Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Mf-ek apró erősítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4412)

-Ricsi- 02-13-2011 00:29

aki választ egy fajt, az vállalja annak minden előnyét és hátrányát
beleértve a készüli maluszt is
örüljön így is, hogy 4% helyett, csak 2%
ossza be...

vagyis MF-ként nem egységesen 1% a távol , hanem egységesen -2% :)

a 2 fős szöviben a -1%-os távolt, pedig csak A-ra korlátoznám



azt meg kár belekeverni, hogy: " jajj szegény mf, kell neki a készüli tisztánlátásra meg védelemre"
ezek nem kötelező varázslatok, ráér szükség esetén is felrakni
aki ilyen fajt választ, annak tudnia kell a varázslatokkal (készültséggel) is játszani és azt beosztani
ugyanis az adott fajnak azaz egyik hátránya (ami néha bizony áldozatokkal is jár)

Pool 02-13-2011 09:19

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 279755)
aki választ egy fajt, az vállalja annak minden előnyét és hátrányát
beleértve a készüli maluszt is
örüljön így is, hogy 4% helyett, csak 2%
ossza be...

vagyis MF-ként nem egységesen 1% a távol , hanem egységesen -2% :)

a 2 fős szöviben a -1%-os távolt, pedig csak A-ra korlátoznám



azt meg kár belekeverni, hogy: " jajj szegény mf, kell neki a készüli tisztánlátásra meg védelemre"
ezek nem kötelező varázslatok, ráér szükség esetén is felrakni
aki ilyen fajt választ, annak tudnia kell a varázslatokkal (készültséggel) is játszani és azt beosztani
ugyanis az adott fajnak azaz egyik hátránya (ami néha bizony áldozatokkal is jár)

Jó neked, ha mindig tudod, mikor akarnak rádtolizni és előtte 1 perccel ráérsz tisztázni...
Vagy pajzsozni...

-Ricsi- 02-13-2011 10:27

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 279759)
Jó neked, ha mindig tudod, mikor akarnak rádtolizni és előtte 1 perccel ráérsz tisztázni...
Vagy pajzsozni...

Neked meg az a jó, hogy előre tudod, hogy csak a tisztánlátással nem fér be :D

Zoli 02-13-2011 10:48

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 279761)
Neked meg az a jó, hogy előre tudod, hogy csak a tisztánlátással nem fér be :D

MF törpe termelő, sok tolival, hogy ki ne lopják, nincs fent a tiszta, egy szemfülesebb feles lelopja a gatyáját is.
Tisztával kb 5-6 - szor férne be, ami jelentheti több 10 milla arany értékű cucc megóvását.
igenis fontos ez a vari is, nem 1 kocsmás óriásoknak természetesen
A véleményem továbbra sem változott.

-Ricsi- 02-13-2011 12:04

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 279763)
MF törpe termelő, sok tolival, hogy ki ne lopják, nincs fent a tiszta, egy szemfülesebb feles lelopja a gatyáját is.
Tisztával kb 5-6 - szor férne be, ami jelentheti több 10 milla arany értékű cucc megóvását.
igenis fontos ez a vari is, nem 1 kocsmás óriásoknak természetesen
A véleményem továbbra sem változott.

Így én is tudok érvelni...
Minden orim kapjon körönként 20misi aranyat, mert úgyis lefosztanak, lelopnak és "szegény Én" nem marad semmim.
A szemfüles feles sajna kihaló félben van, pont az ilyen változtatások miatt!
Na részemről ennyi, a témáról elmondtam a véleményemet, a többi meg lényegtelen...

Remedy 02-13-2011 12:11

En meg mindig a mindenkinek 1% mellett vagyok, szerintem nonszensz, hogy egy(tobb) adott faj feleanyiert tavolozzon, mint a masik. Azt probaljuk eszrevenni, hogy az 1% buntetes az _osszes_ varazslatra hat(a tobbire hatna ezentul is), mig ilyen jelentos kedvezmeny mellett a tavolozasra 100%-os buntetest jelentene, ami talan eros tulzas.

Zoli 02-13-2011 12:13

Ricsi!
Úgy látszik nem értetted meg, amit írtam, így nem fogadom el a véleményed.
A szemfüles feles nagyon nincs kihaló félben, alsóbb szinten, ezt tapasztalatból mondom, fent meg egyértelmű, hogy alig van.
Mindezeknek azonban semmi köze a topikhoz, csak megcáfoltam a tévképzetedet, amire az érvelésed épült.

Ha kifacsarod a hozzászólásom egy részét, elferdíted, eltúlzod, attól még nem lesz igazad.

A véleményemet/érveimet én is elmondtam korábban, tessék visszaolvasni, akit érdekel.

Pool 02-13-2011 16:12

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 279761)
Neked meg az a jó, hogy előre tudod, hogy csak a tisztánlátással nem fér be :D

Nem tudom, de megnyugtatja a lelkem, ha felrakom...

NewJackCity 02-13-2011 20:51

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 279755)
aki választ egy fajt, az vállalja annak minden előnyét és hátrányát
beleértve a készüli maluszt is
örüljön így is, hogy 4% helyett, csak 2%
ossza be...

vagyis MF-ként nem egységesen 1% a távol , hanem egységesen -2% :)

a 2 fős szöviben a -1%-os távolt, pedig csak A-ra korlátoznám



azt meg kár belekeverni, hogy: " jajj szegény mf, kell neki a készüli tisztánlátásra meg védelemre"
ezek nem kötelező varázslatok, ráér szükség esetén is felrakni
aki ilyen fajt választ, annak tudnia kell a varázslatokkal (készültséggel) is játszani és azt beosztani
ugyanis az adott fajnak azaz egyik hátránya (ami néha bizony áldozatokkal is jár)

te amugy csak ilyen dögöljön meg a szomszéd tehene tipusu hsz-eket tudsz irni ?
mert feltunően sok ilyet láttam már tőled

Quote:

Originally Posted by -Ricsi- (Post 279776)
A szemfüles feles sajna kihaló félben van, pont az ilyen változtatások miatt.

ez meg egy hatalmas ferdités
milyen szabályváltozások hatottak igy a felesre ?
mert szerintem csak a levegőbe beszélsz

a felesek visszaszorulása két dolog miatt van
az egyik az hogy behozták hogy a fellépési max 1.5szereséig lehet felmenni a csopikban, a tobbi heki eluszik
és emiatt nincsenek nagy tételbe termelő torpok a fellépési max 3-4-5-10szeresén
ezért a szovik ha nem akarják a gatyájukat is nyersre kolteni akkor inkább torpot tartanak felesek helyett (mert konnyebb sokkal megtermelni mint ellopni)
emellett a játékoslétszám kb az 1/10ede a régi létszámnak es igy a feleseknek is tizedannyi célpontjuk van

ekkora ostobaságot nemtom hogy lehet állitani hogy azért van kevesebb feles mert a távolra esetleg tobb kedvezményt kap 2 faj, és hasonlo szabályok miatt :D

-Ricsi- 02-13-2011 22:11

Quote:

Originally Posted by NewJackCity (Post 279801)
te amugy csak ilyen dögöljön meg a szomszéd tehene tipusu hsz-eket tudsz irni ?
mert feltunően sok ilyet láttam már tőled

hogy őszinte legyek a szomszéd tehene az én tehenem is, ugyanis szívesen vagyok ezekkel a fajokkal is
csak én vállalom a velejáróit, dögöljön meg az enyém is :)

Quote:

Originally Posted by NewJackCity (Post 279801)
ekkora ostobaságot nemtom hogy lehet állitani hogy azért van kevesebb feles mert a távolra esetleg tobb kedvezményt kap 2 faj, és hasonlo szabályok miatt

ilyen módosítással mindenképp csökken minimum 1% varikészültség minden faj előnyéből, aki nem ork vagy gnóm
ezzel a felesé is :)

csak általában az itteni szemlélet szerint, mindig a gyengülő halmazba esnek a tolvajok, mivel az ötletadók a saját érdekeit nézik és más fajét nem

de még egyszer megismétlem:
én senkit nem akarok meggyőzni, és kérlek Titeket, hogy ti se akarjatok Engem :)
Csak a véleményemet osztottam meg, mivel a korábban olvasottak merőben eltérnek az enyémtől és Ati kért mindenkit, hogy érveljünk.
Én megtettem a magam módján.
Azért mert eltér a véleményünk még nem kell az off témákba belekötni, maradjunk csak az aktuális kérdésnél.

Részemről ennyit a témáról...


All times are GMT +1. The time now is 10:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu