Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   1/A szabadságrendszer és klánból kilépés (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4844)

Merengő 04-04-2014 19:12

Quote:

Originally Posted by none (Post 307609)
Mert a nagy klánok bizonyos heki felé nem engednek senkit, ha nem akarnak.. de már bőven leírtam a véleményem, ha úgy gondolod butaság, akkor hagyd figyelmen kívül.. én félek, ha ez így bekerül erősen megcsappanhat a létszám Aban..

ez nem anarch, hogy határok legyenek megszabva

Merengő 04-04-2014 19:19

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 307605)
Olyan szinten biztosan érdemes külön kezelni, hogy a "rövid szabiról visszatérés után 12 óráig ne lehessen szabira menni" javaslat mindenhova egyformán vonatkozik. Nem látok semmit, ami ez ellen szólna, és úgy emlékszem, hogy itt a fórumon is csak egyetlen ellenvetés volt, de ő sem tudta megmagyarázni miért.

Ezzel gyönyörűen biztosítani lehet, hogy a rövid szabi arra legyen hazsnálva, amire való, miközben a hosszú szabit egyáltalán nem befolyásolja.

Ez a rész szerintem pipa, lehet félretenni, és lépni tovább. Szerintem ez további megbeszélést nem igényel.

Ami még szabi volt, az 1/A specifikusan a 12 és 72 óra közötti visszajövetel megakadályozása. A fenti, általános szabis módosítás után ennek még van egyáltalán jelentősége?

van. mert az eredeti felvetésben a probléma az volt, hogy a klánokból 3-4 tag is elmehet szabira büntetlenül, mert 5 óra múlva már játékban is lehet egy esetleges klántámadás miatt amit ugye a szövik észlelnek. eddig azért nem mentek szabira az országok, mert féltek, hogy a 72 óra alatt (ami elég idő egy klántámadás kidolgozásához) valaki rájuk áll és csökkentett védő/támadó erővel tudnak csak kiállni. az éjszakai alvásnak nem ez volt a célja, szerintem aki 12 óra alvással nem elégszik meg, az legyen 72 óráig szabin. aki rendeltetés szerűen használja annak ez semmilyen hátrányt nem fog okozni.

none 04-05-2014 01:48

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 307608)
Tegyük fel, hogy kis klánokról beszélünk. Összeállnak egy jó klánba (mert nem kell 30% földet leadniuk, csak 1-2%-ot az új javaslat szerint), és megtámadnak valakit.

Miért baj, hogy nem tudja a megtámadott klán rögtön kiléptetni a tagjait?

Pláne a javaslat szerinti sokkal kedvezményesebb klánbalépés mellett?

Egy nagyon fontos dolgot kifelejtettem, bár már korábban leírtam.. 1 éves tapasztalat szerint és jó 50-100 klánütés után az elmúlt 1 évből.. a kis klánok nem találkoznak szétdobással..
Tehát a szétdobás megszűnésével hosszú távon nem lesz több klánütés, csak rövidtávon 1-2-3 nagyobb klán javít a helyzetén, aztán picit lecsökken a csoportlétszám, jó 10-20%-al:) és minden beáll a jelenlegihez hasonló állapotra..

Merengő 04-05-2014 10:18

Quote:

Originally Posted by none (Post 307614)
Egy nagyon fontos dolgot kifelejtettem, bár már korábban leírtam.. 1 éves tapasztalat szerint és jó 50-100 klánütés után az elmúlt 1 évből.. a kis klánok nem találkoznak szétdobással..
Tehát a szétdobás megszűnésével hosszú távon nem lesz több klánütés, csak rövidtávon 1-2-3 nagyobb klán javít a helyzetén, aztán picit lecsökken a csoportlétszám, jó 10-20%-al:) és minden beáll a jelenlegihez hasonló állapotra..

másold már be azt az 50-100 klánütést az elmúlt egy évből :D az heti kettőt jelentene :D illetve ha a kisklánok nem találkoztak szétdobálással, akkor az azt jelenti, hogy csak a nagyklánok dobálnak szét. ha a ti értékrendetek szerint vannak kis és nagy klánok és a kisklánokat akarjátok megvédeni mindenképpen akkor ezzel a változtatással igazából az ő helyzetük nem változik.

Ati 04-05-2014 10:32

(átmozgattam ide egy pár bejegyzést)

Ati 04-08-2014 10:12

Az 1/A szabadság kibővítésével (12-72 óra közötti visszajövetel korlátozása) kapcsolatban van-e még utolsó pillanatbeli hozzászólás?

none 04-08-2014 12:53

Ugye azt várjuk ettől, hogy kevesebb szabis lesz, főleg Aban?
Akkor, csak viszonyítás miatt: jelenleg 32 szabis van 217 oriból.. nézzük, ha ez bekerül, mi lesz 1-2 hónap múlva..:)

Ati 04-08-2014 13:23

Quote:

Originally Posted by none (Post 307630)
főleg Aban?

Most CSAK az A-ról van szó.

Quote:

Originally Posted by none (Post 307630)
Ugye azt várjuk ettől, hogy kevesebb szabis lesz, főleg Aban?

Nem ez a célja. Az a célja, hogy arra legyen használva a rövid szabadság, amire ki lett találva, és ezáltal a klántámadások kiszámíthatóbbak legyenek mind a támadó, mind a védő oldaláról.

none 04-08-2014 14:18

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 307631)
Most CSAK az A-ról van szó.



Nem ez a célja. Az a célja, hogy arra legyen használva a rövid szabadság, amire ki lett találva, és ezáltal a klántámadások kiszámíthatóbbak legyenek mind a támadó, mind a védő oldaláról.

Ergo kevesebben legyenek szabin.. :)

Merengő 04-08-2014 14:47

Quote:

Originally Posted by none (Post 307632)
Ergo kevesebben legyenek szabin.. :)

mitől lennének kevesebben szabin? akinek szabiznia kell az úgyis szabizni fog. aki meg este alvás alatt szabizni akar azt most is megteheti majd.


All times are GMT +1. The time now is 14:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu