Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   10 személyiség hogy? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1580)

Szecsa 03-21-2007 20:29

Rovidebb szerintem igy kiirni :D

Blacky 03-21-2007 20:51

halla volna egy kérdésem a személyiségekkel kapcsolatban...Észrevettétek hogy ha személyiséget választok ami ugye fakultativ vagy akarom vagy nem de ha pl kereskedöt választom ahhoz hogy érjen valamit akkor elég sok bankot kell épiteni..ami viszont más épületek rovására megy...ami akár az oris rovására is mehet..mig a többi személyiséget kiválasztod azt már "hopp" pl ott az 5% tekiplusz..vagy a tulélönek a védelem a tábornoknak a plussz tábornok ..egyedül a kereskedö személyiségnél van hogy épületet kell épiteni....Miért alakulhatott ez igy ?? ráadásul az a körönkénti 7500 arany sem tul vonzo ahogy észrevettem akkor érdemes már bankot nagyobb számban tartani ha annyirra maagsan vagy vagy annyi az mnt-d hogy tutira nem kell védelemmel foglalkozni...Jo ez igy ????

Never 03-21-2007 20:58

Jó.
(Csak hogy ne legyen túl rövid.:) )

Andrew 03-21-2007 20:59

Quote:

Originally Posted by Blacky (Post 81574)
halla volna egy kérdésem a személyiségekkel kapcsolatban...Észrevettétek hogy ha személyiséget választok ami ugye fakultativ vagy akarom vagy nem de ha pl kereskedöt választom ahhoz hogy érjen valamit akkor elég sok bankot kell épiteni..ami viszont más épületek rovására megy...ami akár az oris rovására is mehet..mig a többi személyiséget kiválasztod azt már "hopp" pl ott az 5% tekiplusz..vagy a tulélönek a védelem a tábornoknak a plussz tábornok ..egyedül a kereskedö személyiségnél van hogy épületet kell épiteni....Miért alakulhatott ez igy ?? ráadásul az a körönkénti 7500 arany sem tul vonzo ahogy észrevettem akkor érdemes már bankot nagyobb számban tartani ha annyirra maagsan vagy vagy annyi az mnt-d hogy tutira nem kell védelemmel foglalkozni...Jo ez igy ????

hmm... a "hopp 5%" tekibónuszhoz minimum 1500-al több lopható tekercset kell tartanod :)
a túlélőhöz kell tartani katonákat is, és ahhoz, hogy legyen értelme a személyiségnek, valakinek ártania kell Neked
a tábornokot is ki kell küldened, a harcoshoz és a vándorhoz támadnod kell, ezzel védtelenül hagyva az oridat
a varázslóhoz/tolvajhoz használnod is kell őket, különben mit sem ér a +% készi
a kereskedőhöz meg bankot kell tartani, ami amúgy is kell a pénz védelme miatt ;)

Valezius 03-21-2007 23:07

Hú milyen népszerű ma Tuvalu :)

Blacky: Szerintem a kereskedőnél a 7500arany azért olyan kevés, mert az árak alkalmazkodnak ehez, ha 25000-re emelnéd akkor is kevés lenne, mert az árak mennének feljebb. Persze ez nem biztos, csak így sejtem.

Kutyuleee 03-21-2007 23:31

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 81633)
Hú milyen népszerű ma Tuvalu :)

Blacky: Szerintem a kereskedőnél a 7500arany azért olyan kevés, mert az árak alkalmazkodnak ehez, ha 25000-re emelnéd akkor is kevés lenne, mert az árak mennének feljebb. Persze ez nem biztos, csak így sejtem.

jól sejted, csak ideiglenesen járnának jól. A csoportokba új pénz, 2úton kerül: a kereskedők bankjaiból, és a drágakőből (persze, ott a bónusz meg az adó, de azok elhanyagolhatóak ezekhez képest, illetve 4.szinten és felette a fellépő orik hoznak sok kp-t de az egyensúlyban van nagyából mert ugyanannyi jön fel mint onnan még feljebb kb). ha megemelkedne a csoportokba kerülö pénz, infláció kezdödne és minden áru ára feljebb menne és végülis beállna úgyanigy mint most, csak mondjuk mindennek 3xos ára lenne.

Dragi 03-22-2007 05:11

Quote:

Originally Posted by Blacky (Post 81574)
halla volna egy kérdésem a személyiségekkel kapcsolatban...Észrevettétek hogy ha személyiséget választok ami ugye fakultativ vagy akarom vagy nem de ha pl kereskedöt választom ahhoz hogy érjen valamit akkor elég sok bankot kell épiteni..ami viszont más épületek rovására megy...ami akár az oris rovására is mehet..mig a többi személyiséget kiválasztod azt már "hopp" pl ott az 5% tekiplusz..vagy a tulélönek a védelem a tábornoknak a plussz tábornok ..egyedül a kereskedö személyiségnél van hogy épületet kell épiteni....Miért alakulhatott ez igy ?? ráadásul az a körönkénti 7500 arany sem tul vonzo ahogy észrevettem akkor érdemes már bankot nagyobb számban tartani ha annyirra maagsan vagy vagy annyi az mnt-d hogy tutira nem kell védelemmel foglalkozni...Jo ez igy ????

a Gazdálkodónak is bányát kell építenie hogy érjen is valamit ;)

LotR 03-22-2007 09:26

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 81640)
a Gazdálkodónak is bányát kell építenie hogy érjen is valamit ;)

vannak amiknél épület kell van aminél meg más :)
Ebbe mia fura? :confused:

Dragi 03-22-2007 15:28

Quote:

Originally Posted by LotR (Post 81681)
vannak amiknél épület kell van aminél meg más :)
Ebbe mia fura? :confused:

mondtam én olyat hogy fura ?:)

LotR 03-22-2007 15:31

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 81850)
mondtam én olyat hogy fura ?:)

félreértettem, nem inged ne vedd fel! ;)
Akinek inge annak szólt! Vegye magára! :D


All times are GMT +1. The time now is 15:01.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu