Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Windows termékaktivitás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3313)

Tsobi 12-25-2008 13:25

Azt hogy is érem el? :o:rolleyes:

Ati 12-25-2008 13:26

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 200280)
Azt hogy is érem el? :o:rolleyes:

Amikor indul (még mielőtt a windows logó megjelenik, tehát szinte közvetlenül bekapcsolás után) elkezded nyomogatni az f8-at a billentyűzeten. Elméletileg elég egyszer megnyomni a megfelelő időben, de mivel azt nem tudni, hogy mikor van, ezért jó, ha nyomogatod őrült módjára, akkor biztos úgy indul el. :D

Redback 12-25-2008 13:30

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 200279)
Safe mode? ("Csökentett mód" magyarul, azt hiszem.)

Én is ezt kérdeztem Tsobi :D

Tsobi 12-25-2008 13:32

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 200282)
Én is ezt kérdeztem Tsobi :D

:p :p :p

Hex 12-25-2008 13:44

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 200281)
Amikor indul (még mielőtt a windows logó megjelenik, tehát szinte közvetlenül bekapcsolás után) elkezded nyomogatni az f8-at a billentyűzeten. Elméletileg elég egyszer megnyomni a megfelelő időben, de mivel azt nem tudni, hogy mikor van, ezért jó, ha nyomogatod őrült módjára, akkor biztos úgy indul el. :D

elég ha lenyomva tartod a billentyűt :P

Ati 12-25-2008 13:56

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 200284)
elég ha lenyomva tartod a billentyűt :P

Ezek szerint én mindig biztosra mentem. :D

Tsobi 12-25-2008 14:14

Csökkentett módban be tudok lépni,de mit is érek ezzel? Semmit nem tudok csinálni vele,így a gondot sem tudom helyrehozni. :(

Druida 12-25-2008 14:18

így le tudod menteni a fontosabb adataidat adathordozóra egy újra install előtt szerintem.

Ati 12-25-2008 14:27

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 200287)
Csökkentett módban be tudok lépni,de mit is érek ezzel? Semmit nem tudok csinálni vele,így a gondot sem tudom helyrehozni. :(

Ez arra jó, hogy lásd, hogy a Windows alapjai még megvannak. Innen tudsz mentést csinálni, ahogy Druida is említette. Ezt mindenképp célszerű megtenni.

Ezután:

1,

Egy rendszervisszaállítással próbálkozhatsz. Olyan dátumot válassz, amikor még működött a Windowsod. (Start, Accessories, System Tools, System restore)

2,

Aztán próbálkozhatsz azzal, hogy csökkentett mód után rendes módban elindítod a Win-t, hátha magához tér.

Ha nem, akkor valamelyik driver betöltése okozza a problémát. Teljes csökkentett mód helyett válaszd azt a pontot, amikor Te mondod meg, hogy mit indítson el, és mit ne. És innentől kísérletezz, hogy pár dolgot nem indítasz el, akkor bejön-e a Win, és tudod-e használni. Néhány óra játszadozás után le tudod csökkenteni a lehetőségeket pár driverre, ami a problémát okozza. Ha ez megvan, akkor ezeket kell leszedned a gépről, és onnantól ismét használható a Win-ed.

3,

WIndows telepítő cd-ről próbálkozhatsz egy rendszerjavítással. Ezzel csak óvatosan, mert láttam már olyan lemezt, amiről ez az opció valahogy lemaradt, és amint betetted a cd-t, egyből nekiállt egy friss installnak... Nem feltétlen az, amit az ember akarna ilyenkor... :)

Redback 12-25-2008 15:13

Ahogy ovlasgattam, az okozza problémát, hogy nem találja a win némely rendszerfárlokat.MEg neten van leírás hogy csökkentett módban hogy lehet megoldani.


All times are GMT +1. The time now is 16:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu