Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Zene (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Himnuszok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3939)

Von 12-02-2009 02:26

Rule, Britannia!
 
Nagy-Britannia himnusza

Amilyen jó eséllyel belebotlott már szinte mindenki az angol himnuszba (God Save The Queen) /vagy épp az Exploitedes verzióba :p/, olyan jó eséllyel néz az ember bután, mikor Nagy-Britannia himnuszáról van szó.
Igen, a brit himnusz ugyanolyan látens, mint a brit alkotmány, sehol sincs írásban lefektetve, hogy ez az, mégis ezt használják azokon a rendezvényeken, ahol Anglia, Skócia, Wales és Észak-Írország egységét, mint Egyesült Királyság akarják kifejezni*
A brit nemzeti himnusz címe pedig: Rule, Britannia!
(gondolatok a video után)



Direkt ezt a verziót raktam be, ahol igazán nem lehet jól kihallani a szöveget, viszont maga a képi anyaga elgondolkodtató.
Nem is emlékszem ilyen típusú magyar rendezvényre, talán csak a csíksomlyói Istán, a király előadása hasonlatos ehhez az érzelmek megmozgatása terén. Ilyenkor az ember megirigyel más nemzeteket... :( Szerintem nem is kell egyrészt túlmagyaráznom, mert mindenki érezheti ha megnézte a vidit, másrészt, meg nem is tudnám jobban kifejezni, mint az egyik drága kommentelő teszi azt a videó alatt:

Quote:

bloody hell i've just come over all patriotic
:)

*A "God Save The Queen" is az Egyesült Királyság himnusza (azon belül Angliáé), de a Brit Nemzetközösség királyi himnusza is, míg a Rule, Britannia csak Nagy-Britannia himnusza. Egyébként pedig nem csak ez a kettő használatos, mert a himnuszokra úgy szoktak utalni, hogy "The seven anthems of the United Kingdom"

Tsobi 12-02-2009 07:23

Quote:

Originally Posted by Von (Post 231283)
Ilyenkor az ember megirigyel más nemzeteket... :(

Megmondom Neked őszintén, hogy a megfelelő közösségben elénekelve a Himnusz, a Székely Himnusz és a Szózat mindenfajta cicoma és zászlólengetés nélkül olyan hatást tud gyakorolni emberekre, olyan egységet képez emberek közt, amit egy barátom nevezett nemrég "elképesztő töltet"-nek, "lelki fegyverraktár" -nak. :)

Von 12-02-2009 18:05

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 231287)
Megmondom Neked őszintén, hogy a megfelelő közösségben elénekelve a Himnusz, a Székely Himnusz és a Szózat mindenfajta cicoma és zászlólengetés nélkül olyan hatást tud gyakorolni emberekre, olyan egységet képez emberek közt, amit egy barátom nevezett nemrég "elképesztő töltet"-nek, "lelki fegyverraktár" -nak. :)

Ezt elhiszem, csakhogy ez nem ugyanaz :) Nem a cicomára meg a zászlólengetésre gondoltam, hanem a tömegre, a hangulatra, az ünnepre.
Nem egy "megfelelő közösségben", hanem a nemzet közösségében.
Akik ott erősen a zászlót lengetik, szerintem mindenféle politikai csoportokból és nézeteket vallókból valók...
Mi meg nézzük a repülőparádét meg a tüzijátékot bambán. És azt is csak Pesten.

Eke 12-05-2009 12:00

Egyértelműen a székely meg a magyar himnusz az amiért a szivem dobban.De úgy vagyok vele ,mint egy szülő mindkettő az enyém,mégis az egyik egy picit közelebb áll.
Érezzétek át az alábbi videót.
Székely Himnusz Bukarestben

Eke 12-05-2009 12:09

És talán ne feledkezzünk meg a motoros himnuszról se.

Born to be wild- Steppenwolf

Gaben 12-06-2009 16:22

Székely himnuszt én is szeretem :)
És természetesen a magyart is!

Egyszer minden magyarnak ki kellene mennie székelyföldre, hogy megtudják mennyire szeretik a magyarokat...

Topsy 12-07-2009 13:28

Milyen gazdag a magyar nemzet:):)
Csángó himnusz

Csángó magyar, csángó magyar
Mivé lettél csángó magyar
Ágról szakadt madár vagy te
Elfeledve, elfeledve.

Egy pusztába telepedtél
Melyet országnak neveztél
Most se, országod se hazád
Melyet országnak neveztél

Idegen nyelv beborít, nyom
Olasz papocskák nyakadon
Nem tudsz énekelni, gyónni
Anyád nyelvén imádkozni.

Én Istenem hová leszünk,
Gyermekeink, s münk elveszünk
Melyet apáink őriztek
Elpusztítják szép nyelvünket.

Halljuk áll még Magyarország
Úristenünk Te is megáld,
Hogy rajtunk könyörüljenek,
Elveszni ne engedjenek.

Mert münk is magyarok vagyunk,
Még Ázsiából szakadtunk,
Úristen sorsunkon segíts,
Csángó magyart el ne veszítsd

Eke 12-07-2009 20:05

Mennyire igazuk van.Szegény csángo(csámborgo) magyar testvéreinket,akiket a sors még inkább sujtott,mint minket székelyeket,megfeledkezek róluk.Most tudatosult bennem hogy szegény testvéreink sokkal rosszabb helyzetben vannak mint mi.
Köszönöm Topsy.
Nem hiszem el magamról,hogy önzö modon csak önmagunkat sajnáltam.

Gaben 12-07-2009 20:20

Nyáron voltunk Gyimesbe (Csángóföldön) is. Ott is sok szeretet kap a magyar. Egy bácsi még a házát is felajánlotta, hogy ha nincs szállásunk. MO-n ilyet még nem tapasztaltam...
A tájról nem is beszélve, hogy milyen gyönyörű :)

Bogár 12-07-2009 22:12

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 231743)
Nyáron voltunk Gyimesbe (Csángóföldön) is. Ott is sok szeretet kap a magyar. Egy bácsi még a házát is felajánlotta, hogy ha nincs szállásunk. MO-n ilyet még nem tapasztaltam...
A tájról nem is beszélve, hogy milyen gyönyörű :)

Nekem is volt szerencsém most nyár végén/ősz elején is a Gyimesekhez. Nagyon gyönyörű hely, és ajánlom mindenkinek, aki Erdélybe látogat, hogy menjen el oda is. Kihagyhatatlan élmény. :)


All times are GMT +1. The time now is 10:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu