Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Szabadság (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4705)

Ati 09-19-2012 10:13

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 299120)
Ha az a célja, hogy a pontlistában díszelegjen, akkor igen, belép mondjuk hetente, és teljesül a vágya. Nem tudom, ez a különleges játékosréteg számottevő-e. :)

Ha arról van szó, hogy ezzel kicsesszen másokkal, akkor feltétlenül... :-/

Gondolok itt most a fent már említett esetre, hogy a sokszemélyiségűek nehogy lépni tudjanak. De ennél sokkal jellemzőbb: visszajövök szabiról, ütök gyorsan valakit, aztán el szabira amint lehet. Ezt szokták néhányan talán mocsári szörnynek hívni? Fene tudja, ezekről a szlengekről mindig utólag értesülök. :D

Félreértés ne essék, nem cél, hogy ne lehessen gyorsan szabira menni, ezért ehhez nem nyúlnék. De lehetőleg ne ebből álljon a játék...

Batu 09-19-2012 10:33

Az nem lenne megoldás, hogy x kör szabi (mondjuk 4-500 vagy a csoportban eltöltött körmennyiség) után mélyszabira kerülne az ország azaz kiesne a pontlistából, mint A-ban az szk-s orik?
Esetleg a mélyszabiról visszatérőknek 24 kör védelem, hogy a környék fel tudjon készülni?

Ati 09-19-2012 10:46

Quote:

Originally Posted by Batu (Post 299122)
Az nem lenne megoldás, hogy x kör szabi (mondjuk 4-500 vagy a csoportban eltöltött körmennyiség) után mélyszabira kerülne az ország azaz kiesne a pontlistából, mint A-ban az szk-s orik?
Esetleg a mélyszabiról visszatérőknek 24 kör védelem, hogy a környék fel tudjon készülni?

Ezzel továbbra is szabin (és pontlistában) lehetne tartani egy országot az örökkévalóságig.

Kieg: Azzal az elvvel nyúlnék hozzá, hogy ha már hozzányúlok, akkor legyen rendesen megcsinálva. Ebbe tartozna az is, hogy a JÁTÉKRA legyenek ösztönözve az emberek, ne a szabira. A 3 év szabi utáni visszatérések nem szoktak túl hosszúéletűek lenni, mert a megváltozott csoportkörülmények miatt az akkori ország eleve átalakításra szorul.

Ati 09-19-2012 10:47

Quote:

Originally Posted by Batu (Post 299122)
Esetleg a mélyszabiról visszatérőknek 24 kör védelem, hogy a környék fel tudjon készülni?

Ezzel ráadásul elérhető, hogy teljes védelemben, nulla védőegységgel a topba fedezze magát.

Batu 09-19-2012 11:15

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 299126)
Ezzel ráadásul elérhető, hogy teljes védelemben, nulla védőegységgel a topba fedezze magát.

Mélyszabiról visszajövő 24 körig védelem alatt áll és nem fedezhet? Bár lehet, ez tényleg marhaság...
A pontlistából kiesést tényleg jó lenne valahogy megoldani. Az a baj, hogy a te verzióddal visszajön idővel szabiról az ország előbb-utóbb és akkor szabad préda lesz. Bárki kerülhet olyan élethelyzetbe (munka-betegség-nyomor), amikor belátható időn belül nem tud játszani akár évekig is. Kár lenne semmissé tenni az előtte befektetett energiát. Valahogy meg kell akadályozni, hogy hosszú távon szabis legyen egy ori a pontlistában..

Princ 09-19-2012 11:17

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 299121)
Ha arról van szó, hogy ezzel kicsesszen másokkal, akkor feltétlenül... :-/

Gondolok itt most a fent már említett esetre, hogy a sokszemélyiségűek nehogy lépni tudjanak.

Úgy látom, van 2 tíz szemes, 3 tizenegy szemes ori, 6 kilencszemű akik nem az alsó szintet tapossák; ők összesen több mint 50 alkalommal léptek top1-ről, szóval vagy megoldották ezt a problémát, vagy nem bizonyult olyan súlyos dolognak, mint amekkora volt az aggódás.

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 299121)
De ennél sokkal jellemzőbb: visszajövök szabiról, ütök gyorsan valakit, aztán el szabira amint lehet. Ezt szokták néhányan talán mocsári szörnynek hívni? Fene tudja, ezekről a szlengekről mindig utólag értesülök. :D

Félreértés ne essék, nem cél, hogy ne lehessen gyorsan szabira menni, ezért ehhez nem nyúlnék. De lehetőleg ne ebből álljon a játék...

Ha a 12 órás várakozás kevés az akció után, akkor legyen hosszabb, vagy rövidebb, vagy másmilyen; de nem értem hogy kerül ez ide.

Merengő 09-19-2012 11:17

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 299113)
Ez úgy működne, ahogy most is. Most alapvetően csak azt tudod fagyasztani, ami "útban van", hogy azzal azonos csoportba léphess egy másik országoddal. Ez ki lenne terjesztve úgy, hogy bármelyik országodat fagyaszthasd (a mostani korlátozások mellett, tehát egyszerre maximum 1 fagyasztott országod lehet).

ez így viszont már annyira nem tetszik.. sokan több országgal vannak jelen a hódító normál csoportjaiban, többször végig mentek már a szinteken
sok évi munka van az országokban. ha egyszer netalán nincs annyi idejük játszani és szabizni akarnak a 4ből mondjuk 3al akkor csak egyet tudnak hosszabb távon fagyasztani a másik 2őt meg üsse aki éri? szerintem ez úgy lene helyes, hogy ezt az 1 országra való korlátozást egy kicsit kibővítenénk. én pl a 4 normális orimból 2 törölnék ha ezt bevezetődne mert időm nincs vinni őket de azt meg nem hagynám, hogy végigverje a csoport. és azért egy 4 szemes orit törölni nem éppen jó mulatság. viszont később szeretnék velük még játszani szóval nem azért vannak szabin mert abbahagytam a játékot..:)

Cassandra 09-19-2012 11:38

Nekem is az a legnagyobb bajom, hogy így törölnöm kéne legalább két olyan országot, amikhez azért viszonylag szép emlékek fűznek és ki tudja alapon évről évre azonosítgatom őket, még akkor is, ha aktuálisan nem játszom velük (És tudtommal egyik sincs olyan hű de magason a topban.).
Persze tudom, hogy a sok szabis problémát okoz... tényleg nem lehetne a fagyasztást több országra kiterjeszteni? Nem vagyok egészen tisztában azzal se hogy működik pontosan (majd utánaolvasok.), de azt tudom, hogy ezek az országok nincsenek "útban".
A legutolsó országom még be is áldoznám, de most épp azzal játszanék, ha lenne kivel.:p:D

Ati 09-19-2012 11:42

Elméleti ellenállásba nem ütközik részemről, hogy több országot is félre lehessen állítani, ez azonban ebben az esetben nem normál szabadságként működne, amiről pillanatok alatt vissza tudsz jönni, és amire pillanatok alatt ismét el tudsz tűnni. Ez egy megfontolt, hosszútávú terv legyen, hogy most egy fél évig nem érek rá, de utána folytatni akarom. Nem kell persze előre megmondani, hogy mikor fogsz újra ráérni, hiszen azt nem tudhatod.

Cassandra 09-19-2012 11:44

Nekem tetszik.


All times are GMT +1. The time now is 18:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu