Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Adjuk vissza a felelfet a fenti csoportoknak! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4320)

Remedy 09-01-2010 20:44

Olvasgatva ezt a topicot, csak egy csendes kerdesem lenne:

Ember vs Felelf. Melyiket valasztanad ha tolvaj szeretnel lenni?

Remelem a valaszok 99%-a a felelf lenne.

Elonye az Emberrel szembeni: Tud a szoviben varazsolni is. Lassabban farad a tolvaja. 10%+ lakashelyzeti bonusza van. 10%+ nativ hadi vedelme van. Arnyak varazslata durvan erositi a tolvajait. 10%+ toliteki bonusza is van.

Ember egy db elonye: nehez artozni...


Mindezeket vegiggondolva, miert is a felest akarjatok erositeni?

Pool 09-01-2010 20:55

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 262484)
Olvasgatva ezt a topicot, csak egy csendes kerdesem lenne:

Ember vs Felelf. Melyiket valasztanad ha tolvaj szeretnel lenni?

Remelem a valaszok 99%-a a felelf lenne.

Elonye az Emberrel szembeni: Tud a szoviben varazsolni is. Lassabban farad a tolvaja. 10%+ lakashelyzeti bonusza van. 10%+ nativ hadi vedelme van. Arnyak varazslata durvan erositi a tolvajait. 10%+ toliteki bonusza is van.

Ember egy db elonye: nehez artozni...



Mindezeket vegiggondolva, miert is a felest akarjatok erositeni?

Én nem akarom, de az ígéret szép szó :)

Bár, amiket leírtam, azok közül ha egy (több) megvalósulna, lehet én is kerítenék felest vmelyik szövimbe vagy én lennék az...:)

Reaktor Az Ember Faj újjászületéséhez meg ha elkezdesz ötletelni, folytatom :)

Takanohana 09-01-2010 20:57

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 262484)
Olvasgatva ezt a topicot, csak egy csendes kerdesem lenne:

Ember vs Felelf. Melyiket valasztanad ha tolvaj szeretnel lenni?

Remelem a valaszok 99%-a a felelf lenne.

Elonye az Emberrel szembeni: Tud a szoviben varazsolni is. Lassabban farad a tolvaja. 10%+ lakashelyzeti bonusza van. 10%+ nativ hadi vedelme van. Arnyak varazslata durvan erositi a tolvajait. 10%+ toliteki bonusza is van.

Ember egy db elonye: nehez artozni...


Mindezeket vegiggondolva, miert is a felest akarjatok erositeni?

Asszem pont azért, amiket leírtál. Ember már halálra van ítélve, legalább a tolisabb tolis faj maradjon meg.

Pool 09-01-2010 21:00

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 262488)
Asszem pont azért, amiket leírtál. Ember már halálra van ítélve, legalább a tolisabb tolis faj maradjon meg.

Egyik sincs halálra ítélve, nekem rengeteg ötletem van minden fajhoz :)
De ha mégis így lenne, akkor segítsünk neki feltámadni...

Remedy 09-01-2010 21:08

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 262488)
Asszem pont azért, amiket leírtál. Ember már halálra van ítélve, legalább a tolisabb tolis faj maradjon meg.

Szerintem semmi baj nincs vele. Tok jol el lehet vele szorakozni, es meg penzt is lehet vele keresni, es nem unalmas termelessel, hanem aktiv, es szorakoztato lopkodassal. Ati bankos otletet nagyon rossznak tartom, effektive azzal nem a feles erosodne hanem az osszes tobbi faj gyengulne, max azok lennenek cseppet megszivatva egy rovid ideig, akik nem olvassak a kulsot es nem epitenek bankot. De azert ne ugy erositsunk mar egy fajt, hogy mindenki masba belekenyszeritunk n-szer annyi bankot mint amennyi most van. :) (ez foleg 600 hektar kornyeken lehetne szivas....)

Takanohana 09-01-2010 21:14

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 262495)
Szerintem semmi baj nincs vele. Tok jol el lehet vele szorakozni, es meg penzt is lehet vele keresni, es nem unalmas termelessel, hanem aktiv, es szorakoztato lopkodassal. Ati bankos otletet nagyon rossznak tartom, effektive azzal nem a feles erosodne hanem az osszes tobbi faj gyengulne, max azok lennenek cseppet megszivatva egy rovid ideig, akik nem olvassak a kulsot es nem epitenek bankot. De azert ne ugy erositsunk mar egy fajt, hogy mindenki masba belekenyszeritunk n-szer annyi bankot mint amennyi most van. :) (ez foleg 600 hektar kornyeken lehetne szivas....)

Hát az az 1% aki toli akar lenni, és nem a felest választja, (mert 99% azt választja ugyebár), az jól elszórakozik vele. Vagy ezt a felesre írtad?

Remedy 09-01-2010 21:21

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 262497)
Hát az az 1% aki toli akar lenni, és nem a felest választja, (mert 99% azt választja ugyebár), az jól elszórakozik vele. Vagy ezt a felesre írtad?

A felelfre irtam, hogy szerintem nem kell erositeni.

monro 09-01-2010 21:29

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 262481)
Nem tudom, mennyire jók, de ezeket ötleteltem:


3. A kocsmák (csak a kocsmák) + 20% férőhelyet kapnának, ergo kevesebb kocsma elég lenne ugyanannyi tolvajnak, megint jutna másnak terület

4. A támadóerejét a -10%-ról szintenként +5, +10, +15, +20, +25%-ra növelném, de csak a földszerző támadásoknál. A feles inkább fedezős faj, ha nincs szövije és már nem alsó szinten van, ahol sok az üres/gyenge ori, ezzel könnyíteni lehetne a haladásán. A-ban viszont ez csak egyéni ütéseknél lenne megemelve, de klánütésnél is eltűnne a -10%, csak nem lenne +%


7. Nem 5, hanem 10 tolvaja enne meg 1 bála ételet, ezzel is az alsóbb szinteken levő feleseken lehetne segíteni, kevesebb tanyával, több másra fordítható területtel

8. El tudná lopni az ellenfél varázslóinak a készültségét, így gyengítve azt, kivédve a feléje/szövije felé irányuló ártókat, de csak maximum a tolvajkészüje 80%-áig tudna ilyet tenni és az ellopható kész 0-5% közötti érték lehetne (a szieszta viszont ezt nem tudná gyengíteni).


10. A kocsmákhoz nem 15, csak 5 ember kellene, hogy működjön, tehát megint kevesebb ház, több másra fordítható terület.

Kb. ennyi, lehet sok butaság, de ha már Gee-nek megígértem, írtam pár ötletet :)

Végre valami kreativitás tőled :)
Ezek tetszenek. (bonyolításokat leszámítva-egyéni ütés klánütés különbségre, szieszta nemműködésre gondolok itt)

Pool 09-01-2010 21:35

Quote:

Originally Posted by monro (Post 262502)
Végre valami kreativitás tőled :)
Ezek tetszenek. (bonyolításokat leszámítva-egyéni ütés klánütés különbségre, szieszta nemműködésre gondolok itt)

Kicsit erősnek éreznék egy klánütésnél +25% támadóerőt, de egyéni +25%, klán +10-15%-ot aláírnék...

[HTPA]GeeForce 09-01-2010 21:36

Vagy egész egyszerűen, mivel a tolvajai sokkal ügyesebbek, mint bárki másnak, a tolvajai által indított ártó akciók 20%-kal erősebbek.

Ebben az esetben jobban lépést tudna tartani a mészárlás hatásfokával, illetve alacsony hekin se lenne nevetséges, amit ártózik.


All times are GMT +1. The time now is 03:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu