Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Hódító kalkulátor (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4881)

Thrink 11-02-2014 15:12

Nem tudom, hogy pl. hadászattal foglalkozó kalkulátorok mennyire uptodate-ek, de pl. az általam talált épületlistával foglalkozó kalkulátor utolsó módosítása 2010.09.25-én történt. Az nem ma történt.

Mivel régóta nem játszottam, nem tudom hogy mennyire érvényesek még ezek a kalkulátorok, valamint a bennük lévő hibákat sem ismerem, ezért kezdtem neki egy saját készítéséhez. Lehetnek még benne problémák, a védőérték számítását "lektorálták" :), a támadóértéket még nem. Természetesen ennek ellenére is lehet probléma az átnézett résszel, ezért (is) tettem elérhetővé a forrását is. Bárki bele tud nézni, javítást tud eszközölni vagy a használt képletekben lévő hibákra rávilágítva én is javítom a jelzett hibákat. Így tett @berkesma is a github-on (ő nézte át a védőértékeket, ezért is külön köszönet neki).

Ezen felül már most vannak benne olyan funkciók, melyeket mások csak terveztek beépíteni a sajátjukba, vagy egyáltalán nem is merült fel bennük. Ilyen pl. a Pool által jelzett szabadságon lévő szövetségesek után számítandó plusz védőérték, vagy a maximális tudományfokozattól eltérő értékek használata a csata szimulációjánál (amely @berkesma ötlete volt).
Plusz előny (számomra), hogy egy helyen megtalálok mindent, nem kell több oldalt látogatnom.

Mint írtam, ez első sorban saját használatra lett szánva, de nem vagyok irigy. :) Ha valaki használni szeretné, ám tegye. Az esetleges hibajavításokat vagy új ötleteket pedig örömmel fogadom és mint a mellékelt példák mutatják, meg is valósítom őket.

A hétvégén 57 commit született a kalkulátort illetően, rengeteg hibajavítás és új feature került bevezetésre.
Ám a munka még koránt sem ért a végére, úgyhogy továbbra is arra kérek minden érdeklődőt, hogy csupán tesztelés gyanánt nyomkodja a toolt, 100%-ban ne támaszkodjon rá. Nem tudom és nem is akarok semmilyen felelősséget vállalni.

szoviet t56 11-09-2015 15:52

Üdv!
Van most jelenleg érvényes kalkulátor ami egybe foglalja a tolvaj, mágikus és hadi akciókat?

Tsobi 11-09-2015 21:17

Quote:

Originally Posted by szoviet t56 (Post 309121)
Üdv!
Van most jelenleg érvényes kalkulátor ami egybe foglalja a tolvaj, mágikus és hadi akciókat?

Cseho 2.0?
Bár az nincs frissítve a felesre.

Farkas 11-10-2016 20:47

Quote:

Originally Posted by szoviet t56 (Post 309121)
Üdv!
Van most jelenleg érvényes kalkulátor ami egybe foglalja a tolvaj, mágikus és hadi akciókat?

Próbáld ki az általam csinált Silmarilion programot. Csináltam neki egy külön topicot ott megtalálod a legújabb verziót és minden fontosabb infót.


All times are GMT +1. The time now is 04:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu