Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Elf faj faji sajátosságainak változása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1779)

laci 05-08-2007 22:48

Van nekem is egy szerény javaslatom:

álljunk vissza a maluszok bevezetése előtt állapotra (esetleg ideiglenesen egyezzünk ki mondjuk 25% védelmi bónuszban), és adjunk meg egy határidőt a JELENLEGI maluszok bevezetésére. Ez a határidő lehetne mondjuk 2 hónap, és addig mindenkinek meglenne a lehetősége arra, hogy szintet lépjen/újrázzon és fajt válthassson, vagy maradjon az elfnél.

A részleteken lehet változtatni, az ötlet (még) nincs levédve :D

Tsobi 05-08-2007 22:53

Quote:

Originally Posted by laci (Post 94628)
Van nekem is egy szerény javaslatom:

álljunk vissza a maluszok bevezetése előtt állapotra (esetleg ideiglenesen egyezzünk ki mondjuk 25% védelmi bónuszban), és adjunk meg egy határidőt a JELENLEGI maluszok bevezetésére. Ez a határidő lehetne mondjuk 2 hónap, és addig mindenkinek meglenne a lehetősége arra, hogy szintet lépjen/újrázzon és fajt válthassson, vagy maradjon az elfnél.

A részleteken lehet változtatni, az ötlet (még) nincs levédve :D

Nekem ez a megoldás is tökéletesen megfelelne .. csak hogy nézne már ki,hogy visszavonják és késleltetik a már kőbe vésett és megindokolt változást...
Off : hasonló témájú topicban volt szó róla : a nagy királyok nem tesznek ilyet .. :D

laci 05-08-2007 22:55

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 94630)
Nekem ez a megoldás is tökéletesen megfelelne .. csak hogy nézne már ki,hogy visszavonják és késleltetik a már kőbe vésett és megindokolt változást...
Off : hasonló témájú topicban volt szó róla : a nagy királyok nem tesznek ilyet .. :D

Azért legyünk optimisták :)

Kérlek, reagáljatok erre az ötletre is, meg a korábbiakra, jussunk már 1-ről a 2-re, legalább mi, kis porszemek :)

Tsobi 05-08-2007 23:00

Off : Azon gondolkodtam,hogy az emilemen a fórumos értesítők lebénították-e a rendszert ... :D:D

lacqa 05-09-2007 00:12

Quote:

Originally Posted by laci (Post 94632)
Azért legyünk optimisták :)

Kérlek, reagáljatok erre az ötletre is, meg a korábbiakra, jussunk már 1-ről a 2-re, legalább mi, kis porszemek :)

én kilenc "fajta" javaslatot láttam eddig:
  1. álljunk vissza a 20%-ra maluszok nélkül
  2. álljunk át 25%-ra maluszok nélkül
  3. álljunk vissza a 30%-ra maluszok nélkül
  4. jó ahogy most van
  5. csökkentsük a maluszokat
  6. legyen ahogy most van, de adjunk időt
  7. legyen ahogy most van, de lehessen fajt váltani
  8. legyen ahogy most van, de ha megtámadnak, a támadóval szemben éljenek a régi elf gyengébb maluszai
  9. a maluszok mértéke függjön a bebetonozottság mértékétől

nekem teljesen mindegy melyik változat, együtt tudok élni bármelyikkel :)

de azért az első hármat, és a negyediket nyugodtan kilőhetjük, az első három nem lesz, az szinte biztos, a negyedik pedig csak kevesek szerint jó...

az 5. volt eddig a legnépszerűbb, és a legegyszerűbb is. ehhez nyilván kell némi tapasztalat, sőt szerintem ezt több lépéses iterációval lehetne jól belőni. nekem nem igazán tetszik. tipikus kompromisszumos megoldás, ami senkinek nem jó igazán...

a következő kettő a probléma kikerülése, nekem nem tetszik egyik sem, mert miért ne próbáljuk meg az elfet minél inkább olyanná tenni, amilyennek azok szeretik, akik most játszanak vele, és akkor maradnának?

erről szól a két utolsó javaslat:

nekem a 8. jobban tetszik, ugyanis az elf megmarad békés offenzív fajnak, aki viszont ha megtámadják, keményen odacsap.

az utolsó javaslat sem rossz, bár itt sok minden függ a százalékoktól. amiért mindenképpen rosszabbnak érzem az az, hogy - kis leegyszerüsítéssel - ha ebben a rendszerben egy elf ártóz, az ellenfél máris tudja, hogy az nincs bebetonozva.


összefoglalva én az 5. és 8. javaslatot érzem életképesnek, esetleg a a kettő kombinációját, de én a 8-as számút erőltetném, mert ez megfelelő mind azoknak akik a bunker mögül ártózó elfeket szeretnék eltüntetni, mind azoknak, akik elfként szeretnék megvédeni magukat.

Hóhér 05-09-2007 00:20

legyen 10 es javaslat is...

2 fajta elf létezik:


a gonosz csúnya elf: legyen a 20 % , malusz nélkül...

azoknak , akik akciózni akarnak...


a tündér elf : maradjon minden ami most van...

azoknak, akik azt hangsúlyozták, ők igen is nem akcióznak, békésen fejlődnek...


( kész is az új faj a játékban :p :p :p )

*késő van* ;)

Hóhér 05-09-2007 00:26

Quote:

Originally Posted by lacqa (Post 94646)
összefoglalva én az 5. és 8. javaslatot érzem életképesnek, esetleg a a kettő kombinációját, de én a 8-as számút erőltetném, mert ez megfelelő mind azoknak akik a bunker mögül ártózó elfeket szeretnék eltüntetni, mind azoknak, akik elfként szeretnék megvédeni magukat.


ez jó megoldás lenne, nekem is ez tetszik komolyra fordítva :)

de hogyan lehet határt húzni, hogy most már támadnak, most nem támadnak...

talán úgy mint a szabadságnál , legyen 12 óra ?

vagyis onnantól , ahogy akcióznak ellene, 12 óráig törlődne a malusza...

ha abba marad az akció az elf ellen, visszajön a malusz ,az utolsó akciótól számított 12 órára rá...

lacqa 05-09-2007 00:36

Quote:

Originally Posted by Hóhér (Post 94650)
ez jó megoldás lenne, nekem is ez tetszik komolyra fordítva :)

de hogyan lehet határt húzni, hogy most már támadnak, most nem támadnak...

talán úgy mint a szabadságnál , legyen 12 óra ?

vagyis onnantól , ahogy akcióznak ellene, 12 óráig törlődne a malusza...

ha abba marad az akció az elf ellen, visszajön a malusz ,az utolsó akciótól számított 12 órára rá...

igen, én így képzeltem. le is írtam már egyszer, de elveszett a ... hozzászólások tengerében. ;)

Tsobi 05-09-2007 00:48

Egy kérdés .. ha teljes-t nézek,az miért vesz le 8%-ot?
Támadó varinak minősül??

Andrew 05-09-2007 01:00

Quote:

Originally Posted by Hóhér (Post 94650)
ez jó megoldás lenne, nekem is ez tetszik komolyra fordítva :)

de hogyan lehet határt húzni, hogy most már támadnak, most nem támadnak...

talán úgy mint a szabadságnál , legyen 12 óra ?

vagyis onnantól , ahogy akcióznak ellene, 12 óráig törlődne a malusza...

ha abba marad az akció az elf ellen, visszajön a malusz ,az utolsó akciótól számított 12 órára rá...

az eredeti felvetésemben erre azt írtam, hogy 24 óra alatt fokozatosan állna vissza a malusz az eredetire
támadás esetén 1%-ra csökkene a varik extra fáradása, 12 óránként/körönként nőne egyet
tolvajok hatásfoka gyengítése 40%-ra csökkenne, 6 óránként/körönként növekedne vissza 10%-okkal

de persze ha elfogadható elviekben, akkor kis kozmetikázással tökéletesíteni lehetne
teszem azt, a szabadsághoz is tehetnénk hasonlóvá, ahogy most mondtad
persze azt is meg kellene beszélni, mi minősül támadásnak... gondoltam én itt mindenféle hadi akcióra és az ártó toli/vari akciókra + esetleg a haszonszerzőkre, de a térkapura és az infószerzőkre semmi esetre sem

nahh jóéjt, majd 3 nap múlva megnézem mi lett belőle :)


All times are GMT +1. The time now is 12:34.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu