos problémát, amivel nem értek egyet, de gondolatkísérletnek tanulságos lehet:
Ha az 1/A 50+%-a nem ér rá, azért elf, vagy mert kényelmesen szeretne lenni, azért elf, akkor én miért ne csinálhatnám meg, hogy kidobok inkább mindenkit, mert mondjuk nem érek rá a klánütéssel foglalkozni, vagy mert kényelmesen szeretnék lenni?

Miert ne csinalhatnad? Csak 1 korrel kesobb fog megtortenni.(a javaslat szerint) Ezt en a szabira menekuleshez tudnam hasonlitani... Ott sem tudsz kibujni, az elinditott sereg meg oda fog erni.... :)

Von 11-13-2009 01:18

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 229130)
Mert ha lusta vagy akkor szivjál:D:D:D ha meg időd nincs akkor beton elf vagy és nem is kell klánütéssel foglalkoznod. ha egyéniben nem vernek be akkor klánban még kevésbé:)

Értem, hogy érted, de tereled a problémát :) Ha én mondjuk ork vagyok, miért nem lehet szívem joga úgy dönteni, mint azoknak, akik folyamatosan úgy döntenek? :) Nekem nincs kedvem mondjuk orkként klánháborúzni, ezért kidobok mindenkit. Miért elítélendőbb, mint aki alapból azért játszik elffel, mert sosincs kedve az ilyen háborúkhoz? :)

Von 11-13-2009 01:21

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 229131)
Miert ne csinalhatnad? Csak 1 korrel kesobb fog megtortenni.(a javaslat szerint) Ezt en a szabira menekuleshez tudnam hasonlitani... Ott sem tudsz kibujni, az elinditott sereg meg oda fog erni.... :)

De én nem erre gondoltam. Hanem, hogy engem ne lehessen beütni, mert kidobok mindekit. Másokat alapból ugyanennyire lehet, akkor miért baj az ilyen menekülés? Miért baj, hogy nem elfként elmenekülök a csaták elől, ha a csoport 57%-a alapból elmenekül a csaták elől a fajválasztásával? (Tudom vannak kivételek, azoknak maximum respect, de ők a kisebbség)

ui: látjátok mire szavaztam, szóval nem magam miatt vetem fel, hanem, mert ez is egy logikusan védhető álláspont lenne.

Kutyuleee 11-13-2009 01:31

Quote:

Originally Posted by Von (Post 229133)
De én nem erre gondoltam. Hanem, hogy engem ne lehessen beütni, mert kidobok mindekit. Másokat alapból ugyanennyire lehet, akkor miért baj az ilyen menekülés? Miért baj, hogy nem elfként elmenekülök a csaták elől, ha a csoport 57%-a alapból elmenekül a csaták elől a fajválasztásával? (Tudom vannak kivételek, azoknak maximum respect, de ők a kisebbség)

ui: látjátok mire szavaztam, szóval nem magam miatt vetem fel, hanem, mert ez is egy logikusan védhető álláspont lenne.

Természetesen így védenéd magad, mert jelen esetben lehetőséget ad rá a játék. és sztem minden támogató is fontolóra venné ezt a lehetőséget,ha olyan a klán helyzete. De ettől még nem egy játékot és a játékélményt épitő szabály.

Serg 11-13-2009 01:59

Jók az ötletek és ki is egészíteném valamivel:a támadó és a támadott ne tudjon 2 körnél messzebb kerülni a csatáig akinek alacsonyabb pontja van az lesz alul,de 2 körre és akkor a megtámadott hátrányai (termelő épületek rosszabb morál kevés pénz a mostani seregárakhoz képest)nem lesznek annyira hátrányok sőt sikeresen visszatámadhat

Remedy 11-13-2009 02:03

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 229136)
Jók az ötletek és ki is egészíteném valamivel:a támadó és a támadott ne tudjon 2 körnél messzebb kerülni a csatáig akinek alacsonyabb pontja van az lesz alul,de 2 körre és akkor a megtámadott hátrányai (termelő épületek rosszabb morál kevés pénz a mostani seregárakhoz képest)nem lesznek annyira hátrányok sőt sikeresen visszatámadhat

Erdekes otlet. Szerintem igy 1 db klanutes nem lenne a jovoben. A vedo latja a sereget 1 korosnek, a tamado ezekszerint ha megoszul sem tud 2 kornel messzebb menni, a vedo hiaba nem latta a raallast, szepen kenyelmesen hatradolve szamolgathat... Teljesen sebezhetove teszi a tamado klant.

Nagyon nem tamogatom ezt az otletet. :)

Serg 11-13-2009 02:07

Igen szar ügy hogy egy full kigyúrt klán ellen is van esélye egy normális éplistás,de nem túl gazdag klánnak gondolom ez nem tetszik:D

monro 11-13-2009 02:10

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 229136)
Jók az ötletek és ki is egészíteném valamivel:a támadó és a támadott ne tudjon 2 körnél messzebb kerülni a csatáig akinek alacsonyabb pontja van az lesz alul,de 2 körre és akkor a megtámadott hátrányai (termelő épületek rosszabb morál kevés pénz a mostani seregárakhoz képest)nem lesznek annyira hátrányok sőt sikeresen visszatámadhat

Sztem nagyon álmos vagy Serg feküdj le :)
Így is ki kell menni sokszor csuma üresre nem gondolod komolyan, hogy még elbontani se hagyod a támadót??? Bontson utánnad ha akar visszatámadni!!!

monro 11-13-2009 02:13

Egyébként pedig mi lenne ha maga a kiléptetési ceremónia nem 1 körrel nőne hanem az is 24 kör lenne, mint az alsó szinten? Így lenne egységes a szabályozás és nem lenne akkor se kiskapu ha 3 körröl kell támadni vagy véletlen elcseszik a ráállást :)

Serg 11-13-2009 02:16

Quote:

Originally Posted by monro (Post 229139)
Sztem nagyon álmos vagy Serg feküdj le :)
Így is ki kell menni sokszor csuma üresre nem gondolod komolyan, hogy még elbontani se hagyod a támadót??? Bontson utánnad ha akar visszatámadni!!!

Gondold át jobban... és kettőnk közül te vagy az álomszuszi:D

Von 11-13-2009 02:16

Quote:

Originally Posted by monro (Post 229140)
Egyébként pedig mi lenne ha maga a kiléptetési ceremónia nem 1 körrel nőne hanem az is 24 kör lenne, mint az alsó szinten?

A 2 kör is elérné a kívánt hatást. A 24 kör mennyivel vinne akárkit is előrébb? Az a kérdés. :)

Remedy 11-13-2009 02:20

Quote:

Originally Posted by Von (Post 229142)
A 2 kör is elérné a kívánt hatást. A 24 kör mennyivel vinne akárkit is előrébb? Az a kérdés. :)

Plusz mar van egy 24 koros megkotes - addig nem lehet tamadoakciozni. :)

monro 11-13-2009 02:22

Quote:

Originally Posted by Von (Post 229142)
A 2 kör is elérné a kívánt hatást. A 24 kör mennyivel vinne akárkit is előrébb? Az a kérdés. :)

Vegyük pld a Biggun példáját...
Kitesznek 3 nagyorit. Én vagyok X klán összeadom a 3 ori pontjait és látom hogy célpont klán vagyok nekik, megnézem az orijainkat mindegyiken térkapu... Ergo 3 kör mulva rámjön 3 76% barakos ork és nekem 10 milliárdom sincs hogy feltöltsem magam... Mit is fogok tenni? :) Másrészről pedig ha az alsóbb szinteken 24 kör a szövi kilépés ugy lenne kompatibilis a szabályozás ha itt is annyi lenne. És akkor nincs min gondolkodni, hogy kit hogyan lehet kiléptetni menekülés céljából.

-Fegya- 11-13-2009 06:51

Quote:

A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő
A 24 körös szabályozás így semmit sem ér. A támadó, ha el akar távolodni, akkor bevesz más SZK-s orikat.

Javaslom, hogy
Quote:

Ha szövetségi támadás van folyamatban, akkor új tagot a támadás indításától kezdve 24 körig nem lehet a szövetségbe bevenni.
így szabályozzuk a belépést. Így tényleg nem tudna a támadó új tag bevételével eltávolodni.

monro 11-13-2009 07:03

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 229148)
A 24 körös szabályozás így semmit sem ér. A támadó, ha el akar távolodni, akkor bevesz más SZK-s orikat.

Javaslom, hogy
így szabályozzuk a belépést. Így tényleg nem tudna a támadó új tag bevételével eltávolodni.

Sztem meg sikeres támadásesetén adjuk vissza a föld 99%-át is és akkor lesz esélyük visszatámadni nagy foglalás esetén is :D

Ne essünk már át aló túloldalára :rolleyes:

-Fegya- 11-13-2009 07:09

Quote:

Originally Posted by monro (Post 229149)
Sztem meg sikeres támadásesetén adjuk vissza a föld 99%-át is és akkor lesz esélyük visszatámadni nagy foglalás esetén is :D

Ne essünk már át aló túloldalára :rolleyes:

Akkor viszont mi értelme a 24 körös szabályozásnak, ha nem szabályoz semmit?


All times are GMT +1. The time now is 03:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu