Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   A 2010-es év legjobb Hódítósa (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4070)

Ati 02-11-2010 20:31

Ez a holnapi arra is jó lesz, hogy bemutassam a pontozást, hogy később egyértelmű legyen.

Pool 02-11-2010 20:54

A minusz pontozás nem igazán igazságos (sztem)
aki mondjuk egy hétköznap délelőtti párbajon ér csak rá és megnyeri egy 4 fős csapatban, az kap 5 pontot a győzelemért és kap -2 pontot mert hátulól a 4. lett ( Ati országa nem számolva, tehát végülis 5 fős párbaj)= a győzelme ért 3 pontot...
lehet egy fordulóban ennyit tud játszani és máris jelentősen csökkennek a végső győzelmi esélyei

tudom, erről már volt szó, hogy nem ugyanaz 4 főst nyerni mint 10-16 főst, de vhol ezt nem érzem teljesen igazságosnak...
esetleg lehetne egy olyan, hogy a dobogón végzők nem kapnak minusz pontot
sztem....

Remélem, jól értelmezve a pontozást írtam ezt :)

a másik:"Az indulóérték fölött végzett országok minimum nulla pont kapnak. (Például 3 fős párbaj esetén tehát a harmadik helyezett nem +3-5=-2 pontot kap, hanem nulla pontot.)"---->nem biztos, hogy vki indulóérték fölött lesz 3. :)


(azért itt szólok hozzá a pontozáshoz, mert 2 napig nem volt netem és most ezt néztem meg elsőnek külsőn)

Ati 02-11-2010 21:01

Érthető ez az álláspont is, de én továbbra is azt modom, hogy többet ér egy 20 fős párbajt megnyerni, mint egy 3 főset.

Ha valaki olyankor nyer egy párbajt, amikor senki más nem ért rá, az ne legyen egyenértékű azzal, amikor meg kell kűzdeni még a dobogós helyért is, nemhogy az elsőért.

Pool 02-11-2010 21:07

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240623)
Érthető ez az álláspont is, de én továbbra is azt modom, hogy többet ér egy 20 fős párbajt megnyerni, mint egy 3 főset.

Ha valaki olyankor nyer egy párbajt, amikor senki más nem ért rá, az ne legyen egyenértékű azzal, amikor meg kell kűzdeni még a dobogós helyért is, nemhogy az elsőért.

Persze, én megértem amit írsz, de elég gáz, hogy vki el tud indulni párbajonként 1*, Ő a legprofibb párbajos (most nem magamra gondolok :)) megnyeri a párbajt +2000 pont előnnyel és azon kell izgulnia, legyenek már vagy 10-en, amikor játszik...
én úgy érzem, vmi köztes megoldást kellene kitalálni

azok a 20 fős párbajok meg te is tudod, milyenek, nem bántásból írom, de amikor 16 fős is volt, abból min. 8 azt se tudta, hol van :)
több fő=több ingyenföld stb....

személy szerint nekem mindegy, mert sok párbajon tudtam indulni fordulónként, de mégsem érzem ezt így jónak...


Majd 27.-én beszélünk róla személyesen :)

richardka 02-12-2010 08:04

nem lehetne látni valahogy hogy eddig kik jelentkeztek??

a létszámra lennék kiváncsi:) meg hogy kik vannak eddig:D

Ati 02-12-2010 08:28

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 240651)
nem lehetne látni valahogy hogy eddig kik jelentkeztek??

a létszámra lennék kiváncsi:) meg hogy kik vannak eddig:D

A jelentkezők listája nem publikus. A párbajok alkalmával majd a legtöbbre fény derül.

Elfi 02-12-2010 09:37

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 240620)
A minusz pontozás nem igazán igazságos (sztem)
aki mondjuk egy hétköznap délelőtti párbajon ér csak rá és megnyeri egy 4 fős csapatban, az kap 5 pontot a győzelemért és kap -2 pontot mert hátulól a 4. lett ( Ati országa nem számolva, tehát végülis 5 fős párbaj)= a győzelme ért 3 pontot...
lehet egy fordulóban ennyit tud játszani és máris jelentősen csökkennek a végső győzelmi esélyei

tudom, erről már volt szó, hogy nem ugyanaz 4 főst nyerni mint 10-16 főst, de vhol ezt nem érzem teljesen igazságosnak...
esetleg lehetne egy olyan, hogy a dobogón végzők nem kapnak minusz pontot
sztem....

Remélem, jól értelmezve a pontozást írtam ezt :)

a másik:"Az indulóérték fölött végzett országok minimum nulla pont kapnak. (Például 3 fős párbaj esetén tehát a harmadik helyezett nem +3-5=-2 pontot kap, hanem nulla pontot.)"---->nem biztos, hogy vki indulóérték fölött lesz 3. :)


(azért itt szólok hozzá a pontozáshoz, mert 2 napig nem volt netem és most ezt néztem meg elsőnek külsőn)

Teljesen egyetértek!

Alapvetően az Ati által kitalált pontozási rendszer jó, csak szerintem nem erre a lebonyolítási rendszerre.

Volt egy korábbi felvetésem miszerint ki kellene számolni, hogy a 2009-es sorozatban ezzel a pontozási módszerrel mi lett volna a végeredmény.

Az világos, hogy 20 fős és 3 fős párbajt megnyerni nem ugyanaz, de 3 fős és 5 fős párbajt már majdnem. És a legrosszabb, hogy tőlem teljesen független a párbajon résztvevők száma.

Ennyi erővel pár játékos nem jelentkezik (direkt) arra a párbajra amire X játékos és máris kinullázták. .

Megoldható lenne az, hogy ne lehessen látni ki jelentkezett párbajra, és azt se hogy hányan lesznek?


Melyik a kisebbik rossz?

1. Ha valaki úgy tartja veled a lépést, hogy 3 fős párbajokat nyer!?

2. Ha nem tudod tartani a lépést, mert pont kis létszámú párbajokon érsz rá!?

Szerintem az 1-es.

Ati 02-12-2010 09:41

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240657)
Ennyi erővel pár játékos nem jelentkezik (direkt) arra a párbajra amire X játékos és máris kinullázták. .

:confused::confused::confused:

Nem adódnak össze a párbajokon szerzett pontok, és átlag se számít. A legjobb eredmény számít. Amint megnyer egy nagyobb létszámú párbajt, meglesz az 5 pontja, függetlenül attól, hogy más párbajokon esetleg egyedüli indulóként nulla pontot kapott.

Ha mások direkt nem jelentkeznek sose arra, amire ő, akkor kap majd 1-1 pontokat, más meg nullát, mivel nem játszik, és ezzel megnyeri a párbajsorozatot.

Elfi 02-12-2010 09:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240659)
:confused::confused::confused:

Nem adódnak össze a párbajokon szerzett pontok, és átlag se számít. A legjobb eredmény számít. Amint megnyer egy nagyobb létszámú párbajt, meglesz az 5 pontja, függetlenül attól, hogy más párbajokon esetleg egyedüli indulóként nulla pontot kapott.

Ha mások direkt nem jelentkeznek sose arra, amire ő, akkor kap majd 1-1 pontokat, más meg nullát, mivel nem játszik, és ezzel megnyeri a párbajsorozatot.

Úgy értem, hogy valaki egy fordulóban több párbajon is el tud indulni, ha akar, valaki meg esetleg csak 1 alaklommal, ha látom pl., hogy az összesítettben 2. helyezett a 3 fordulóban még nem játszott én már szereztem abban a fordulóban 2 pontot, nem fogok jelentkezni, hogy a kis létszám miatt 0 pontot szerezzen. .

Ati 02-12-2010 09:53

Most komolyan azon taktikázunk, hogy ki miért NEM fog játszani? Akinek a nyerő taktikája az, hogy NEM játszik, annak nem biztos, hogy megéri beszállni a párbajsorozatba, mivel nulla párbajon való részvételért tényleg sok az 500 kör nevezési díj.


All times are GMT +1. The time now is 12:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu