Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Banki kamat növelése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4829)

none 01-23-2014 14:37

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 306918)
Konkrétan egy 10%-os kamatra gondoltam.
A sok szemeseket minden további felvehető szem erősíti.
Én a megnövekvő bankszám miatti ellensúlyozásként gondoltam ezt, hogy ha már kell tartanom a mostani banknál X-szer többet a fél-elf erősítése miatt, akkor a feláldozandó tanya/barakk/templom/bármi miatt a bankok legalább több pénzt hozzanak.

Egyébként ma jutott eszembe, hogy a bank szerepe akár úgy is változhatna, hogy ha már bank, akkor mindenkinek adná a mostani +5% kamatot, a kereskedőnek meg a 10%-ot.

Így esetleg?

Utóbbi meg végképp nem tetszik, ha sok lesz a bank a feles miatt, akkor értéktelenebb lesz a pénz a termelés miatt.. bár az inaktivitás mellett ez most kb semmit nem számít, de én még reménykedek benne, hogy legalább meg lesz próbálva a régi játékosszám elérése (no jó ez nem reális, de legalább valamilyen növekedést serkentő változásban bízok..)
Amúgy spec nekem nem lenne rossz a bankok kamat növelése, mert 5.-4. szinten egyik szemem többnyire kereskedő, ha játszom ott.. :) De, ha új játékosok jönnek, nekik ez plusz handicap lenne..

Sequator 01-23-2014 16:10

Ha csak a kereskedők bevétele emelkedik az valamelyest szimpatikusabb. Mf országoknak lenne ideális, mert jobban be tudják védeni magukat és amilyen a feles lett rájuk férne egy kis tápolás. Szerintem jó ötlet.

Agyaltam már azon hogyan kerül pénz a játékba, van ugye az adó bevétel, drágakő eladása, napi bónusz, segély és a kereskedők bankozása. Lehet valamit kihagytam, de más mintha nem juttatna pénzhez, csak piacon ide-oda tologatjuk. Ha minden bank kamatozna, nagyon sok arany kerülne a játékba és mivel a piaci árak és az országokban tárolt pénz korlátok közé van szorítva, nem lenne túl szerencsés. Így is kevesebb a törpe, kevesebben termelnek elég drága a piac pár hónappal ezelőtti árakhoz képest.

Remedy 01-23-2014 16:26

Szerintem eleve a felesek miatti + bankok helyett alapból több kp fog keletkezni a játékban, mint eddig, szóval nem igazán látom értelmét, hogy ez miért is lenne jó, vagy miért lenne rá szükség, és miért épp most. Szerintem is a több személyiségűeknek lenne ez újabb előny, amire szerintem nincs szükség, most az elsődleges cél szerintem épp az 1 szemesek idecsábítása kell, hogy legyen.

Pool 01-23-2014 16:26

Jo, akkor maradjunk az eredeti elképzelés fonalán...
Szal, nah akkor már leírtam, egy 10%-os emelést gondoltam.
Ez nem olyan egetverő, mert ezek az 50-60 bankok -amiket olvastam itt-ott- 18-21.6 millát hoznának naponta (24 körrel számolva), ami szinte semmi, amikor esetleg 10.000 a kő hetekig. :)
Meg nem mindig abból kell kiindulni, hogy aki bankol, az még jobban jár, mert azért a többség nem erre használja.
Aki meg bankol, attól el lehet húzni sereggel, védeni nem tudja.

Pool 01-23-2014 16:27

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 306925)
Szerintem eleve a felesek miatti + bankok helyett alapból több kp fog keletkezni a játékban, mint eddig, szóval nem igazán látom értelmét, hogy ez miért is lenne jó, vagy miért lenne rá szükség, és miért épp most. Szerintem is a több személyiségűeknek lenne ez újabb előny, amire szerintem nincs szükség, most az elsődleges cél szerintem épp az 1 szemesek idecsábítása kell, hogy legyen.

Miért baj az, ha 3-4-5-13 év játék után több előnyöd van, mint aki 2 hete játszik?
Halott csoportban simán elfér akár 1. szemnek is.

Remedy 01-23-2014 16:29

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 306927)
Miért baj az, ha 3-4-5-13 év játék után több előnyöd van, mint aki 2 hete játszik?
Halott csoportban simán elfér akár 1. szemnek is.

Mert már így is épp elég előnyöket nyújtanak a plusz szemek. (a tapasztalatról nem is beszélve) A cél meg nem hinném, hogy halott csoportok megcélzása kell, hogy legyen.

Merengő 01-23-2014 16:30

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 306927)
Miért baj az, ha 3-4-5-13 év játék után több előnyöd van, mint aki 2 hete játszik?
Halott csoportban simán elfér akár 1. szemnek is.

nem az a kérdés, hogy előnye van, mert ez természetes és jogos. az a kérdés, hogy mennyi előnye van. én még így is soknak találom ezeket a mostaniakat..

Pool 01-23-2014 16:34

Annyira nem védem az ötletem, de azt nem tartom elég ütős ellenérvnek, hogy a sokszemesek járnak megint jól.
Ennyi erővel Merengőnek van igaza, már két szemmel is jobban jársz, mint eggyel.

Tényleg olyan soknak érzitek azt a kis aprót, amint NORMÁL játék mellett hozna a bank?
Itt ne az irreális felépítésű országra gondoljatok, mint ahogy termelésnél sem a 4.000 kőbányás törpe a mérvadó.

Bumburnyák 01-25-2014 17:49

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 306930)
Annyira nem védem az ötletem, de azt nem tartom elég ütős ellenérvnek, hogy a sokszemesek járnak megint jól.
Ennyi erővel Merengőnek van igaza, már két szemmel is jobban jársz, mint eggyel.

Tényleg olyan soknak érzitek azt a kis aprót, amint NORMÁL játék mellett hozna a bank?
Itt ne az irreális felépítésű országra gondoljatok, mint ahogy termelésnél sem a 4.000 kőbányás törpe a mérvadó.

Épp erről beszéltem én is, ha alig lenne haszna a kevés bankot tartóknak, akkor minek a változtatás, ha ez jelenleg jól működik?

Bumburnyák 01-26-2014 23:07

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 306918)
Konkrétan egy 10%-os kamatra gondoltam.
A sok szemeseket minden további felvehető szem erősíti.
Én a megnövekvő bankszám miatti ellensúlyozásként gondoltam ezt, hogy ha már kell tartanom a mostani banknál X-szer többet a fél-elf erősítése miatt, akkor a feláldozandó tanya/barakk/templom/bármi miatt a bankok legalább több pénzt hozzanak.

Egyébként ma jutott eszembe, hogy a bank szerepe akár úgy is változhatna, hogy ha már bank, akkor mindenkinek adná a mostani +5% kamatot, a kereskedőnek meg a 10%-ot.

Így esetleg?

Ez nekem tetszene. De úgy, hogy a bank mindenkinek hozna 2,5% kamatot. A kereskedőnek duplát, ahogy most, pénzlopásban pedig ugyanúgy a felét, ahogy most.
Így szívesebben tartanám én is a plusz bankokat.


All times are GMT +1. The time now is 08:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu