Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Hódító Kézikönyv (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=59)
-   -   08.06. Óriás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2023)

NorB 08-13-2007 14:54

Quote:

Originally Posted by Artúr (Post 108991)
Kiknek ajánlom:
- Akik varázsló vagy hadi országot szeretnének irányítani
- Magányos farkasoknak és szövetségbe játszóknak egyaránt jó
- Akiket nem vonz a tolvajlás
- Akik valami könnyen játszható fajt szeretnének kipróbálni

Stratégia: A tolvajlás ellen kiválóan védi a faji varázslata ezért nem érdemes sok kocsmát és tolvajt tartania. A varázslói a legerősebbek a hódítóban ezért a profi varázslók mind óriással játszanak. Bár haderőben van nála erősebb is, a kocsmákon spórolt helyen barakkokat építve igen erős hadiország építhető. Szövetségbe varázslónak, hadisnak is alkalmas. Kevert hadi/vari felállásban magányos farkasoknak is jó választás. Tolvajnak a faji hátrányai miatt alkalmatlan.
Magányos farkasoknak az íj/elit felállást, aktívabb, többet gép előtt lévő játékosoknak, szövetségbe, az íj/ló felállás talán jobb választás.
Az 1/A csoportban a kiélezett felépítésű országok miatt az óriás nem számít erősnek katonailag. Ezért ott ritkábban játszák mint a normál csoportokban.

Az óriáshoz legjobban illeszkedő személyiségek: tudós, kereskedő, (kisebb csoportokban hadisoknak: vándor).

Az általam javasolt kezdő épületarányok hadis/varis felállásban:
Ház: 18%
Barakk: 35%
Torony: 6%
Tanya: 14%
Kocsma: 5%
Templom: 15%
Egyéb 7%

javítások:
1. Szövetségbe varázslónak, hadisnak és a kettő keverékének, un. hadisvarisnak is nagyon népszerű. MF...

2. A varázslói különlegesen erősek a hódítóban és elég jól védhetőek, ezért az óriás varázsló országok különösen gyakoriak más fajokkal szemben. Bizonyos speciális esetektől eltekintve elmondható, hogy az óriás a legjobb varázsló faj.

Serg 09-01-2007 23:26

Óriásnak én a következő éplistát írnám 1000 hektáron:

Ház 18%
Barakk 50%
Raktár 4%
Kocsma 1%
Templom 12%
Torony 13%
Bank 2%
Az ország igy 5 körös és akár éhezhet is 1-2 kört ha figyelünk rá és a bankok és a tornyok az intézőben alul vannak
Ez ebben a felállásban elég jó hadi a faji sajátosságok miatt tolira elég védett és mágikus pajzsal és jó morállal a varázslatok ellen is kielégítően védett.Akár szöviben akár mfként is megállja a helyét.Természetesen csak olyanok valósítsák meg akik minimum hóditóznak egy ideje mert ez nem a kezdőknek való éplista.

Serg 09-10-2007 21:28

Quote:

Originally Posted by Artúr (Post 108991)
Kiknek ajánlom:


Az 1/A csoportban a kiélezett felépítésű országok miatt az óriás nem számít erősnek katonailag. Ezért ott ritkábban játszák mint a normál csoportokban.

Az óriáshoz legjobban illeszkedő személyiségek: tudós, kereskedő, (kisebb csoportokban hadisoknak: vándor).

Ennek azért ellentmondanék pont az 1A ban lehet kegyetlenül kiélezni az óriást akár 80-90% barakkra is és klántámadásban alig gyengébb az orknál(+10%lakiteki és katonái 15% al erősebbek és kevesebb templom és kocsma kell neki)

Reaktor 09-11-2007 09:18

az ork klántámadásban 13%-kal erősebb az óriásnál azonos barakkmennyiségnél.

Grabi 09-11-2007 09:19

zoli, sergel tegnap ezen vitatkoztunk 15-20 percet :)

Pax Hungaricum 09-11-2007 11:31

Csak hogy maradjunk az 5. szinten:

Föld: 599 hektár Katona: 0
Népesség: 7.701 Védő: 0
Foglalkoztatottság: 95% Támadó: 0
Pénz: 460.515.617 Íjász: 0
Étel: 0 bála Lovas: 0
Rúna: 146.382 rúna Elit: 17.360
Morál: 87 % Varázsló: 7.000
Katonai morál: 94 % Tolvaj: 1.120
Szövetség: magányos farkas Faj: Óriás
Személyiség: Tudós

Ugyanez az ország éplistaként így fest:


Ház 110 18%
Barakk 310 52%
Tanya 84 14%
Könyvtár 13 2%
Kocsma 20 3%
Templom 50 8%
Kórház 12 2%

Szerintem abszolút életképes hadi ország mind anarchista, mind normál csoportokban.
Én speciel már felmentem vele a 4. szintre, ott sem volt bajom. A faji varázslat megvéd, amit előttem már sokan ecseteltek, hogy milyen jó is, tehát én már nem ismétlem el őket. :)
Az óriás valóban varázslóként mutathatja meg igazi erejét, de szerintem a hadikat sem szabad lebecsülni.
Egy 52% barakkos 15% faji bónuszos 35%os tudós óriást földön sem szabad lebecsülni. Igencsak nagyot üt!

laci 09-11-2007 12:39

Én egy picit sokallom a tolvajokat. Igazából a faji varázslat számít, ha az nincs fent, ennyi tovajt úgyis átlop minden, magát tolvajnak mondó ország, ha meg fent van a varázslat, akkor nem sokan fognak próbálkozni, kár ennyi helyet kocsmákra pazarolni.

Pax Hungaricum 09-11-2007 13:05

Igazából azért tartok ennyit, hogy az orkok ne tudjanak rúnát lopni... :)

De persze átalakítható az a 20 kocsma úgy, hogy:
1 kocsma
10 barakk
9 bank


Az is elég jó, és tovább nő a hadi ereje 560 elittel. (És úgy azoknak is megfelel majd az éplistám, akik 56 tolvajos óriáshoz vannak szokva. :)) (Mert ugye 56 azért szükséges infószerzés miatt. Pl: Térkapus felderítés, élőhalottak felmérése, stb!)

Bár az eddig felmerült 50%-os barakkos óriásnál már így is erősebb, ahogy én használom.

Szóval azzal a 20 kocsmával egyéni igényekhez mérten lehet babrálni.

Valezius 09-11-2007 13:07

Quote:

Originally Posted by Pax Hungaricum (Post 124027)
Pl: Térkapuk felderítése

Csakhogy a kezdők is értsék ;)
Ugye itt arra gondolsz, hogy azt akarod az 56tolival megtudni, hogy kik a szövetségesei annak, aki a kaput nyitotta rád :)

Remedy 09-11-2007 13:09

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 124029)
Csakhogy a kezdők is értsék ;)
Ugye itt arra gondolsz, hogy azt akarod az 56tolival megtudni, hogy kik a szövetségesei annak, aki a kaput nyitotta rád :)

Vagy annak, akire kaput nyitsz, de nem fersz be tolikkal.... :)


All times are GMT +1. The time now is 10:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu