Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Hibajelzések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Helyesírási hibák, elírások (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4476)

vityu 01-31-2011 15:25

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278287)
A kalapos és a nemkalapos az teljesen ugyanaz a karakter szövegszerkesztőben, úgyhogy ez nem járható sajnos.

Hát nekem a microsoft office szövegszerkesztője totálisan külön kezeli a kettőt.
A kalapos betűket hibásnak is jelzi, a cserével le is lehet cserélni.

BimmBimm 01-31-2011 15:27

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278287)
A kalapos és a nemkalapos az teljesen ugyanaz a karakter szövegszerkesztőben, úgyhogy ez nem járható sajnos.

Csúnya volna. Mivel a szövegben előfordul, mind ő mind pedig õ ezért a dokumentum valószínű utf8 kódolású. Tehát van különbség. Nekem notepad++ ban ott virítanak felváltva.

BimmBimm 01-31-2011 15:30

Jaaaaaa, megvan: & #251;
Hát ha szövegszerkesztővel nézed akkor látod hogy ilyen csúnyaságokkal tele van, szóval még könnyebben cserélhető.

Ati 01-31-2011 15:31

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 278286)
Pl a súgó feljutás része is tele van "kalapos" ő betűvel, és csak random nyomtam egyet.

:confused::confused::confused:

Konkrétan hol van benne Nálad kalapos ő? Nem olvastam végig az egészet, csak véletlenszerűen néztem az ő-s szavakat, de ott mindenhol jó nekem.

BimmBimm 01-31-2011 15:33

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278294)
:confused::confused::confused:

Konkrétan hol van benne Nálad kalapos ő? Nem olvastam végig az egészet, csak véletlenszerűen néztem az ő-s szavakat, de ott mindenhol jó nekem.

Az ő hullámos lesz nem kalapos, és valószínűleg nem látod a különbséget elő ránézésre. Nagyíts rá kicsit.

BimmBimm 01-31-2011 15:38

Gondolom azért kerültek be az ékezetes karakterek ilyen karakterkódokkal, mert nem akartak jól megjelenni.
Látom hogy a lap kódolása iso-8859-2
Tehát minden ékezetes karakter mehet bele normálisan, valamint a rendes ő helyett hullámos ő kell, és az ű helyett csőrös ű. Ezt majd a böngésző kicseréli mert tudja hogy ki kell cserélnie. De csak iso-8859-2-nél.
Ha átváltanál mindent utf8-ra, akkor viszont a rendes ő és ű karaktert bele kell írni, mert abban a karakterkészletben minden verzió megtalálható és azt is fogja megjeleníteni.
De pl notepad++ -ban van convert ami szépen cseréli az ilyen karaktereket.

Ati 01-31-2011 15:44

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 278297)
Gondolom azért kerültek be az ékezetes karakterek ilyen karakterkódokkal, mert nem akartak jól megjelenni.

Konkrétan azért kerültek bele html-kódolások, mert amikor a súgó alapja íródott, akkor fizikailag nem volt lehetséges ékezetes karaktert használni máshogy.

Na mindegy, azzal most biztos nem fogok semmit kezdeni, ahol 10-szeres zoomolás kell ahhoz, hogy ne jelenjen meg jól. Mekkorában olvastok súgót?! :eek:

BimmBimm 01-31-2011 15:48

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 278298)
Na mindegy, azzal most biztos nem fogok semmit kezdeni, ahol 10-szeres zoomolás kell ahhoz, hogy ne jelenjen meg jól. Mekkorában olvastok súgót?! :eek:

Teljesen normál méretben. Csak az én szemem rá van állva ezekre, mert elég sokat szívtam már vele weblapoknál, és sokszor csesztek is le érte:D

Akkor ha a súgóban nem is, de az intézőben a félkövérre szedett Drágakõbányát, Kovácsmûhelyet, Õrtoronyot és Kõbányát írd át légyszi:) (csak hogy én is megnyugodjak, hogy egy helyen jó lesz:) )

Ati 01-31-2011 15:52

Quote:

Originally Posted by BimmBimm (Post 278299)
Akkor ha a súgóban nem is, de az intézőben a félkövérre szedett Drágakõbányát, Kovácsmûhelyet, Õrtoronyot és Kõbányát írd át légyszi:) (csak hogy én is megnyugodjak, hogy egy helyen jó lesz:) )

Nyugodtan írjátok, hogy hol van, és ahol annak látszik, ott cserélem. Aztán idővel majd biztos mindenhol....

Pillanat és csinálok egy screenshotot NAGYTÁSSAL a feljutás menü súgójából. Ha ebből Te megmondod, hogy ez hullámos........... ;)

Ati 01-31-2011 16:01

Alap méret, első zoom szint, második zoom szint, harmadik zoom szint. A negyediken lesz hullámos, de ekkor már el se fér a szöveg a nagyítás miatt a teljesképernyős böngészőmben... :)

http://forum.hodito.hu/pic/ekezet.jpg


All times are GMT +1. The time now is 02:26.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu