Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Egy gépről több játékos (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3846)

Ati 10-25-2009 17:46

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 226415)
Próbáld ki! :)
Belépsz az egyiken, beállítod, hogy más IP-t jelezzen a fontos eseményeknél, majd belépsz egy "elvileg" ugyanolyan IP-vel bíró gépről. Ha kiírja, akkor nem. :)

Ha ugyanaz az ip, akkor arra nem fog eseményt generálni. Ennek egyedüli célja, hogy ha más címről lép be valaki, akkor arról tudj.

Remedy 10-25-2009 17:48

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 226415)
Próbáld ki! :)
Belépsz az egyiken, beállítod, hogy más IP-t jelezzen a fontos eseményeknél, majd belépsz egy "elvileg" ugyanolyan IP-vel bíró gépről. Ha kiírja, akkor nem. :)

(Nálunk a koliban én kipróbáltam, mert a szobatársam el akart kezdeni játszani, és két gépnek vette, mikor máshonnan, a kolin belül beléptem. Pedig mondjuk ilyen letöltögetős oldalon az egész kolit 1 IP-nek nézni.)

Ez nem ilyen egyszeru, lehet, hogy ket kulon http proxy volt beallitva nektek a koleszban, esetleg tobb proxy is van, es mondjuk a proxy.* tobb ip-t szolgal ki, es az esetek x szazalekaban siman egyezhet az iptek ilyen esetben.

A mi koleszunkban pl 3 dinamikus proxy volt, es random szortak szet a kereseket...

vityu 10-25-2009 17:50

Hmm, akkor remélem, hogy más nem játszik a koliból, csak én! :)
Bár félig meddig szeretném azt hinni, hogy rajtam kívül még sokan, de ebben az esetben ne legyen így! :)

Ati 10-25-2009 17:57

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 226418)
Hmm, akkor remélem, hogy más nem játszik a koliból, csak én! :)

Vadidegen emberek is használják a gépedet, akikről fogalmad sincs, hogy mit csinálnak?

Bár nem ismerem a kolesz technikai körülményeit, szerintem az ide vonatkozó FAQ legelső pontja ismerteti ezt a helyzetet.

Remedy 10-25-2009 18:30

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 226418)
Hmm, akkor remélem, hogy más nem játszik a koliból, csak én! :)
Bár félig meddig szeretném azt hinni, hogy rajtam kívül még sokan, de ebben az esetben ne legyen így! :)

Nalunk tobben jatszottunk a koleszbol, mindig mindenki a sajat geperol, egymashoz nem lepkedtunk be, es semmi problema nem volt.... :)

Tsyl 10-25-2009 19:52

Sziasztok! Olvasva a hozzászólásokat bennem a következő kérdés merült fel.:

Ha évek óta egy szövetségben vagyok egy csapatban...minden nap, az ugye mondhatni idővel már-már egy kis családnak is számít. Nos ebből indultam ki.
Ha valaki több éve játszik csatlósaival és egyszer csak kipattan a szikra, miszerint mit szólnátok egy talihoz pld. nálam, egy hétvégére...akkor ez hogyan kezelendő le adott esetben?
Reggel autóba ül a klán 9 tagja és lerobog hozzám (természetesen útközben azért valami célzó vízről gondoskodik, mert ugye így illik:D )..szóval megérkeznek, majd jó pofizás,sztorik poénok stb..., de ugye az élet nem áll
meg a Hódon sem és mindenki szeretne az országára ránézni...arról nem is beszélve ha a helyzet éppenséggel hadi cselekményektől feszélyezett...ebben az esetben az én otthonomban van lehetőségük csak a belépésre....nos gondolom a többit nem kell részleteznem...ez a valóságban viszont nem hinném, hogy szankció mentes lenne...
...ám mielőtt valaki rám húzná a vizes lepedőt és gyanúsítgatásokba menne át, őszinte szívvel kijelenthetem,hogy nálam tuti nem lesz Hódos tali, mert mivel a kutyáim a láncot és kennelt nem ismerik -az idegeneket pedig nem tűrik- így kizárt dolog, hogy betudnám őket zárni több órára... :)
Tudom persze kicsit szélsőséges az eszmefuttatásom, de mélyebben belegondolunk lehet némi realitása azért:)

Alg 10-25-2009 19:53

Quote:

Originally Posted by Tsyl (Post 226451)
Sziasztok! Olvasva a hozzászólásokat bennem a következő kérdés merült fel.:...

(Klán)szabi...?
Mod: tudom, piacos seregekkel gond van, de hát azt meg meg kell oldani:)

Remedy 10-25-2009 20:11

Quote:

Originally Posted by Tsyl (Post 226451)
Sziasztok! Olvasva a hozzászólásokat bennem a következő kérdés merült fel.:

Ha évek óta egy szövetségben vagyok egy csapatban...minden nap, az ugye mondhatni idővel már-már egy kis családnak is számít. Nos ebből indultam ki.
Ha valaki több éve játszik csatlósaival és egyszer csak kipattan a szikra, miszerint mit szólnátok egy talihoz pld. nálam, egy hétvégére...akkor ez hogyan kezelendő le adott esetben?
Reggel autóba ül a klán 9 tagja és lerobog hozzám (természetesen útközben azért valami célzó vízről gondoskodik, mert ugye így illik:D )..szóval megérkeznek, majd jó pofizás,sztorik poénok stb..., de ugye az élet nem áll
meg a Hódon sem és mindenki szeretne az országára ránézni...arról nem is beszélve ha a helyzet éppenséggel hadi cselekményektől feszélyezett...ebben az esetben az én otthonomban van lehetőségük csak a belépésre....nos gondolom a többit nem kell részleteznem...ez a valóságban viszont nem hinném, hogy szankció mentes lenne...
...ám mielőtt valaki rám húzná a vizes lepedőt és gyanúsítgatásokba menne át, őszinte szívvel kijelenthetem,hogy nálam tuti nem lesz Hódos tali, mert mivel a kutyáim a láncot és kennelt nem ismerik -az idegeneket pedig nem tűrik- így kizárt dolog, hogy betudnám őket zárni több órára... :)
Tudom persze kicsit szélsőséges az eszmefuttatásom, de mélyebben belegondolunk lehet némi realitása azért:)

Te is olvasd el a faqt. Le van irva, ilyenkor mi a teendo. :) (hadi akcio kizarva, azt oldjak meg telorol...)

Ati 10-25-2009 20:22

Quote:

Originally Posted by Tsyl (Post 226451)
Sziasztok! Olvasva a hozzászólásokat bennem a következő kérdés merült fel.:

Ha évek óta egy szövetségben vagyok egy csapatban...minden nap, az ugye mondhatni idővel már-már egy kis családnak is számít. Nos ebből indultam ki.
Ha valaki több éve játszik csatlósaival és egyszer csak kipattan a szikra, miszerint mit szólnátok egy talihoz pld. nálam, egy hétvégére...akkor ez hogyan kezelendő le adott esetben?
Reggel autóba ül a klán 9 tagja és lerobog hozzám (természetesen útközben azért valami célzó vízről gondoskodik, mert ugye így illik:D )..szóval megérkeznek, majd jó pofizás,sztorik poénok stb..., de ugye az élet nem áll
meg a Hódon sem és mindenki szeretne az országára ránézni...arról nem is beszélve ha a helyzet éppenséggel hadi cselekményektől feszélyezett...ebben az esetben az én otthonomban van lehetőségük csak a belépésre....nos gondolom a többit nem kell részleteznem...ez a valóságban viszont nem hinném, hogy szankció mentes lenne...
...ám mielőtt valaki rám húzná a vizes lepedőt és gyanúsítgatásokba menne át, őszinte szívvel kijelenthetem,hogy nálam tuti nem lesz Hódos tali, mert mivel a kutyáim a láncot és kennelt nem ismerik -az idegeneket pedig nem tűrik- így kizárt dolog, hogy betudnám őket zárni több órára... :)
Tudom persze kicsit szélsőséges az eszmefuttatásom, de mélyebben belegondolunk lehet némi realitása azért:)

Erre a helyzetre szintén le van írva a válasz a ma már nagyon sokszor említett FAQ-ban. :(

[HTPA]GeeForce 10-25-2009 20:30

Szia Ati :D
Látom nem sok újság van errefelé, továbbra is mindenkit a több gépről való játék érdekel.
Írd bele a faqba, hogy "menjetek játszani az anarchba, aszt jóvan..." :D


All times are GMT +1. The time now is 17:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu