Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Minden ami PC Játék! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=61)

Phoenix 06-20-2009 08:06

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 216138)
Kisajátítom az 1000.hsz-t a topicban. :D

Egyébként meg jöhetne már a Diablo 3, meg a Starcraft 2... :(
Nagyon várom őket.

Csak a legrosszabb az egészben, hogy az SC2 3 részre darabolva jön ki és ha így is sok ember megveszi (ami tuti biztos) akkor talán a D3 is így jön ki, amit nem nagyon szeretnék.

Valaki tud ajánlani egy jó stratégiai játékot? Minél összetettebb annál jobb :)

Andrew 06-20-2009 10:22

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 216142)
Csak a legrosszabb az egészben, hogy az SC2 3 részre darabolva jön ki és ha így is sok ember megveszi (ami tuti biztos) akkor talán a D3 is így jön ki, amit nem nagyon szeretnék.

Valaki tud ajánlani egy jó stratégiai játékot? Minél összetettebb annál jobb :)

Supreme Commander, vagy Cossacks 2 - ez utóbbit nehéz telepíteni, de nem lehetetlen :D
Mindkettőben nagy mennyiségű alakulatot irányíthatsz, szép grafikájuk van, és néha a a computer sem végtelenül ostoba :p
Amúgy pusztán elfogultság miatt ajánlom :D

Xeper 06-20-2009 10:40

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 216149)
Supreme Commander, vagy Cossacks 2 - ez utóbbit nehéz telepíteni, de nem lehetetlen :D
Mindkettőben nagy mennyiségű alakulatot irányíthatsz, szép grafikájuk van, és néha a a computer sem végtelenül ostoba :p
Amúgy pusztán elfogultság miatt ajánlom :D

A supreme az néha elég idegesítő tud lenni (szerzett nekem néhány ősz hajszálat az egységek közlekedéséért felelős (un)intelligencia), Cossacksot nem ismerem testközelből...
Ha tényleg összetettet szeretnél, akkor inkább a Total War, vagy az imperium galactica/haegemonia sorozat valamelyik epizódját tudnám ajánlani.
Ha másképpen összetett stratégiára vágysz, akkor a DotA -n alapuló Demigodot is tudom ajánlani -rengeteg kombinációs lehetőség egyszerű elemekből átlátható módon szép grafikával, jó hangokkal. (vagy szimplán DotA, de arról Gee többet tud mondani ha jól tudom)
Megintcsak más megközelítésű stratégia a King's bounty -nagyon hangulatos és bőséges Heroes of might and magic alternatíva változatos küldetésekkel és fejlődési lehetőségekkel.

Phoenix 06-20-2009 12:51

Ezek közzül egyedül a Heagemonia/Imperium Galactica párost ismerem. Mindkettő jó, de a Haegemonia jobban bejött :)
Utánnanézek ezeknek a címeknek.
Köszi a tippeket!

Andrew 06-20-2009 12:55

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 216151)
A supreme az néha elég idegesítő tud lenni (szerzett nekem néhány ősz hajszálat az egységek közlekedéséért felelős (un)intelligencia), Cossacksot nem ismerem testközelből...
Ha tényleg összetettet szeretnél, akkor inkább a Total War, vagy az imperium galactica/haegemonia sorozat valamelyik epizódját tudnám ajánlani.
Ha másképpen összetett stratégiára vágysz, akkor a DotA -n alapuló Demigodot is tudom ajánlani -rengeteg kombinációs lehetőség egyszerű elemekből átlátható módon szép grafikával, jó hangokkal. (vagy szimplán DotA, de arról Gee többet tud mondani ha jól tudom)
Megintcsak más megközelítésű stratégia a King's bounty -nagyon hangulatos és bőséges Heroes of might and magic alternatíva változatos küldetésekkel és fejlődési lehetőségekkel.

Valóban, azt az egyetlen dolgot nem szerettem én sem a supreme-ben. De csak a szárazföldi alakulatokkal volt gond... Velük is csak akkor, ha valamilyen tereptárgy állt előttük :D:D
Cossacks 2-t viszont kifejezetten érdemes kipróbálni. Nagy mértékben eltér az eddigiektől.
A Haegemoniát én is csak ajánlani tudom, nagyon szerettem. Az IG-t is, csak az mostanra már egy kicsit elavult grafikával bír :( A Nexus-t is szerettem, de az inkább taktikai játék szerintem.
A King's bounty-t viszont nem ismerem, de sanszos, hogy most utánanézek.

Phoenix 06-20-2009 13:06

És a mostani Age of Empire? A régiekkel egész jól el lehetett szórakozni :)

Andrew 06-20-2009 13:23

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 216158)
És a mostani Age of Empire? A régiekkel egész jól el lehetett szórakozni :)

Annyira nekem nem tetszett a 3... Nem fogott meg úgy igazán, mint az 1 vagy a 2 :(
Pedig pozitívan álltam hozzá, kíváncsi voltam rá - kicsit sajnos csalódnom kellett.

Xeper 06-20-2009 13:49

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 216157)
Valóban, azt az egyetlen dolgot nem szerettem én sem a supreme-ben. De csak a szárazföldi alakulatokkal volt gond... Velük is csak akkor, ha valamilyen tereptárgy állt előttük :D:D

Csak tereptárgy esetén? Szuper... még jó, hogy egymáshoz képest tereptárgyaknak számítanak az AI szemében, így a játék egyik nagy erénye (nagy csapatok mozgatása) hátránnyá válik. :)
Nekem még a vízi egységekkel is voltak problémáim: ha nem óceán méretű vízen kell mozgatni 3-nál nagyobb létszámú egységet, egyszerűen képtelenek haladni -ugyanúgy, mint a tankok. Egyszerűen rosszul akarnak haladni, mindenképpen fel akarnak venni egy formációt, ami közel sem alkalmazkodik a terephez, és folyton összeakadnak miatta, ennyi egységet egyesével manővereztetni meg nem vicces. Ha csak én nem szántam még rá elég időt, és át lehet állítani valahol hogy milyen alakzatra törekedjenek (mindig nagyon széles sorokat céloztak meg), vagy van valami javító patch/update akkor szóljatok, mert a játék rendszere (total annihilation) nagyon bejön, még így is jól elszórakoztam vele.

Andrew 06-20-2009 14:11

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 216162)
Csak tereptárgy esetén? Szuper... még jó, hogy egymáshoz képest tereptárgyaknak számítanak az AI szemében, így a játék egyik nagy erénye (nagy csapatok mozgatása) hátránnyá válik. :)

A tereptárgyakkal arra akartam utalni, hogy elég gyakran :p:D:D
Engem jobban zavart az, hogy ha scenario módban kikapcsoltam az atomot és a messze hordó ágyúkat, akkor a gép elég buta lett.

Most nézem a 3251-es patchet:
* Improved pathing and unit formation behavior, especially for naval and experimental units.
Ez jól hangzik :D

SC: Forged Alliance-t is próbáltad?

Xeper 06-20-2009 14:48

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 216163)
A tereptárgyakkal arra akartam utalni, hogy elég gyakran :p:D:D
Engem jobban zavart az, hogy ha scenario módban kikapcsoltam az atomot és a messze hordó ágyúkat, akkor a gép elég buta lett.

Most nézem a 3251-es patchet:
* Improved pathing and unit formation behavior, especially for naval and experimental units.
Ez jól hangzik :D

SC: Forged Alliance-t is próbáltad?

Igen, a kiegészítőt is néztem, gondoltam abban javították a közlekedést :)
De ha van javítás (bevallom nem néztem utána semennyire, annyira mérges voltam rá anno :) ), akkor megnézem azzal, jó lenne, ha működne rendesen. Sokkal több van a játékban, mint amit megcsináltam belőle (3-4 pálya)


All times are GMT +1. The time now is 12:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu