Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   mobil internet (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2836)

[HTPA]GeeForce 03-13-2008 09:57

Annyit, hogy ezekkel vigyázni kell, mert az apróbetű a lényeg. Érdemes utánajárni, hogy ők mit értenek letöltőprogram alatt. Csak a FlasGet, és társait? Vagy a torrentet is? A DC++-t is? Az ftp szerverekre való csatlakozást is? Stb. Vodafonnál különösen az apróbetűt kell elolvasni. Sőt, szinte csak azt. Általában ott van megfúrva az egyébként kifogástalanul szupernek tűnő ajánlat. :(

Magával a nettel kapcsolatban meg mindent elmondtak már előttem, nem ismételném őket. Szerintem ami a Gyulának van, az nagyon megnyerő. De ez csak magánvélemény! Én azt preferálom.

Ati 03-13-2008 10:06

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 165128)
Annyit, hogy ezekkel vigyázni kell, mert az apróbetű a lényeg. Érdemes utánajárni, hogy ők mit értenek letöltőprogram alatt. Csak a FlasGet, és társait? Vagy a torrentet is? A DC++-t is? Az ftp szerverekre való csatlakozást is? Stb. Vodafonnál különösen az apróbetűt kell elolvasni. Sőt, szinte csak azt. Általában ott van megfúrva az egyébként kifogástalanul szupernek tűnő ajánlat. :(

DC, torrent, ezek egyértelműen azok. Azt hiszem, hogy "p2p" van a hivatalos megfogalmazásban, már a reklámban is. Mindenesetre az apróbetűs rész valóban elolvasandó, ha van olyan.

Grabi 03-13-2008 14:24

ilyeneket nagyon ritkán használok. kb. kéthetente töltök le egy-egy filmet, az összesen max. 2 giga. szerintem az 5 giga lesz nekem a tökéletes a válaszás, köszönöm a segítségeket.

Ati 03-13-2008 14:27

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 165172)
ilyeneket nagyon ritkán használok. kb. kéthetente töltök le egy-egy filmet, az összesen max. 2 giga. szerintem az 5 giga lesz nekem a tökéletes a válaszás, köszönöm a segítségeket.

Azt vedd figyelembe, hogy attól, hogy letöltesz egy 2 gigás filmet, a forgalmad nem 2 giga lesz, hanem ennél jóval magasabb!

Ha csak letöltesz (tehát nem valami filemegosztót használsz), akkor egy olyan 10%-ot érdemes rászámolni, de ha filemegosztót használsz, akkor ott mellette még van feltöltésed is rendesen. Beállítástól függően akár a duplája is lehet a forgalmad, vagy mégtöbb rossz esetben.

Grabi 03-13-2008 14:31

torrent oldalról szoktam letölteni. mondjuk azt nem értem h mit töltök én fel, ha egyszer letöltöm és ált. megnézés után le is törlöm a videót.

rákerestem az egyik ilyen oldalra a 300-ra:
Size 701.06 MB
Peers seeders: 1506, leechers: 1028 [update]

most akkor nekem 701,06*1506/1028 a feltöltésem, azaz durván 1 gigás adatforgalmam van?

Deni 03-13-2008 14:32

mondjuk az biztos, hogy én a rendes ADSL-emet le nem cserélném mobilnetre.. szóval nekem a mobilnet csak kiegészítő, hogy tudjak netezni a Balaton parton, a buszon/vonaton ha utazok és akár a világvégén is, ha van kapcsolat :)

/régen még milyen jól lehetett wifit lopni.. aztán rájöttek az emberek, hogy van titkosítás :(/

Ati 03-13-2008 14:37

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 165174)
torrent oldalról szoktam letölteni. mondjuk azt nem értem h mit töltök én fel, ha egyszer letöltöm és ált. megnézés után le is törlöm a videót.

rákerestem az egyik ilyen oldalra a 300-ra:
Size 701.06 MB
Peers seeders: 1506, leechers: 1028 [update]

most akkor nekem 701,06*1506/1028 a feltöltésem, azaz durván 1 gigás adatforgalmam van?

Torrent esetén ezt annyit jelent, hogy amíg töltesz le, addig végig töltesz fel is. Számold ki, hogy mennyi idő alatt jön le a film, és ennyi idő alatt végig számolj feltöltési irányba menő forgalmat is. Feltéve, hogy a letöltő programot azonnal kikapcsolod, amint a film leért. Ha nem, akkor még tovább is.

Ha ilyesmit tervezel, akkor minimum 3G kapcsolatod legyen (nem 3 giga, hanem ez a kapcsolattípus neve, a 3. generációból adódóan), ennél lassabb esetén nem fogod tudni arra használni a netet, amire szeretnéd.

Grabi 03-13-2008 14:39

én tudom, hogy ehhez nem értek, de vmit fel kell töltenem, nem? mi a csudát töltök én fel?

Ati 03-13-2008 14:43

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 165177)
én tudom, hogy ehhez nem értek, de vmit fel kell töltenem, nem? mi a csudát töltök én fel?

Ugyanazt, amit le. Ami apró részeit már letöltötted a filmnek, azt azonnal osztod is meg, és mások azt már töltik is tőled, akiknek azok a kis apró részek hiányzonak.

(Vedd úgy, mintha 1 perces részekre lenne osztva a film. Amelyik részét épp le tudod valakitől tölteni, azt letöltöd. Attól, hogy nem tudod megnézni, mert csak a 8. és a 29. perc van letöltve, attól más, akinek pont a 8. és a 29. perc hiányzik, az máris szedi tőled.)

Grabi 03-13-2008 14:44

áhááá...én meg a kis naív fejecskémmel azt hittem h van pár önzetlen emberke aki felrakja a videót és a nép meg tölti le. így már értem. végülis így logikusabb is :)


All times are GMT +1. The time now is 23:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu