Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Mentsük meg az 1A-t a bunkerelfektől! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3899)

Rheia 11-10-2009 21:39

Sima NEM-mel szavazok. Az valahogy lemaradt a listáról.. :)

Princ 11-10-2009 21:47

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 228820)
... gyengébb lenne az új betonelf, mint a legutóbbi változtatások előtti elf, ...

Quote:

Originally Posted by Északföld (Post 228826)
Bocsi, de ez nem így van, pont azért lett csökkentve a tolvaj akciója, hogy miközben vígan megfog mindent, ne gyújtsa rommá a többi orit.

régi elf: 20% védőbónusz, rendes toliakciók
mostani elf: 30% védőbónusz, gyenge toliakciók
Monro javasolt elfe: 30% védőbónusz, rendes toliakciók, torony gyengébb

A két szélsőnél a toliakciók nem különböznek, lehet nem értem mire gondoltál.

Kutyuleee 11-10-2009 22:38

Quote:

Originally Posted by RicsiPi (Post 228732)
A fix hektáras nem értem miért lenne rossz, mivel a B-ben van maximális föld, annál többet nem vihet fel. Bármennyi idő múlva is ugyanannyit kellene feljebb menni. Akik meg huzamosabb ideig játszanak az A-ban, azoknak csak az a fontos, hogy topban legyenek - és a többi orijukkal tudjanak forogni.

A B-ből fordulást úgy gondoltam, hogy a top határt nem a felvett, hanem az összes felvehető személyiség alapján határozná meg.
Például ha van 2 szemes orid A-ban, és 3 szemes orid B-ben, akkor a B-ből top15% teljesítésekor fordulhatsz. Függetlenül az A-ban lévő ori személyiségeinek számától.
Viszont lehetne korlátozni, hogy a sok szemeseknek ne legyen nagyon nehéz.
Vagyis a kiegészítéssel együtt:
A B-ből fordulást az összes felvehető személyiség határozza meg, de legfeljebb top15%.
1 szem -> 30%
2 szem -> 22%
3 szem -> 15%
4 szem -> 15%
5 szem -> 15% ...
(kivéve ha a felvett személyiség száma szigorúbb feltételt indokol)

A fix hektáros azért nem jó, mert sztem még roszabb lenne a helyzet. mivel mind a csoport létszám, mind az adott pontszámon levő orik száma változó. ha pl meghúzod, hogy 5k hekin legyen a fix top határ, akkor 5k heki felett lesz az összes elf betokozodva és még fokozgatva se fox tudni ütni, mert nem a pont különbség, hanem a helyezés különbség miatt nem lesz ori 5-10körön belül.

blade75 11-17-2009 22:21

Hát nem tudom gyerekek, amikor én ezt a játékot elkezdtem játszani, akkor még az volt a neve, hogy HÓDÍTÓ, nem pedig tamagocsi országnevelde...
A-ban egy kétszemcsis orkom van, 62% barakkal, de egy elfet nem ütök át a környékemen full kitámadva sem !!!
és lassan nincs is más ori, csak elf...

Ha vki több személyiséget szeretne, az igen is áldozzon rá időt, de azért ha van több orija, amit fordítani akar, akkor azért csak akad ideje játszani...

Szóval abszolút nem értek egyet ezzel a "nekem nincs elég időm játszani, ezért vagyok elfel és fedezgetek" szlogennel...

megoldás lehetne az is, ha azt mondanánk, hogy bizonyos százalékos korlátot állítunk be a fedezésébe, pl. ha max. az összterületének X százalékáig fedezhetne, utána csak az ütés marad vagy egyénileg vagy klánban...

Pool 11-18-2009 22:40

Quote:

Originally Posted by blade75 (Post 229493)
Hát nem tudom gyerekek, amikor én ezt a játékot elkezdtem játszani, akkor még az volt a neve, hogy HÓDÍTÓ, nem pedig tamagocsi országnevelde...
A-ban egy kétszemcsis orkom van, 62% barakkal, de egy elfet nem ütök át a környékemen full kitámadva sem !!!
és lassan nincs is más ori, csak elf...

Ha vki több személyiséget szeretne, az igen is áldozzon rá időt, de azért ha van több orija, amit fordítani akar, akkor azért csak akad ideje játszani...

Szóval abszolút nem értek egyet ezzel a "nekem nincs elég időm játszani, ezért vagyok elfel és fedezgetek" szlogennel...

megoldás lehetne az is, ha azt mondanánk, hogy bizonyos százalékos korlátot állítunk be a fedezésébe, pl. ha max. az összterületének X százalékáig fedezhetne, utána csak az ütés marad vagy egyénileg vagy klánban...


Csinálj akkor 90%-os orkot, 62% lókaka
vmit te is tegyél, hogy beüthesd az elfet, ne az legyen már hozzád igazítva...

Alg 11-18-2009 22:50

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 229582)
Csinálj akkor 90%-os orkot, 62% lókaka
vmit te is tegyél, hogy beüthesd az elfet, ne az legyen már hozzád igazítva...

Azért az nagyon nem olcsó ám, a 90%-os ork:D

Pool 11-18-2009 22:55

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 229583)
Azért az nagyon nem olcsó ám, a 90%-os ork:D

Vmit vmiért, nem?
Ütsz vele pár elfet és visszaépítesz...
Ezt a 90%-ot csak úgy kapásból írtam, lehet már 85% is elég...
de 62%-kal ne elfet akarjon már beütni...

Hex 11-18-2009 23:02

Quote:

Originally Posted by blade75 (Post 229493)
Hát nem tudom gyerekek, amikor én ezt a játékot elkezdtem játszani, akkor még az volt a neve, hogy HÓDÍTÓ, nem pedig tamagocsi országnevelde...
A-ban egy kétszemcsis orkom van, 62% barakkal, de egy elfet nem ütök át a környékemen full kitámadva sem !!!
és lassan nincs is más ori, csak elf...

Ha vki több személyiséget szeretne, az igen is áldozzon rá időt, de azért ha van több orija, amit fordítani akar, akkor azért csak akad ideje játszani...

Szóval abszolút nem értek egyet ezzel a "nekem nincs elég időm játszani, ezért vagyok elfel és fedezgetek" szlogennel...

megoldás lehetne az is, ha azt mondanánk, hogy bizonyos százalékos korlátot állítunk be a fedezésébe, pl. ha max. az összterületének X százalékáig fedezhetne, utána csak az ütés marad vagy egyénileg vagy klánban...

tudtommal, még létezik olyan faj, hogy elf. Ne hogy te mondd már meg, hogy ki milyen fajjal játszon. Azért egy 32/32-es elfet egyszemélyes klánban sem olcsó mulatság fenntartani, ezért akkor áldozz már rá te is...

Nagyoszvald 11-18-2009 23:28

Szerintem is jó az elf ahogy van.Ha legyengítjük az elfet akkor meg az lesz hogy lesz egy kivédhetetlen ork.Na bumm, mennyivel jobb??A másik rossz ötlet meg hogy legyen egy max amíg fedezhetnek aztán muszáj ütni.Erre én azt mondom az orkoknak meg legyen egy max amennyit foglalhatnak aztán fedezzenek.Mind a kettő baromság.Amúgy meg 62% barakkal, nem értem mi abban a furcsa ha egy betonelf kivédi.Tessék építeni egy tanyafree 80% os orkot, ami persze baromi sok pénz,na de kérem szépen ütéssel ripsz ropsz bent vagy a topban és fordulhatsz, míg a fedezgetős elf akár 1 évet is szív.Ezért az arányokat kellene nézni.Apropó a szavazásban mért nincs olyan válasz hogy nem.Vagy ha már ilyen van amilyen van akkor legyen egy olyan is hogy " ne változtassanak rajta mert szeretnék éjjel nyugodtan aludni és reggel suliba menni,amíg a fotelhez ragadt orkok bagolykodnak"

none 11-19-2009 08:14

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 229585)
tudtommal, még létezik olyan faj, hogy elf. Ne hogy te mondd már meg, hogy ki milyen fajjal játszon. Azért egy 32/32-es elfet egyszemélyes klánban sem olcsó mulatság fenntartani, ezért akkor áldozz már rá te is...

ne mond már, hogy egy elfet drágább fenntartani, mint egy orkot..:D


All times are GMT +1. The time now is 18:10.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu