Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Egyéb (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Kézmosáshoz melegvíz (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3026)

Synkel 06-02-2008 15:21

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 178574)
LoL micsoda téma :D

Ha meleg vízzel kezet mosni luxus, akkor még sok minden az. Gyakorlatilag minden, mondjuk napi egy marék rizs/kenyér és 2l víz kivételével. Illetve kell még egy kis szabad tér, ahol mások is vannak, legalább hasonlóképpen ellátva. :p

Meleg vízzel kezet mosni hatékonyabb, hideg vízzel nekem nem is lenne türelmem annyi amennyi kéne.



Melóban pl szintén meleggel mosok kezet a hatékonyság miatt:) Itthon nem koszolom magam annyira össze.

Andrew 06-02-2008 15:31

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 178574)
Meleg vízzel kezet mosni hatékonyabb, hideg vízzel nekem nem is lenne türelmem annyi amennyi kéne.

Bizony, ott a pont. Meleg vízben jobb a szappan, így szerintem nem luxus, hanem egy célszerű dolog. Más kérdés, hogy a kézmosás végén hidegebb vízzel öblítem a kezem, de azt azért teszem mert a meleg után jól esik a hideg:D:D

Goldy 06-02-2008 15:40

És ezért képesek is vagytok 1 vödörnyi vizet elfolyatni a nem távhős lakásban :)
Hát ki mit akar ugye megfizetni :)

Ráadásuul nyáron is, minden egyes kézmosáskor? :)

Én inkább másra költöm nem víz és csatornadíjra :p

vityu 06-02-2008 15:41

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 178578)
Bizony, ott a pont. Meleg vízben jobb a szappan, így szerintem nem luxus, hanem egy célszerű dolog. Más kérdés, hogy a kézmosás végén hidegebb vízzel öblítem a kezem, de azt azért teszem mert a meleg után jól esik a hideg:D:D

Na ez a felesleges vízpazarlás! ;) Kezetmosni hidegben is lehet, sőt, annyira mindegy, hogy meleg-e vagy nem, hacsak nem valami erős olajos dologról van szó, de akkor is inkább az számít, hogy mivel mosod, nemhogy milyen a víz.
Soha eszembe se jutott melegvízzel kezetmosni...arcot meg főleg, felébreszt a hiegvíz, visszahúz a valóságba...:rolleyes:
Tehát a meleg vízben kézmosás LUXUS!

Topsy 06-02-2008 15:49

Szerintem melegvízben kezet mosni luxus, de luxus ivóvízben kezet mosni, mosni és WC-t lehúzni. Meg is fogjuk az árát fizetni előbb-utóbb.:(

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 16:50

Aki 1 vödör vízben most kezet, annak gratulálok, akár boyleres, akár távhős lakásban/házban lakik. :D

Én meleg vízben mosok kezet, mert megszoktam. Sokat járom a várost (buszok kapaszkodói, boltban fizetés, stb...), így sok baktérium kerül a bőrömre, illetve sokat kertészkedem, spkat dolgozom, stb, illetve sokat főzök/sütök, sűrűn lesz zsíros/stb a kezem.
Ezért általában meleg vízzel mosom, nem érzem ezt luxusnak.

Egyébként távhős ellátásomat BÁRKIVEL elcserélem BÁRMILYEN MÁS melegítési eljárásra. Nem is tudják a boyleresek, milyen örömmel fizetnék helyettük 20-30 ezer forintot a mostani 40-50 ezer távhőszámla helyett.. Na mindegy.

A lényeg, hogy nem kell kifolyatni 1 vödör vizet egy kézmosásra, és máris nem lesz akkora luxus.

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 16:53

Quote:

Originally Posted by Topsy (Post 178586)
Szerintem melegvízben kezet mosni luxus, de luxus ivóvízben kezet mosni, mosni és WC-t lehúzni. Meg is fogjuk az árát fizetni előbb-utóbb.:(

Mondjuk ebben is van valami. Néha szégyenteljesnek érzem, hogy itt panaszkodunk, közben a világban emberek százezrei szomjaznak / halnak szomjan... Mert még 1 pohár ivóvíz sem adatik meg nekik, mi meg ivóvízzel öntözzük a dísznövényeket, amiket nem eszünk meg utána, ivóvízzel mossuk a kocsit, ivóvízzel húzzuk le a WC-t, stb... Kicsit nagy a kontraszt. Ebből a szempontból luxus cikk, de nem a kézmosásos melegvíz, hanem nagy általánosságban az ivóvíz.

Monjuk amilyen klóros undorító víz jön a csapból melegvíz gyanánt, nem 100%-os meggyőződésem, hogy az ivásra még alkalmas... (Van, hogy olyan szinten klóros, hogy nem is átlátszó, hanem fehéresen áttetsző csak a víz...)

Ati 06-02-2008 16:57

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178595)
Mondjuk ebben is van valami. Néha szégyenteljesnek érzem, hogy itt panaszkodunk, közben a világban emberek százezrei szomjaznak / halnak szomjan... Mert még 1 pohár ivóvíz sem adatik meg nekik, mi meg ivóvízzel öntözzük a dísznövényeket, amiket nem eszünk meg utána, ivóvízzel mossuk a kocsit, ivóvízzel húzzuk le a WC-t, stb... Kicsit nagy a kontraszt. Ebből a szempontból luxus cikk, de nem a kézmosásos melegvíz, hanem nagy általánosságban az ivóvíz.

Monjuk amilyen klóros undorító víz jön a csapból melegvíz gyanánt, nem 100%-os meggyőződésem, hogy az ivásra még alkalmas... (Van, hogy olyan szinten klóros, hogy nem is átlátszó, hanem fehéresen áttetsző csak a víz...)

Tegyük fel, hogy nem teszed. Nem csapvízzel húzod le a wc-t, nem csapvízzel locsolsz.

Ettől miért lesz másnak jobb?

Az afrikai sivatagban ettől még ugyanúgy szomjan fognak halni.

Nem azt mondom, hogy direkt pocsékoljunk, de ezen a példán mindig kibukok. Attól, hogy te szűkölködsz, másnak még nem lesz jobb.

Kubbi 06-02-2008 17:03

Quote:

Originally Posted by '[HTPA
Monjuk amilyen klóros undorító víz jön a csapból melegvíz gyanánt, nem 100%-os meggyőződésem, hogy az ivásra még alkalmas... (Van, hogy olyan szinten klóros, hogy nem is átlátszó, hanem fehéresen áttetsző csak a víz...)

Ha vársz picit, a klór eltűnik a vízből... :p

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:06

Nem szűkölködöm. Meleg vízben mosok kezet, naponta 3x 4x zuhanyozok ebben a melegben, stb.

Úgy általánosságban mondom, hogy a "fejlett" világ brutális pazarlást visz végbe, aminek a vége az lesz, hogy radikálisan lecsönnek a Föld ivővízkészlete.

De a takarékosságot már ott el lehet kezdeni, hogy nem pazarol az ember. Pl nem mos kezet 1 vödörnyi vízben, vagy nem zuhanyozik 30 percig, csak 3. Mert attól, hogy itt ülök, koszos nem leszek, max leizzadok kicsit a melegtől. Egy gyors hűsítő zuhany jól jön, de nem kell pancsolni.

Egyébként meg lehetne jobb is.

Pl ha annak, akinek van, adna annak, akinek nincs...
Ha csak 1 napig spórolna 1 sok ivővízzel rendelkező ország vizet, és a spórolt különbözetet eljuttatná a szomjazóknak, már azzal is sok életet lehetne megmenteni.

És nem feltétlenül a sivatagi emberekre kell gondolni.

Egyébként meg régen minden háznál az volt a szokás, hogy 2 kád vízben fürdik meg a család. Az elsőben a gyerekek, először a legfiatalabb, és utána egyesével az idősebbek felé, a második kád vízben meg először az asszony, aztán a férfi.

Régen az emberek takarékosak voltak, és nem azért, mert féltek, hogy kifogy a bolygónk tartaléka, hanem mert ugyanazt a kényelmi színvonalt el lehet érni pazarlás nélkül is.

És nem csak a vízzel van így... Hány millió kWh-t pazarol el az emberiség feleslegesen? Amiből senkinek semmi haszna?
Amikor kijössz a szobából, és ég a villany, és "áhh nem kapcsolom le, 3 perc múlva úgyis visszajövök..."
Vagy beállítod a TV-t az ágyból, hogy 2 óra múlva kapcsolódjon ki magától, aztán te meg már fél óra múlva alszol... 1,5 órán keresztül senki nem nézi, feleslegesen megy.
És lehetne sorolni, hogy mennyi ilyen apróság van, amit 1 ember észre sem vesz, de az emberiség ilyen kis apró pazarlásokkal őrült energiákat dob ki az ablakon. A vízzel is így van.


All times are GMT +1. The time now is 01:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu